Saturn w Wodniku 17.12.2020 – synergia

Zamieszczony przez dnia Lis 24, 2020

17 grudnia Saturn przejdzie ze znaku Koziorożca do Wodnika.
„W końcu…” – chciałoby się powiedzieć, oddychając z ulgą.
Saturnowi w Koziorożcu towarzyszą najbardziej odczuwalne, najdotkliwsze manifestacje – tutaj stawia on wyraźne granice, skłania do dyscypliny, koncentracji, odosobnienia, dystansu. Wszystkich tych rzeczy boleśnie doświadczamy w mijającym roku.

Przejście do Wodnika nie oznacza nagłego poluzowania obostrzeń
i obowiązków, ale w szerszej perspektywie zainicjuje proces bardzo ważnej zmiany. Otóż Saturnowi będzie towarzyszył Jowisz,
a połączenie obu rozpoczyna pierwszy od ponad 600 lat cykl w znakach żywiołu Powietrza.

Saturn przebywał w Wodniku od 22 marca br., 2 lipca powrócił do Koziorożca, teraz dokona ostatecznego przejścia. W Wodniku jego zadanie polega na tym, żeby nadać konkretną postać oryginalnym pomysłom oraz przyszłościowym wizjom i zweryfikować je pod kątem możliwości realizacyjnych. Coś, co do tej pory wydawało się czystą fantasmagorią, teraz ma szansę nabrać konkretnych kształtów. Wodnik musi w tym czasie stanąć na ziemi, ugruntować się, skonfrontować z realiami.

 

Wodnik – geniusz i buntownik


W Wodniku nie chodzi o jednostkę, ale o większą całość. Saturn w tym znaku pokazuje, że indywidualny interes powinien ustąpić przed dobrem ogółu, aby przeprowadzić reformy społeczne i uczynić świat lepszym miejscem.
Trzeci i ostatni znak Powietrza w zodiaku można określić mianem geniusza, buntownika, a przede wszystkim WIZJONERA. Wodnik wymyśla utopię jutra, tworzy nowe idee, które zwykle wyprzedzają swój czas. Pobyt Saturna w tym znaku ma zweryfikować je pod kątem praktycznego zastosowania. Z jednej strony to może być irytujące, bo w ten sposób wolnomyślicielstwo zostaje ujęte w karby, z drugiej ma wymiar pozytywny, ponieważ wreszcie pomysły mogą przyjąć realną postać. Na pierwszy plan niewątpliwie wysuną się kwestie siostrzeństwa/braterstwa, wolności i równości.

 

Koziorożec vs. Wodnik


Podczas pobytu Saturna w Koziorożcu główną rolę odgrywały kwestie dyscypliny, zakazów, granic i ograniczeń oraz weryfikacji istniejących struktur. W Wodniku chodzi raczej o uporządkowane zmiany, potężne sieci powiązań (przyjaźnie, partie, grupy wspólnych interesów i zainteresowań) oraz realistyczne możliwości. Czas konsekwentnie wprowadzić w życie humanistyczne, szczytne, solidarnościowe ideały.
Na pierwszy plan wysuną się wynalazki, rzeczy niezwykłe, niekonwencjonalne, innowacyjne, rewolucyjne.
Silna obsada Koziorożca sprowadziła nas na ziemię, zabarwiła nasze nastawienie do życia pesymizmem, górę wzięły posępne, ponure myśli. Wraz z wejściem Saturna i Jowisza do Wodnika powinien wrócić optymizm i myślenie perspektywiczne, ukierunkowane na przyszłość. Pierwsze skrzypce zagrają teraz sprawy związane z modernizacją, automatyzacją, tworzeniem rozmaitych sieci powiązań oraz społeczną odpowiedzialnością. Podczas pobytu Saturna w Wodniku wewnętrzna walka w człowieku spowoduje twórczy intelektualnie ferment w nim samym i w jego środowisku.

 

Saturn i Jowisz w Wodniku


17 grudnia do Wodnika wejdzie Saturn, dwa dni później dołączy do niego Jowisz. Obie planety spotkają się 21 grudnia w pierwszym stopniu tego znaku. W efekcie napłynie potężny impuls do zmiany. Faza dominacji Koziorożca dobiegnie końca, chociaż Pluton pozostanie w tym znaku jeszcze do 2023 roku, dopełniając dzieła transformacji struktur. Stare musi umrzeć, żeby zrobić miejsce dla czegoś nowego.
Powszechną uwagę przykują tematy związane z rewolucją, nowoczesnymi technologiami i postępem.
Te energie ulegną jeszcze wzmocnieniu, kiedy w 2021 Saturn utworzy kwadraturę z Uranem w Byku, który jest współczesnym władcą Wodnika. Tym samym rozpocznie się czas potężnej zmiany, systemy zachwieją się w posadach, a mury runą.

 

Ciemne strony Saturna w Wodniku


Saturn w Wodniku może sprzyjać wykreowaniu okoliczności, które ograniczą naszą wolność oraz samodzielność. Łatwo staniemy się ofiarami przymusu, reguł, praw i ustaw. Ptak, który za życia pozostaje w klatce i nie zna innej rzeczywistości, po wyfrunięciu na wolność musi nauczyć się latać, chociaż latanie leży w jego naturze. Tego samego – zarówno jednostkowo, jak i na poziomie społecznym – możemy doświadczyć podczas pobytu Saturna w Wodniku. Nawet jeśli wolność leży w naszej naturze, to musimy teraz zobaczyć, że klatka nie istnieje, że była tylko narzuconym nam wyobrażeniem. Ograniczenie stworzone przez Saturna w Wodniku jest związane z tym, że musimy nauczyć się podporządkować grupie, społeczeństwu, kolektywowi. Kryzysy ostatnich lat (kryzys klimatyczny, finansowy, gospodarczy, koronawirus) wywrą ogromny wpływ na nasze życie. Prawdopodobnie będą one skutkować ograniczeniem wolności jednostki dla dobra ogółu. Niektórzy mogą mieć problem z akceptacją tego faktu.

 

Efekt synergiczny


Przede wszystkim pamiętajmy, że wolność nie jest rzeczą, która została nam podarowana (nawet jeśli pod względem duchowym właściwie jesteśmy wolni), to jednak każdy z nas musi zadbać o to, żeby ją sobie wypracować, żeby samemu się uwolnić. Nie zrealizujemy tego celu, jeśli będziemy myśleć tylko o własnym interesie, działać wbrew innym. Czas postawić na kooperację – zobaczmy, że współdziałanie różnych czynników daje większy efekt niż suma poszczególnych oddzielnych działań.

 

Saturn w Wodniku – szczególnie dotyczy


To ogromna szansa dla urodzonych na początku Wodnika oraz wszystkich osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 1° tego znaku. Przejście Saturna przez Słońce może być wyzwaniem, ponieważ konfrontuje z tematem odpowiedzialności, dyscypliny i koncentracji na tym, co najistotniejsze. Czas oddzielić rzeczy błahe od zasadniczych i skupić się na tych drugich. Jeśli sami tego nie zrobimy, to życie nas w tym wyręczy. Wtedy będzie mniej przyjemnie – zostaniemy zmuszeni do opuszczenia własnej strefy komfortu.
Saturn rozpocznie swoją retrogradację 23 maja 2021, dlatego zdąży „przetestować” pod kątem praktyczności i autentyczności wszystkie Wodniki. Ten czas może też przynieść spore wyzwania i przeszkody Skorpionom oraz Bykom z początku znaków, a na opór ze strony innych natrafią Lwy.
Konkretne owoce swojej pracy i poczynionych wysiłków zbiorą natomiast urodzeni w pierwszej dekadzie Bliźniąt i Wagi, zaś na ciekawe szanse mogą liczyć Barany i Strzelce z pierwszej i połowy drugiej dekady znaków.

 

Zdjęcie: Pixabay
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »