Różowe okulary – zaćmienie 24. – 30.5.2021

Zamieszczony przez dnia Maj 23, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zbyt różowe okulary – zaćmienie Księżyca, Krwawy Księżyc – SuperKsiężyc i napięcia / konflikt między globalną solidarnością a interesem narodowym / uzyskać jasny obraz sytuacji / nazwać, wyrazić i urzeczywistnić pragnienia oraz marzenia, ale też zobaczyć, co nie jest możliwe / stare oczekiwania, wyobrażenia
i fiksacje przeszkodą w dalszym rozwoju

 

W tym tygodniu w centrum uwagi znajdą się kontakty, komunikacja oraz wszelkiego rodzaju związki. Astrologiczne konfiguracje zaoferują nam mieszankę figlarnej lekkości, otwartości na to, co nowe i towarzyskości. Z drugiej strony będziemy bardziej podatni na zranienie, otwarci na świat wyobraźni, zatęsknimy za miłością i ciepłem.

W optymalnym przypadku ta kombinacja pozwoli na ciekawe, inspirujące spotkania, zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym. Pary mogą spędzić ze sobą wyjątkowo romantyczne chwile. Warto porozmawiać
z ukochaną/-ym o swoich ukrytych albo wspólnych pragnieniach czy wizjach.

 

ZBYT RÓŻOWE OKULARY – ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA


Podczas spotkań ze znajomymi czy przyjaciółmi mówcie o wspólnych ideałach albo – poruszając wszelkie możliwe tematy – poznajcie odmienne poglądy i pomysły. Single mogą liczyć na flirty, a nawet się zakochać. W tym ostatnim przypadku warto jednak trochę poczekać z wiążącymi zobowiązaniami bądź deklaracjami.
Ciemna strona tych konfiguracji astrologicznych polega na tym, że nałożą nam na oczy zbyt różowe okulary. W efekcie wzbudzone zostaną nadmierne i fałszywe nadzieje, łatwo ulegniemy iluzji albo bez reszty zatracimy się w czymś lub kimś.

 

BOLESNE ROZCZAROWANIA


Ogólnie będziemy skłonni do odbierania i interpretowania wszystkiego, co zobaczymy lub usłyszymy, przez okulary pozytywnych lub negatywnych oczekiwań bądź przekonań. W efekcie grożą bolesne rozczarowania, poczujemy się oszukani i zwiedzeni albo z powodu swoich uprzedzeń czy lęków przegapimy ciekawą szansę.
Bądźcie możliwie jak najbardziej otwarci, elastyczni i obiektywni, mówcie o własnych przeżyciach i spostrzeżeniach, a także zadawajcie pytania. Przede wszystkim warto pamiętać, że dopiero czas pokaże, jakie rzeczy, które teraz wydawały się szczególnie obiecujące, a nawet idealne, przetrwają próbę życia i szarej codzienności.
Sytuacja zrobi się jednak nieprzyjemna, jeżeli rozczarowania przejdą w rozgoryczenie albo nienawiść. Powściągnijcie takie skłonności, nie zrzucajcie na nikogo winy ani nie róbcie fochów.

 

NA ZBIOROWYM POZIOMIE


Na szerszym poziomie główną rolę odegrają wszelkiego rodzaju umowy i sojusze. W centrum uwagi znajdą się też oświata, handel i podróże. Powyżej opisane tendencje dotyczą również tych dziedzin. Z jednej strony nadarzą się możliwości przeprowadzenia owocnych i bardzo obiecujących rozmów oraz negocjacji. Niewykluczone, że nastąpi nawet przełom w wizjonerskim projekcie, który powstał jakiś czas temu. Jednocześnie żywione od marca nadzieje i marzenia mogą pęknąć niczym bańka mydlana, okaże się, że nie sposób wykorzystać istniejącego potencjału albo ideał nie może się spełnić. To samo może dotyczyć gospodarki i finansów.
Potencjalne problemy mogą wystąpić w związku ze zderzeniem odmiennych politycznych i kulturowych światopoglądów. Ta konfrontacja doprowadzi do napięć i poważnych nieporozumień. Przede wszystkim w takich momentach nasunie się pytanie, czy zainteresowani są gotowi porozmawiać ze sobą w sposób otwarty i bez klapek na oczach? Czy zechcą przedyskutować różne warianty, aby zyskać jasny obraz dalszej strategii działania? Czy też górę wezmą uprzedzenia, nieufność lub utrwalone wyobrażenia, które uniemożliwią taki proces? Także tutaj konkretne rezultaty i skutki będą widoczne dopiero za jakiś czas. Najwcześniej pod koniec czerwca wyraźnie zobaczymy, w czym rzecz. Niewątpliwie ważnych wydarzeń możemy też oczekiwać w sprawach związanych z otwartymi granicami i migracją, a także zaangażowaniem mediów społecznościowych.

 

RÓŻOWE OKULARY – ZAĆMIENIE I POWOLNOŚĆ


W drugiej połowie tygodnia wzrośnie napięcie. Łatwo odniesiemy wrażenie, że ktoś podważa nasze kompetencje, poczujemy się odtrąceni albo zaatakowani. W efekcie pojawi się skłonność do gwałtownych reakcji. Ponieważ jednocześnie Merkury „zwolni” swój bieg, to spowolnią też procesy myślowe. Dlatego bądźcie ostrożni w ocenie zachodzących zdarzeń i powściągnijcie tendencję do podejmowania nieprzemyślanych działań.

 

TYDZIEŃ W SZCZEGÓLE


PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują uczucia. Teraz wzrośnie potrzeba intensywnych doznań, chętnie zadziałamy według zasady «wszystko albo nic» i spróbujemy dotrzeć do sedna problemu. Silne emocje nieco stłumią lekką, niefrasobliwą atmosferę. Przede wszystkim we wtorek rozmaite roszczenia, przepisy i ograniczenia mogą doprowadzić do gwałtownego sprzeciwu lub uporu.
Jednocześnie czas sprzyja badaniom, dociekaniom, wnikaniu w otchłań psyche. Wgryźcie się w wybrany temat, żeby go poczuć całym sobą albo dokładnie zbadajcie konkretną sprawę. Dzięki temu zdobędziecie ważne informacje i doświadczenia. Bądźcie jednak ostrożni w kontaktach z innymi, bo teraz niewiele potrzeba, aby odnieść wrażenie bycia prześladowanym.

 

RÓŻOWE OKULARY – ZAĆMIENIE I NAPIĘCIA


ŚRODA i CZWARTEK upłyną pod znakiem dążeniem do prawdy, sprawiedliwości i wolności. W tych dniach wzrośnie potrzeba zrozumienia szerszego kontekstu i sensu zdarzeń.
W środę o 13:18 nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca (Krwawy Księżyc/Superksiężyc) Będzie ono widoczne przede wszystkim w Azji. Pełnia zintensyfikuje zachodzące procesy i napięcia, a jednocześnie rzuci światło na wiele spraw. W optymalnym przypadku możemy w trakcie debat i dyskusji dostrzec szerszy kontekst sprawy i znaleźć rozwiązania na przyszłość. Możliwe również, że utrwalone wyobrażenia, ideologie czy przekonania nie pozwolą nam zobaczyć całości, pozycje stron ulegną usztywnieniu, a wynikające z tego problemy i konflikty zaognią się. Jeśli będziecie w takiej sytuacji, to pozostańcie otwarci, okażcie zainteresowanie i ciekawość, nie rezygnujcie z rozmowy. Unikajcie też wydawania pochopnych osądów czy wyciągania przedwczesnych wniosków.

 

SZLACHETNE ZDROWIE…


W PIĄTEK fale emocji opadną, zrobi się poważnie i pragmatycznie. Piątek i SOBOTA sprzyjają porządkom, zarówno we własnym życiu, jak i w psyche. Na wszystko, co planujecie zrobić, wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu, trzymajcie się tego, co istotne i ważne, ustalcie priorytety, działajcie powoli, krok po kroku. Nie dajcie się nakłonić do rzeczy, do których nie jesteście przekonani. W efekcie zyskacie jasny obraz sytuacji i sporo osiągniecie. Poświęćcie też uwagę swojemu ciału. Świadomy, uważny ruch może teraz uwolnić liczne napięcia. Czas nie sprzyja aktywności intelektualnej ani takiej, która wymaga elastyczności, zwinności czy zręczności.

 

UMYSŁ NA WSTECZNYM


W nocy z soboty na NIEDZIELĘ Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, przejdzie do ruchu wstecznego. Retrogradacja planety potrwa do 22 czerwca. W efekcie rozpocznie się okres refleksji i ponownego rozważania tego co zaszło, nawiązanych kontaktów, uzyskanych informacji, podjętych negocjacji i planów zainicjowanych w ciągu ostatnich dwóch tygodni (od 16.5.). To dobra okazja, żeby zrewidować i zweryfikować podjęte wcześniej decyzje, omówić otwarte kwestie, dostrzec i skorygować błędne założenia. Przede wszystkim tam, gdzie chodzi o aktualne, krótkoterminowe albo zupełnie nowe tematy istnieje spore niebezpieczeństwo niejasności, błędów i nieporozumień. Niedziela sprzyja spotkaniom i rozmowom ze znajomymi oraz przyjaciółmi. Wykorzystajcie okazję, żeby przedyskutować tematy, które leżą Wam na sercu. Upewnijcie się jednak, że Wasze założenia nie są błędne, a słowa zostały właściwie zrozumiane.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

Wyślij komentarz

Translate »