Spotkanie po latach 11. – 18.5.2020

Zamieszczony przez dnia Maj 10, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: spotkanie po latach – stara miłość / czas przełomu, zwroty akcji, zmiany kierunku i perspektywy / zatrzymać się: wartości, zasady, przekonania w centrum uwagi

 

W tym tygodniu w niektórych sferach życia nastąpi zmiana kierunku. Wiele zachodzących procesów właśnie osiągnęło swoje apogeum. Przede wszystkim w sprawach dotyczących wartości społecznych i kulturowych, tradycji, norm, prawa oraz struktur – po dość intensywnym okresie – przyjdzie zastopowanie. Nie oczekujmy tu nowych rozwiązań ani dalszego rozwoju wypadków.

 

Saturn retro


Czas skoncentrować się na wydarzeniach minionych miesięcy i powiedzieć „sprawdzam”! Teraz chodzi o to, aby wyciągnąć wnioski i konsekwencje z podjętych w tym okresie lub odłożonych na później decyzji, zadań oraz obowiązków. Z drugiej strony na pierwszy plan wysuną się doświadczenia związane ze światopoglądem lub przekonaniami dot. gospodarki i polityki. Trzeba będzie też poszukać odpowiedzi na pytanie, co jest słuszne, sensowne i wiarygodne.

Nawet jeśli teraz nic na to nie wskazuje, a latem zwrócimy uwagę na zupełnie inne sprawy, to jednak wszystko, co wydarzy się w tym i przyszłym tygodniu, co zrozumiemy i o czym zadecydujemy, powróci w grudniu. Dlatego wykorzystajcie okazję, żeby uzyskać jasny obraz sytuacji i wyciągnąć lekcję ze zdobytych doświadczeń. Wtedy zimą zbierzecie owoce poczynionych wysiłków i będziecie mogli podjąć kolejne działania.

 

Spotkanie po latach


Wyraźnie zobaczymy, kto w przeszłości grał fałszywymi kartami albo co zbudowano na piasku. Nie zniechęcajcie się rozczarowaniami, ale uczcie z doświadczeń, wtedy nawet frustrująca sprawa na dłuższą metę może okazać się łutem szczęścia. Teraz na nowo podjęte zostaną stare wątki. Jakaś rozmowa może ożywić sprawy lub marzenia z przeszłości. Czas na spotkanie po latach… Jeśli będziecie otwarci, to natraficie również na fantastyczne źródło inspiracji.

Z jakości czasu szczególnie skorzystają artyści i osoby pracujące kreatywnie. Warto jednak odczekać z wydawaniem osądów i podejmowaniem wiążących decyzji. W odniesieniu do tematów minionego tygodnia życie dopisze teraz ciąg dalszy, ale dopiero na przełomie czerwca i lipca zobaczymy, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Czas nie sprzyja zawieraniu umów i podejmowaniu zobowiązań. W tym przypadku istnieje spore niebezpieczeństwo ukrytych niejasności lub starych obciążeń, które później okażą się problemem.

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie tematy nabiorą aktualności już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK pojawi się skłonność do upartego obstawiania przy swoim zdaniu. Chętnie skrytykujemy wszystko, co nie odpowiada naszym wyobrażeniom, przyzwyczajeniom albo zasadom.
Z drugiej strony w tych dniach wzrośnie też wewnętrzne lub zewnętrzne napięcie, ożyją nagromadzone obawy, stare lęki lub złość. Spróbujcie mimo wszystko zachować spokój. Nie dajcie się sprowokować do zachowań, reakcji czy wypowiedzi, których potem możecie żałować. Szczególną ostrożność zaleca się na drodze, a także w kontakcie ze stróżami prawa i wszelkimi autorytetami.
Czas sprzyja ustaleniu priorytetów i tego, co dla nas ważne. Sprawdźcie swoje obowiązki albo zadania pod kątem ich możliwości realizacyjnych – czy na pewno chcecie się nimi zajmować, a jeśli tak, to zastanówcie się, jak to najlepiej zrobić.

 

Czas na weryfikację


W ŚRODĘ Wenus, a w CZWARTEK Jowisz „zatrzymają się”, a następnie przejdą do ruchu wstecznego. Dlatego w tych dniach na pierwszy plan wysuną się wartości i związki. Możemy liczyć na ciekawe spotkanie po latach. Chętnie porozmawiamy z innymi na najróżniejsze tematy. Jednocześnie wzrośnie skłonność do fiksacji na własnym światopoglądzie i związanych z nim wyobrażeniach o tym co słuszne i fałszywe, co dobre, a co złe. Będziemy ślepi na inne opinie czy opcje i na wszystko spojrzymy przez własne okulary. W efekcie łatwo wyciągniemy błędne wnioski lub popełnimy pomyłki. Warto teraz wziąć pod lupę własne standardy, przekonania, ideały i ideologie. Pobawcie się różnymi perspektywami i możliwościami, poeksperymentujcie, przyjmując inną postawę niż zazwyczaj.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ możemy mieć problem z koncentracją i dyscypliną, z trudem przystąpimy do realizacji wymagających zadań czy podjęcia trudnych działań. Płyńcie z biegiem zdarzeń, wspólnie z innymi oddajcie się marzeniom lub fantazjom albo po prostu bądźcie – tu i teraz, ciesząc się tym, co przynosi życie. Jakość czasu sprzyja romantycznym flirtom, unikajcie jednak poważnych tematów, istotnych decyzji oraz wiążących zobowiązań.

W NIEDZIELĘ początkowo będzie panował podobny nastrój. Możemy mieć problem z koncentracją i skupieniem uwagi. Nie zabraknie nam fantazji ani ciekawych pomysłów. Po południu wzrośnie potrzeba działania i aktywnego zaangażowania się w coś. Warto spędzić ten czas aktywnie na łonie natury.

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »