Horoskop

Zwykle, mówiąc o astrologii, utożsamiamy się z konkretnym znakiem zodiaku, w którym Słońce przebywało w chwili naszych narodzin.
Słońce jest podstawowym nośnikiem energetycznym, symbolizuje nasze ja, a jego posadowienie w danym polu horoskopowym wskazuje, w jakiej sferze powinniśmy działać.
Pamiętajmy, że „horoskopy gazetowe” nie mają nic wspólnego z prawdziwą astrologią, która sporządza odczyt tylko i wyłącznie w oparciu o konkretne dane.

 

jest planem rozwoju naszego życia i pokazuje tkwiące w nas możliwości, które należy rozwijać. Horoskop stanowi obraz optymalnej wersji nas samych – ideał, do którego osiągnięcia musimy dążyć.

To zapis informacji o naszej indywidualności, wyjątkowości, o tym, w jaki sposób powinniśmy odróżniać się od innych, co tak naprawdę odpowiada naszej naturze, co odpowiada naszej Duszy. Każdy z nas dociera do tego, co Rzeczywiste, do swojego Prawdziwego Ja inną drogą. Horoskop jest zapisem tej wędrówki. Gorzej, jeśli zboczymy ze swojego szlaku albo w ogóle na niego nie wejdziemy. Wtedy – w określonych momentach życia dają o sobie znać oddziaływania, które mają nas sprowadzić na właściwy tor, zwykle czynią to jednak w sposób mało przyjemny, a nawet drastyczny. Dochodzi do wypadków, chorób, tzw. radykalnych zwrotów akcji. Dlatego warto poznać swój horoskop.

tzw. solariusz, bardzo dokładnie mówi o tym, co nas czeka w najbliższym roku (liczonym od jednego do następnego powrotu Słońca na jego pozycję w horoskopie urodzeniowym).

W niektórych przypadkach istnieje możliwość częściowego oddziaływania na sprawy kolejnego roku poprzez wyznaczenie innego miejsca pobytu na moment rozpoczęcia solariusza (tzw. relokacja).

Bądźmy świadomi, że solariusz jest tylko przybliżeniem tego, co zostało zapisane w horoskopie urodzeniowym i działa w oparciu o tenże horoskop. Dzięki jego znajomości możemy jednak dostroić się do określonych energii i konstruktywnie je wykorzystać, zamiast pozwalać, aby te przymusem naprowadzały nas na właściwą ścieżkę.

stanowi analizę dwóch lub większej ilości horoskopów indywidualnych – pokazuje charakter oraz przebieg danej relacji, a przede wszystkim sposób wzajemnego oddziaływania na siebie uczestniczących w niej stron np. małżonków, współpracowników, przyjaciół, znajomych, dzieci i rodziców, pracodawców i podwładnych. Żaden człowiek nie pojawia się jednak w naszym życiu przypadkiem – wszystkie spotkania są lekcją i krokiem ku poznaniu samego siebie.

pozwala wybrać odpowiedni moment lub czas na przeprowadzenie określonego działania, np. zawarcie małżeństwa, kupno lub sprzedaż nieruchomości, przeprowadzkę, rozpoczęcie działalności gospodarczej, operacji itp. Dzięki temu możemy uniknąć pomyłek, a nawet bardzo poważnych problemów. Już starożytni wiedzieli, że pewne okresy sprzyjają określonym działaniom, a w innych lepiej się od nich powstrzymać.

Pamiętajmy „wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina  na wszystkie sprawy pod niebem. Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia.” (Biblia Tysiąclecia)

w oparciu o horoskop urodzeniowy umożliwia wyznaczenie na Ziemi optymalnego miejsca do życia, miejsca na znalezienie partnera bądź przeprowadzenie określonych działań.

Potrzebne do sporządzenia horoskopu

data, godzina i miejsce urodzenia. Dokładna godzina urodzenia odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ decyduje o szczególe, nadaje naszemu istnieniu wyjątkowy, jednostkowy charakter.

Szczęśliwe życie

warunkiem osiągnięcia szczęścia i poczucia spełnienia jest realizacja potencjałów zawartych w horoskopie – mimo panujących okoliczności, mimo norm narzuconych przez rodziców czy społeczeństwo w tzw. procesie socjalizacji.

Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć własną biografię – zobaczyć, jakie czynniki nas ukształtowały i dostrzec, że żaden z nich nie był przypadkiem. Poza tym musimy sobie uzmysłowić, że to nie „gwiazdy” rządzą nami, ale sami mamy moc sprawczą i możemy – w określonych ramach – kształtować własny los. Trzecim warunkiem osiągnięcia szczęścia jest zrozumienie sensu własnego życia. Astrologia jako środek poznania pozwala dotrzeć do tego co najważniejsze dla każdego z nas. Nie wszystkim pisana jest fortuna czy sława, ale wszyscy możemy prowadzić satysfakcjonujące życie, zgodnie z samym sobą, zgodnie z własnym Przeznaczeniem.

Kontakt

Chcesz poznać własny horoskop, zrozumieć lub poprawić swoje życie, masz problem? To sprecyzuj pytanie i napisz: biuro@astrotranslatio.com. Prowadzę konsultacje drogą elektroniczną (Skype, Messenger, FaceTime).

 

 

Wyślij komentarz

Translate »