Rewolucja w związku 2.– 8.3.2020

Zamieszczony przez dnia marzec 1, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: rewolucja w związku / odrzucić to co stare / zaakceptować cienie, słabości i granice, otworzyć się na wizje nowego, lepszego świata / zmiana hierarchii wartości cd.: ocenić wartości pod kątem ich trwałości, realnej treści i przydatności / zmiany w związkach: bezpieczeństwo i stabilność i/albo wolność i indywidualizm – co można ze sobą pogodzić, a gdzie trzeba dokonać wyboru

 

Trwająca od dłuższego czasu zmiana perspektywy osiągnie w tym tygodniu kolejne apogeum. Astrologiczne konfiguracje przyniosą nam złożone i częściowo bardzo sprzeczne energie. W efekcie zależnie od horoskopu i tematu zostaną uruchomione różne procesy.

Ogólnie chodzi jednak o to, aby po okresie zdominowanym przez instynkty, popędy i obawy, odnaleźć spokój. Warto postawić na obiektywność i pragmatyzm, zająć się istniejącymi możliwościami i przyjrzeć aktualnej sytuacji. Zamiast walczyć, ulegać ślepej złości czy lękom, poszukajmy kreatywnych, wizjonerskich rozwiązań. Czas sprzyja przystosowaniu się, akceptacji, cierpliwości, wytrwałości, samodyscyplinie i okazaniu respektu. Osoby, które będą do tego zdolne, mogą małym wysiłkiem sporo osiągnąć.

 

Rewolucja w związku


W wartościach i związkach pora oddzielić ziarno od plew. Teraz wyjdą na jaw skutki podjętych w grudniu i/lub minionych tygodniach decyzji. Te zmuszą nas do podjęcia dalszych, konkretnych działań. W wielu relacjach nastąpi rewolucja!

W niektórych dziedzinach będziemy musieli zaakceptować, że coś, co w przeszłości było pożyteczne, dobrze funkcjonowało, uchodziło za stabilne i pewne, nie spełnia już wymogów chwili obecnej. Ewentualnie zobaczymy, że zostały osiągnięte granice możliwości. W takim przypadku trzeba będzie zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest, pożegnać się z obciążeniami, uwolnić od uwikłań i ruszyć w dalszą drogę z pustym bagażem. Całkiem możliwe, że dokładnie w chwili, kiedy stwierdzimy, że wszystko jest stracone, otworzą się przed nami nowe drzwi i ujrzymy ciekawe możliwości.

 

Odróżnić formę od treści


Nie raz przyjdzie nam dokonać rozróżnienia między formą a treścią. Przy tym musimy zobaczyć, co jest prawdziwe, warte zachowania i istotne, uszanować dostępną treść oraz zasoby, a także zaangażować się w ich obronę. Szukajmy nowych dróg i form, a razie konieczności poświęćmy stare wyobrażenia i koncepcje, aby mogła nastąpić prawdziwa odnowa. Również w stabilnych, zdrowych związkach chodzi o zweryfikowanie przestarzałych, oklepanych wzorców i stworzenie przestrzeni dla kreatywnych pomysłów. Dzięki temu pozwolimy na ich dalszy rozwój.

Dodatkowo pora podjąć zasadnicze decyzje dotyczące podejścia do (materialnych) zasobów. Chodzi o to, aby skorygować aktualne roszczenia, istniejące umowy i ustalenia. W tym kontekście dużą rolę odegrają również nowoczesne, cyfrowe technologie oraz wartość informacji. Ogólnie podejście do zasobów oraz potęga natury staną się przedmiotem ożywionego zainteresowania. W tych sferach nieoczekiwane wydarzenia mogą zachwiać istniejącymi pewnikami i je zakwestionować, ale pojawią się też przesłanki do dokonania korekty i reorientacji.

 

Wrażliwość, empatia, intuicja, iluzje


Równocześnie z opisanymi wydarzeniami, a zarazem w pewnej sprzeczności z nimi coraz wyraźniej zobaczymy, jak bardzo wszystko jest ze wszystkim powiązane i jak trudno się od tego odgrodzić. Duża otwartość umożliwi poruszające doznania miłości, piękna i współczucia. Możliwe będą duchowe i religijne wzloty, ale również łatwiej damy się uwieźć i będziemy podatni na iluzję. Często możemy mieć problem z odróżnieniem pragnienia i tęsknoty od rzeczywistości, fantazji od realiów, kłamstwa od prawdy. Aby zyskać jasny obraz sytuacji musimy być gotowi do refleksji i introspekcji. Osoby, które za punkt odniesienia przyjmą świat zewnętrzny, mogą zostać zalane i zdezorientowane przez potok wrażeń oraz rozmaitych wibracji.
Wizjonerzy, artyści i wszyscy, którzy pracują twórczo, skorzystają teraz z przypływu inspiracji. Świeżo zakochanym jakość czasu przyniesie romantyczne uniesienia.

Cieszcie się tym, co daje Wam życie! Świadomie poświęćcie nieco czasu, aby pobyć tu i teraz, z rozwagą wybierajcie też formy działania i kontakty. Nie dajcie sobie niczego wmówić ani do niczego się zmusić. Ponieważ Merkury wciąż przebywa w ruchu wstecznym, to z zawieraniem konkretnych umów i rozpoczynaniem nowych projektów warto jeszcze trochę poczekać. Jeśli to Wam się uda, wkrótce zobaczycie nowe światy i nowe możliwości.

 

Tydzień w szczególe


Na początku tygodnia wzrośnie potrzeba luźnych, niezobowiązujących kontaktów. Duża wrażliwość może jednak sprawić, że to, co miało być lekkie i niefrasobliwie, zostanie błędnie zrozumiane i przyniesie znacznie bardziej długofalowy efekt, niż myśleliśmy.
Dlatego szczególnie w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK bądźcie ostrożni w komunikacji. Upewnijcie się, że dobrze rozumiecie i sami zostaliście właściwie zrozumiani. Przede wszystkim we wtorek pojawi się silna tendencja, aby dokładać dodatkowych starań, wyjaśniać coś i tłumaczyć albo wymagać potwierdzenia i docenienia. Jednocześnie nasze słowa i gesty mogą zostać opatrznie zrozumiane. Dlatego powściągnijcie skłonność do pochopnych wniosków i reakcji. Warto teraz poświęcić więcej czasu na to, aby przyjrzeć się sprawie ze wszystkich stron i przed dokonaniem świadomego, wiążącego wyboru zasięgnąć dodatkowych informacji.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK do głosu dojdzie silna potrzeba pewności, bezpieczeństwa, więzi i przynależności. Teraz wzrośnie też poziom emocjonalnej i psychicznej wrażliwości. W efekcie nawet codzienne, na pierwszy rzut oka niepozorne sytuacje mogą wyzwolić silne uczucia – głębię miłości i wielką empatię albo ból i smutek, ewentualnie tęsknotę za czymś bliżej nieopisanym.
Jeśli potraktujecie te doświadczenia poważnie, będziecie wyrozumiali dla siebie i innych, to możecie teraz uleczyć wiele starych ran. Gorzej, jeżeli spróbujecie zagłuszyć takie emocje, zlekceważycie czy skrytykujecie siebie albo innych, ew. zaczniecie szukać winnego bądź kozłów ofiarnych. Napięcie może eskalować w nocy z czwartku na piątek. Nie dajcie się sprowokować, powściągnijcie skłonność manipulowania innymi poprzez groźby.

 

Uran i Wenus, czyli rewolucja w związku


W PIĄTEK zrobi się przyjemniej. Pod koniec tygodnia wróci radość życia i zmysłowych rozkoszy, nie zabraknie nam fantazji ani inspiracji.

Również WEEKEND stoi pod znakiem zabawy, radości i eksperymentów. Wykorzystajcie okazję, żeby zrobić teraz coś, co sprawia Wam frajdę. Pozwólcie się zainspirować. Jeśli macie odwagę wyrwać się z szarej codzienności i spróbować czegoś nowego, to istnieją spore szanse na ciekawe doświadczenia.
Uwaga, w niejednym związku może nastąpić rewolucja. Poza tym jakość czasu sprzyja artystycznym, kreatywnym i twórczym działaniom.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »