SEKSUALNOŚĆ I MOC MEDIÓW 12. – 18.7.2021

Zamieszczony przez dnia lipiec 10, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: seksualność, kreatywność i moc mediów / zmiany, przejście do kolejnego etapu, nowe impulsy do działania / wykorzystanie potężnych, twórczych energii / siła uczuć i namiętności / moc wiedzy, moc słowa / w centrum uwagi erotyka, seksualność oraz sztuka

 

Teraz w wielu sferach życia nastąpi zmiana fazy i przejście do kolejnego etapu. W efekcie zostaną uwolnione potężne energie, pojawią się nowe, ciekawe możliwości oraz zmiana punktu widzenia. Najbliższe dni skrywają w sobie także pewne ryzyko i niebezpieczeństwa.

 

SEKSUALNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ


Z jednej strony spotkanie Wenus i Marsa uwolni silne, twórcze impulsy. Prawdopodobnie zapragniemy skupić na sobie uwagę i znaleźć się w centrum zainteresowania. Teraz chętnie wyrazimy i pokażemy siebie oraz zaczniemy igrać z ogniem. W tym kontekście szczególną rolę odegrają zmysłowość, seksualność, pożądanie i namiętność.
Przede wszystkim szukające erotycznych przygód single, świeżo zakochani, ale także wieloletnie pary, będące w harmonijnych związkach mogą liczyć na bardzo przyjemne chwile. Najbliższy tydzień będzie sprzyjał namiętnym, inspirującym przeżyciom albo wspólnym uniesieniom. Z potężnych, kreatywnych energii skorzystają też twórcy i artyści. Swój najlepszy wyraz znajdą one w muzyce, tańcu, sztukach wizualnych oraz scenicznym performance. Także ekspresyjne malowanie i tworzenie będą doskonałym kanałem dla wyrażenia astrologicznych układów nadchodzącego tygodnia. Cieszcie się życiem i celebrujcie związaną z tymi konstelacjami witalność!

 

TWÓRCZE PODEJŚCIE DO ZWIĄZKÓW


Spotkanie obu planet oznacza początek nowego cyklu w relacji, a nawet nowego związku. Już istniejącym związkom ta konfiguracja zapewni zastrzyk kreatywności. Poza tym wskazuje ona na wspólne przedsięwzięcia i przygody, ale również dążenie do bycia zauważonym, postawienia na swoim, forsowania własnych wyobrażeń i interesów. Wykorzystajcie okazję, żeby dostarczyć swoim relacjom nowych impulsów i wnieść w nie powiew świeżości. Pamiętajcie jednak o ciemnych stronach tego układu! Może on wzmacniać skłonności narcystyczne i potrzebę stawiania własnej osoby w centrum uwagi, a jednocześnie negowania potrzeb partnera/-ki.

 

MARZEC 2022


Opisane powyżej tendencje zaznaczą się również na szerszym poziomie. W tym przypadku chodzi głównie o stosunki między państwami bądź firmami. Tak czy owak spotkania, impulsy czy działania tego tygodnia napiszą jedynie pierwszy rozdział albo wyznaczą początek jakiejś historii. Kolejne miesiące przyniosą jeszcze nagłe zmiany i zwroty akcji. Dodatkowo trzeba będzie liczyć się z koniecznością wykonania kroku wstecz. Dopiero od marca 2022 możemy oczekiwać działań oraz ustaleń, które będą konstruktywne w długoterminowej perspektywie.

 

PRZYWÓDCY I OJCOWIE


Równocześnie na innej scenie w świetle jupiterów znajdą się ojcowie oraz przywódcy. Wszyscy oni staną przed nie lada wyzwaniem, a ich cele, zamiary oraz pretensje do sprawowania władzy zostaną zakwestionowane. W tym kontekście jak bumerang powracać będzie pytanie: Co dana osoba skrywana pod maską, którą pokazuje innym? Jaką naprawdę ma twarz? Kto sprawuje kontrolę? Co legitymizuje władzę? W tym miejscu trzeba zauważyć, że również odmowa i pasywność są formą sprawowania władzy.
Także indywidualne cele i projekty zostaną poddane krytycznej rewizji. Prawdopodobnie zadamy sobie pytanie, o co nam tak naprawdę chodzi? Jakie są nasze motywy? Czy mamy odwagę zaangażować się całym sobą w to, co jest dla nas ważne? A może chcemy tylko kogoś sprowokować?

 

MOC MEDIÓW, POLOWANIE NA CZAROWNICE


W niedzielę wieczorem Lilith wejdzie do znaku Bliźniąt. Związana z tym zmiana perspektywy będzie dotyczyła podejścia do wiedzy i informacji. Teraz chodzi o to, żeby odróżnić wiedzę od mądrości, intelektualne teorie od erudycji opartej na doświadczeniu. W najlepszym razie rozpocznie się czas, który pozwoli kreatywnie wykorzystać mnogość możliwości, informacji i wiedzy. Całkiem możliwe jednak, że wybuchnie konflikt między zwolennikami starego, tradycyjnego przekazu a obrońcami nowoczesnych zdobyczy nauki.
Generalnie w nadchodzących miesiącach na pierwszy plan wysunie się moc słowa, informacji, środków komunikacji, znaków oraz gestów. W tym kontekście dojdzie do przejęcia środków masowego przekazu i nadużyć z tym związanych, złamania tabu, sensacyjnych odkryć albo prawdziwego polowania na czarownice. Przekonamy się, jak wielka jest moc mediów.

 

TYDZIEŃ W SZCZEGÓLE


PONIEDZIAŁEK i WTOREK rozbudzą w nas chęć do życia oraz podsycą pragnienie sondowania nowych możliwości. W tych dniach wzrośnie potrzeba autopromocji, ukazania w jak najlepszym świetle własnych kreatywnych, twórczych dzieł. Nie zapomnimy też o erotyce i seksualności. Warto teraz świadomie poszukać okazji, żeby zająć się tematami, które radują nasze serce i robić to, na co akurat mamy ochotę. Czas nie sprzyja zadaniom o charakterze pragmatycznym, czynnościom monotonnym, projektom wymagającym precyzji, cierpliwości czy dyscypliny.

 

WENUS I MARS


Już w trakcie WTORKU klimat ulegnie zmianie, zrobi się bardziej rzeczowo, wzrośnie potrzeba konkretu. Dlatego we wtorek i w ŚRODĘ warto poszukać możliwości pozwalających na realizację w życiu codziennym nowych impulsów, inspiracji czy wizji. Poszukajcie też osób, z którymi wspólnie możecie świętować albo przeżywać radość. Ponadto z jakości czasu skorzystają artystyczne, kreatywne działania. Uważajcie jednak, żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością i za bardzo nie odlecieć. Jeśli, oddając się przyjemnościom, zignorujecie panujące uwarunkowania, to już w czwartek nastąpi bolesne zderzenie z realiami.
W środę Wenus połączy się z Marsem w znaku Lwa. Ostatnia koniunkcja, tych planet miała miejsce w chłodnej, analitycznej Pannie. Teraz czas na namiętności, twórczość i teatr życia, którym patronuje Lew!

CZWARTEK ma charakter ambiwalentny. Z jednej strony tego dnia nie zabraknie nam fantazji i inspiracji. Dla niektórych osób otworzą się równie drzwi do innych wymiarów i światów, zostanie dostrzeżony dotychczas niewykorzystany potencjał. Jednocześnie wzrosną poziom wrażliwości oraz podatność na zranienie. Dodatkowo boleśnie dadzą o sobie znać istniejące słabości albo okaże się, że mimo najlepszych chęci, zaangażowania i dobrej woli, pewne rzeczy nie przebiegają zgodnie z planem, ew. nie mogą zostać zrealizowane. Jeśli w takiej chwili zachowacie spokój i zaakceptujecie sytuację taką, jaka jest, to możecie spożytkować kreatywne energie do tego, żeby wykorzystać ją w możliwie najlepszy sposób.

PIĄTEK i SOBOTA upłyną całkowicie pod znakiem związków. Teraz do głosu dojdzie potrzeba kontaktów, rozmów, piękna i harmonii. Jednocześnie coraz bardziej zacznie rosnąć napięcie, na rozmaite przejawy „niesprawiedliwości” łatwo zareagujemy frustracją, oburzeniem, zgorzknieniem czy nienawiścią. Niekiedy w takiej sytuacji będziemy musieli dokonać wyboru. Czy wybierzecie konfrontację, kłótnię i walkę? A może jasno przedstawicie swoje stanowisko i uwzględnicie cudzy punkt widzenia? W pierwszym przypadku sytuacja szybko będzie eskalować, w drugim może zostać znalezione rozwiązanie, które zadowoli wszystkich zainteresowanych.

 

WŁADZA I BEZSILNOŚĆ


W NIEDZIELĘ opisane na wstępie procesy związane z przywódcami, historie dotyczące władzy i poczucia bezsilności, osiągną swoje apogeum oraz punkt zwrotny. Ten dzień upłynie pod znakiem dużego napięcia i emocjonalnej intensywności, do głosu dojdzie potrzeba ujawnienia tego, co wyparte albo ukryte oraz dotarcia do sedna problemu. Naszą postawę do życia zdominuje podejście „wszystko albo nic”, ew. „albo zupełnie nic”. W najlepszym razie – po osiągnięciu punktu krytycznego albo po kryzysie – nastąpi przełom i zwrot w ważnej dla nas sprawie. Jednak niewykluczona jest też eskalacja konfliktu. Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których później pożałujecie. Teraz zobaczymy też, jak wielka jest moc mediów.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »