Ślizg na fali – przyspieszenie 13. – 19.4.2020

Zamieszczony przez dnia Kwi 12, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: ślizg na fali albo przeczekać sztorm / ważne decyzje / trudny przełom / informacje, obserwacje i wglądy mogą szokować / przełamać tabu i otworzyć drzwi / demony przeszłości obudzą stare wzorce oraz lęki / kreatywne pomysły, jasne sformułowania i rzeczowa komunikacja drogą do przyszłości

 

Ten tydzień będzie przygotowaniem do wejścia w kolejną fazę. Dlatego w wielu sferach życia zapadną istotne (wstępne) decyzje związane z przyszłością. Metaforą nadchodzących dni może być obraz zbliżającej się do brzegu fali, która osiągnęła już sporą wysokość i jest gotowa uderzyć. Surferzy uwielbiają takie monstra i sprawnie wykorzystują uwalnianą wtedy moc, aby wykonać ślizg, ale dla pozostałych spiętrzenie wody jest dużym zagrożeniem. Osoby nieprzygotowane zostaną porwane przez siłę żywiołu i wciągnięte w wir, z którego nie zdołają się uwolnić. Analogicznie do tego opisu mogą przebiegać wydarzenia tego tygodnia.

 

Ogromne napięcie i przyspieszenie


W pewnych dziedzinach zostanie osiągnięty punkt, w którym gromadzone od dawna energie wyładują się niczym spiętrzona fala, wprowadzając kolejną fazę. W efekcie nastąpi spore przyspieszenie dotychczas łagodnie przebiegających procesów. Ewentualnie dojdzie do zmiany fazy lub kierunku bądź radykalnego przełomu.
Ten, kto potrafi i jest dobrze przygotowany, może wykorzystać uwolnione teraz potężne energie, aby podjąć się jakiegoś trudnego zadania, osiągnąć przełom w ważnej dla siebie sprawie albo wykonać decydujący krok naprzód. Warunkami powodzenia są jednoznaczna postawa, siła woli, gotowość podjęcia trudnej decyzji, a potem wzięcia odpowiedzialności za związane z nią konsekwencje.

 

Ślizg na fali lub przeczekać


Tam, gdzie zabraknie odwagi, klarowności lub siły do wykonania decydujących posunięć czy powzięcia decyzji, losowe wypadki wciągną nas w przedziwny wir zdarzeń. Analogicznie do użytej metafory w takich sytuacjach najlepiej postąpią wszyscy ci, którzy symbolicznie zanurzą się w (wewnętrzną, psychiczną) głębię, znajdą tam względną ciszę i przeczekają przejście fali.
W przeciwnym razie utrata kontroli nad biegiem wypadków wywoła nagłe, nieobliczalne reakcje. Wtedy również najlepiej zachować spokój i odczekać aż opadnie kurz.
Jeżeli dodatkowo będziecie mieli kontakt z innymi i wspólnie poszukacie rozwiązań, to poradzicie sobie nawet z największymi przeszkodami i potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami. Razem znajdziemy nowe, kreatywne sposoby poradzenia sobie z problemem!
Sytuacja zrobi się jednak szczególnie trudna wszędzie tam, gdzie bezsilność i bezradność przejdą w ślepą wściekłość, zaczniemy szukać winnych i kozłów ofiarnych. W takich przypadkach szanse na prawdziwą zmianę zostaną zaprzepaszczone.

 

Strategia działania


Na poziomie indywidualnym najlepiej świadomie poświęćcie czas na to, żeby zbadać, w którym punkcie życia się znajdujecie. Czy czekają Was ważne decyzje i działania? Jesteście na nie gotowi? Zastanówcie się, czy macie siłę, aby stawić czoło nadchodzącym wyzwaniom, czy też będzie lepiej, jeśli zanurzycie się w głębinie i przeczekacie burzę.
W najlepszym razie znajdziecie przyjaciół i sojuszników, którzy będą Wam towarzyszyć w dalszej wędrówce, posłużą radą i wsparciem. Aby skanalizować uwolnione teraz potężne energie, zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu fizycznego i intelektualnego.

Możliwe, że napływające informacje rzucą zupełnie nowe światło na to, co nas absorbuje. Zrozumiemy bolesne prawdy, nastąpi przełamanie tabu albo ujrzymy nowe możliwości. Szczególnie ważną rolę odegrają tematy przyrody i zdrowia, nauki i oświaty, mediów, komunikacji oraz społecznej sprawiedliwości.

Pamiętajcie jednak, że nawet jeśli zapadną teraz istotne decyzje i zostanie wytyczony kierunek na przyszłość, to decydująca reorientacja nastąpi dopiero za tydzień.
Negocjacje, kontakty, informacje i ustalenia w sferze handlu, wartości i związków ustanowią pierwsze w tych dziedzinach ważne standardy. Pojawią się też nowe sojusze i układy. Wszystkie one będą jednak miały tymczasowy charakter. Dopiero od końca czerwca zobaczymy, co jest trwałe.

 

Tydzień w szczególe


Lany PONIEDZIAŁEK przyniesie raczej mieszany program. Poczujemy dużą potrzebę klarowności i bezpieczeństwa. Jednocześnie do głosu dojdą stare, nieprzetrawione sprawy, a także związane z nimi wzorce zachowań. Te ostatnie będą związane z lękami, wrażliwością, przymusami i potrzebą sprawowania kontroli.
Z takim napięciem nie będzie łatwo sobie poradzić. Dlatego tego dnia pojawi się skłonność do nagłych, gwałtownych reakcji i wybuchów. Jeśli zobaczycie, co się za nimi kryje, zdołacie odróżnić stare doświadczenia i wzorce od obecnej sytuacji to możecie sporo zrozumieć. W ten sposób stworzycie solidne podstawy do podjęcia dalszych działań. Nie wyciągajcie pochopnych wniosków ani nie podejmujcie nieprzemyślanych decyzji. Ten dzień można wykorzystać na porządki i prace w ogródku.

 

Ślizg na fali


WTOREK i ŚRODA postawią nas przed koniecznością podjęcia pierwszych ważnych decyzji. W tych dniach jeszcze bardziej wzrośnie napięcie. Teraz w nowym świetle ujrzymy też wydarzenia z przeszłości. Jeśli w poniedziałek zdołaliście zachować spokój i zyskaliście jasny obraz sytuacji, to możecie wykonać ważny krok w nowym kierunku. Niewykluczone, że zostanie osiągnięty przełom albo ujrzycie nowe możliwości. Czas na ślizg na fali.
Sytuacja zrobi się nieprzyjemna tylko tam, gdzie miejsce rzeczowego, pragmatycznego, uważnego podejścia zajmą doktrynerstwo, potrzeba sprawowania kontroli, poczucie bezradności czy lęki. W takim przypadku zabrniecie w kozi róg albo wybuchnie bezpardonowa walka o władzę.

W CZWARTEK i w PIĄTEK emocje opadną. Teraz wzrośnie gotowość do negocjacji i rozważenia kreatywnych pomysłów. Czas sprzyja przedyskutowaniu tego, co zaszło w minionych dniach. Wyciągnijmy naukę na przyszłość z poczynionych doświadczeń. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać ze wszystkimi ludźmi, którzy są dla Was ważni. Głośno powiedzcie, co myślicie i jakie macie pomysły. Bądźcie też gotowi zainspirować się pomysłami innych.

W czasie WEEKENDU zrobi się spokojnie i refleksyjnie. Raczej nie będziemy parli do działania. Za to do głosu dojdą wszelkie tęsknoty i marzenia. Dajcie odpocząć swojej duszy. Posłuchajcie muzyki, pomedytujcie. Ze wszystkich form aktywności te dwa dni najbardziej sprzyjają projektom o twórczym, artystycznym charakterze.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »