Richard Ramirez. Nocny Łowca

Zamieszczony przez dnia Wrz 5, 2011

Nocny Łowca to nie to tytuł filmu, ale określenie seryjnego mordercy, który w latach 80. XX wieku dokonał w Los Angeles serii brutalnych morderstw, gwałtów i innych przestępstw. Atakował głównie nocą albo wczesnym rankiem stąd taki przydomek. Jego bezwzględność i okrucieństwo wywołały w Mieście Aniołów istną psychozę strachu. Ludzie bali się ciemności. Przerażeni zabijali okna deskami i spali przy zapalonym świetle. W końcu zaczęli organizować się w grupy, które przeszukiwały parki i boczne uliczki. Nikt nie wiedział, gdzie Nocny Łowca uderzy po raz kolejny, ale wszyscy mieli pewność, że to zrobi. Ofiarą mógł być każdy.

W związku z rocznicą jego aresztowania, które miało miejsce 31 sierpnia 1985 roku, pojawiły się w prasie artykuły przypominające postać i niezwykłe okrucieństwo czynów Ramireza. Jedni zarzucają mediom, że w ten sposób podsycają tylko fascynację złem, inni akcentują aspekt etyczny i wychowawczy całego zjawiska, a mianowicie fakt, że konfrontacja z takimi postaciami wymusza na masowym odbiorcy pytanie: DLACZEGO człowiek staje się zwyrodnialcem?

Astrolog, patrząc na horoskop, potrafi ocenić siłę napięć, miejsce ich wyładowań, cechy charakteru oraz główne punkty zapalne (strefy problematyczne) w życiu człowieka. W tym przypadku obraz jest jednoznaczny: przekonanie o własnej omnipotencji, bezwzględność i chora wyobraźnia (z przemożnym, maleficznym wpływem gwiazd stałych) pchają urodzonego do ekspansji w świat niewidzialny i zamknięty.

Więcej na stronie: Richard Ramirez – wcielenie zła.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »