Solidarność – Wielka Koniunkcja 21.12.2020

Zamieszczony przez dnia grudzień 12, 2020

17 grudnia do Wodnika wchodzi Saturn, a 19 dołączy do niego Jowisz. 21 grudnia obie planety zbliżą się do siebie w 1° Wodnika.
Ich spotkanie zapoczątkuje pierwszy od dawna cykl w znakach żywiołu Powietrza. Astrologowie nazywają ten układ WIELKĄ MUTACJĄ.
Taka koniunkcja zaczyna zupełnie nowy program – zarówno w skali indywidualnej, jak i społecznej. W tym czasie może, choć nie musi wydarzyć coś spektakularnego, ale na pewno zobaczymy zwiastuny nadchodzącej ZMIANY.

 

 

Ku nowym czasom!


Jak śpiewa Kazik „Taki czas zdarza się raz na sto lat…”. Ale właściwie TAKI czas nie zdarzył się nigdy!
Po pierwsze, koniunkcja nastąpi podczas przesilenia zimowego, czyli pierwszego dnia astronomicznej zimy.
Po drugie, połączenie Jowisza z Saturnem rozpocznie pierwszy od 600 lat cykl w znakach żywiołu Powietrza. Poprzednie miały miejsce w materialnej, zorientowanej na posiadanie Ziemi, a jeszcze wcześniejsze w Wodzie. Takie jakościowe przesunięcie punktu ciężkości może oznaczać koniec epoki materii i rozpoczęcie ery informacji, a nawet prawdziwej ery Wodnika.
Po trzecie, planety znajdą się najbliżej siebie od 1623 roku – odległość między nimi wyniesie teraz zaledwie jedną dziesiątą stopnia. W efekcie przy sprzyjającej pogodzie zobaczymy zjawisko gołym okiem. Następna, równie bliska koniunkcja Jowisza i Saturna nastąpi dopiero w marcu 2080 roku, zatem nie przegapcie tej okazji!
Po czwarte, aspektowi będzie towarzyszyć połączenie Lilith z Uranem, które uściśli się 22 grudnia.
Jakby tego było mało, 24 grudnia Mars utworzy kwadraturę z Plutonem.

W efekcie nadchodzące święta nie będą wyglądać tak jak zwykle. Poniekąd już to wiemy, bo pandemia wymusiła pewne zmiany, ale dodatkowo bardzo wiele może się zdarzyć – oczekujmy nieoczekiwanego!
W najgorszym wypadku możliwa jest rewolta, a nawet zamach stanu, osoba piastująca wysokie stanowisko nagle może odejść, trzeba się liczyć z konfliktami, sprzeciwem wobec represji, próbą gwałtownego uwolnienia, a także z katastrofami naturalnymi.
To koniec starego i początek nowego! Wieża, której nie zbudowano na solidnym fundamencie, musi upaść.

 

Solidarność – Wielka Koniunkcja


Przez długi czas koniunkcja Jowisza i Saturna uchodziła za najważniejszą w astrologii, ponieważ były to najwolniejsze znane planety. Oznacza ona połączenie dwóch przeciwstawnych zasad: wzrostu i ograniczenia, ekspansji i dyscypliny, pełni i braku. Wszyscy musimy teraz znaleźć nasz złoty środek. Saturn ogranicza ekspansję Jowisza, ale również nadaje jej bardzo konkretną postać. Połączenie Jowisza z Saturnem wyznaczy reguły, struktury i prawa, które wskażą kierunek społecznego i gospodarczego rozwoju na kolejnych 200 lat. Globalne kryzysy dotyczące klimatu, środowiska naturalnego oraz pandemii na pewno wpłynęły na nasze postrzeganie świata i wartości. Czas zmienić swoje nawyki, zachowania i czysto konsumpcyjne podejścia do życia

 

Pierwszy stopień Wodnika


Pierwsze i ostatnie stopnie znaku mają w astrologii szczególne znaczenie. Są one labilną strefą przejściową między różnymi jakościami i łączą ze sobą władców obu znaków. Zatem pierwszy stopień Wodnika odpowiada spotkaniu Saturna z Uranem. To połączenie wskazuje na sprzeczność, uwypukla dysharmonię oraz wszelką niekompatybilność, dając skutek w postaci rozpadu. W efekcie następuje załamanie dotychczasowego porządku, zmiana, rozstanie albo eksplozja.
Wcześniejsza forma musi pęknąć, żeby mogło powstać coś nowego. O ile Jowisz z Saturnem są przeciwstawne, lecz mają szansę utworzyć konstruktywną jakość, o tyle Uran takiej szansy nie daje. Pierwiastek uraniczny wymaga wyłamania się z linearności, otwarcia na nowe, nieprzewidywalne, na eksperymenty i niespodzianki. W przeciwnym razie nastąpi wybuch. Ten ostatni szczególnie grozi osobom, które żyją w stanie wewnętrznej niezgody, silnego rozdarcia i są zmuszone robić dobrą minę do złej gry. Na eksplozję narażeni są również wszyscy, którzy przez lata skutecznie uprawiali strategię zamiatania nieprzyjemnych prawd pod dywan.

Jeśli w horoskopie zaznaczone są 8°, 12° i/lub 14° Byka oraz Wodnika, ewentualnie Skorpiona i Lwa, to wybuch nastąpi nieco później. Ale co się odwlecze, to nie uciecze! Dlatego sami spróbujcie zmienić coś
w swoim życiu i nie czekajcie aż los czy inni Was w tym wyręczą.
To, co było, już nie wróci! Pora uwolnić się i zrobić rzeczy, o których od dawna myśleliśmy, ale brakowało nam odwagi. Czas sprzyja działaniom zespołowym mającym na celu dobro innych i uczynienie świata lepszym miejscem. Przede wszystkim warto wprowadzić do swojego życia więcej niezależności, przestrzeni i świeżego powietrza.

 

Zmiany, zmiany, zmiany


Wkraczamy w epokę, której nadejście zapowiadały ostatnie lata. Na poziome ogólnym nastąpią daleko idące zmiany społeczne, polityczne i ekonomiczne, możliwe są też spore wahania na rynkach walutowych. Władcą tej koniunkcji będzie Uran w Byku, a obie planety wejdą na kurs kolizyjny z nim – Jowisz 17 stycznia, zaś Saturn dokładnie miesiąc później.
Ogólnie nastąpią trzy kwadratury Saturn/Uran (17.2., 15.6. i 24.12.) i to one utorują drogę temu, co nowe!
W tym czasie możemy mieć wrażenie, że chcemy wylecieć w kosmos, a jednocześnie grawitacja mocno przykuwa nas do ziemi.

 

Wolność od znanego


Ta koniunkcja oznacza konieczność uwolnienia od czegoś – czas sobie przebaczyć, a jednocześnie wyznaczy granice naszej niezależności i ją zdyscyplinuje. Zyskamy większą wolność, ale też będziemy bardziej za nią odpowiedzialni. Przede wszystkim warto się zastanowić, gdzie konieczne jest ograniczenie, a gdzie możliwa ekspansja? Jak połączyć planowanie z wizją? Każdy z nas przyszedł na świat po coś – czy znasz swoją misję? Czy ją realizujesz? Czas pokazać swoje talenty! Szukaj osób, które mogą być Twoimi sojusznikami i udzielą Ci wsparcia. Łączcie się w grupy i wzajemnie wspierajcie.
Konkretne znaczenie i to, jaką rolę odegra ten układ w naszym życiu, zależy od indywidualnego horoskopu. Trzeba sprawdzić:
1. w jakim domu przypada koniunkcja?
2. jakie tworzy aspekty?
3. gdzie przebywają urodzeniowy Jowisz i Saturn oraz jakimi sprawami władają?

 

Wodnik – spojrzenie z lotu ptaka


Archetypowy Wodnik w przeciwieństwie do posadowionego naprzeciwko egocentrycznego Lwa nie jest skupiony na sobie, ale wykracza poza subiektywne, indywidualne doznania oraz interes własny (kwadrat do Byka). Ten znak sprzyja uwolnieniu się, spojrzeniu na sytuację z dystansu, z góry, niejako z lotu ptaka.
Z takiej perspektywy wszyscy wydają się jednakowi, równi, tacy sami. Stąd wodnikowe hasło: wolność, równość, braterstwo, wodnikowa solidarność i przyjaźnie.
O ile w Koziorożcu dominowały zachowawczość i konserwatyzm, o tyle Wodnik pozwala na odrobinę szaleństwa i niekonwencjonalność. To czas na bycie otwartym, oryginalnym, nieprzewidywalnym, czas na improwizacje i ekscentryczność. Na znaczeniu zyskają teraz niezależność, wolnościowe, rewolucyjne, humanistyczne idee, intelektualny potencjał, współpraca oraz sieci powiązań. Miejsce hierarchiczności powinny zająć równorzędność i partnerstwo.
Chodzi o połączenie sił, o wspólną pracę na rzecz osiągnięcia nadrzędnego celu np. zahamowanie zmian klimatycznych, ochronę przyrody, poprawę sytuacji zwierząt, stworzenie lepszych warunków życia dla niepełnosprawnych oraz wykluczonych itp. Czas na nowe pomysły, niebanalne rozwiązania!
Nie lękajcie się, ale jednoczcie, łączcie i mobilizujcie!

 

Wodnikowe branże


Znakowi Wodnika przypisane są nowoczesne technologie, branża informatyczna i elektroniczna, Internet, futurologia, nauka. Z jakości czasu skorzystają też meteorologia, optyka, astronautyka, astrologia czy homeopatia. Jak grzyby po deszczu zaczną powstawać niezwykłe dotychczas nieznane zawody. Z jednej strony nastąpi jeszcze większy rozwój (Jowisz) wymienionych branż, z drugiej – ich surowa weryfikacja (Saturn). Z tarczą wrócą tylko rzetelni, uczciwi, zaangażowani we wspólną sprawę. Prawdopodobnie stopniowo zupełnie odejdziemy od gotówki na rzecz pieniądza elektronicznego (Uran – władca Wodnika – w Byku). Całkiem nowego wymiaru nabierze też Internet.

 

Kogo dotyczy?


W pewnym stopniu wszyscy doświadczymy skutków tej koniunkcji, ponieważ Jowisz i Saturn są tzw. planetami społecznymi.
Na poziomie indywidualnym aspekt najbardziej odczują urodzeni 20-21 stycznia, a także osoby, które
w swoich horoskopach mają podkreślony 1° Wodnika. Zmiana może być szybka i przyjemna dla właścicieli horoskopów z obsadą 1° Bliźniąt i 1° Wagi, a większy kłopot sprawi tym z akcentem na 1° Byka, Lwa oraz Skorpiona.
Im więcej otwartości, elastyczności i gotowości do pozbycia się starej formy, tym będzie łatwiej, bo – pamiętajcie – jedyną stałą w życiu jest zmiana. Niech słowa Heraklita z Efezu będą mottem nadchodzącego roku.

 

Zdjęcie: Pixabay
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »