Rewolucja jest kobietą 25. – 31.1.2021

Zamieszczony przez dnia styczeń 24, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: rewolucja jest kobietą / w drodze do nowych czasów – rozłam, przełom i ekscytacja, zmiana tematów, fazy i hierarchii wartości / skorygować poglądy, strategie, priorytety / patriarchalne, autorytarne struktury kontra postawy matriarchalne, zorientowane na wspólnotę: walka o panowanie czy kreatywna współpraca?

 

Konfiguracje tego tygodnia zapowiadają nowe działania, które w decydujący sposób wpłyną na przyszłość. Na pierwszy plan wysunie się następująca obecnie w wielu sferach życia reorientacja. Wyraźnie wkroczy ona w kolejną, decydującą fazę.

Z jednej strony będzie panować atmosfera ekscytacji i radosnego podniecenia. Górę wezmą wizjonerskie, optymistyczne pomysły oraz wiara we własne siły. Dzięki temu z odwagą spojrzymy w przyszłość. Otworzą się przed nami nowe horyzonty, a nieznane dotąd możliwości skłonią do zmiany sposobu myślenia. Jednocześnie inny układ planetarny będzie sprzyjać wyjawieniu prawdy, oczyszczeniu sytuacji i wyciągnięciu stosownych wniosków.

 

Idź z duchem czasu!


Aktualności nabierze teraz wypowiedziane przez Gorbaczowa zdanie: Kto przychodzi za późno (nie idzie
z duchem czasu), ten zostanie ukarany przez życie. W przełożeniu na konkret pojawią się niezwykłe szanse, będą one jednak miały swoją cenę. Obok odwagi do podejmowania niekonwencjonalnych działań czy wypróbowania zupełnie nowych zachowań, potrzebna będzie również gotowość do odcięcia się od wszystkich przeżytków i złożenia ofiary. Kto nie zechce sam ruszyć się z miejsca, ten zostanie poruszony.
Kto nie będzie gotowy do wyciągnięcia konsekwencji, zrobienia tego, co naprawdę konieczne oraz stawienia czoła wyzwaniom, musi liczyć się z tym, że najbliższe otoczenie albo los wymuszą na nim stosowne posunięcie.

 

Rewolucja jest kobietą


Nadszedł czas rewolucjonistów/-tek i osób gotowych łamać tabu; czas na ludzi, którzy chcą kwestionować istniejące status quo, pożegnać się z tym, co straciło już rację bytu. Pora stworzyć większą przestrzeń. Pamiętajcie, rewolucja jest kobietą! Niektórzy powinni otworzyć się na coś nowego i nieznanego, inni – poszukać inspiracji i postawić na kreatywność. Przede wszystkim tam, gdzie będziemy gotowi zadziałać w sposób daleki od utartych schematów czy wzorców ról, unikając dominacji i nie dążąc do władzy nawiążemy ciekawą współpracę, aby stworzyć coś nowego, zostaną w tych dniach uwolnione potężne, twórcze moce.
Gorzej, jeśli silne energie przełomu przejdą w czystą rebelię, w bunt przeciwko wszystkim i wszystkiemu, jeśli z przekory, lęku przed nieznanym albo utratą władzy zaczniemy stawiać opór zmianie i poruszeniu. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna również, jeżeli zaczniemy dla zasady kwestionować albo niszczyć wszystko jak popadnie.

 

Co jest żeńskie, a co męskie?


Dodatkowo w centrum uwagi znajdą się wzorce ról, ich podział na typowo męskie i żeńskie, ale również wyobrażenia na temat tego, kto decyduje, czym jest prawdziwe przywództwo i co stanowi o byciu dobrym przywódcą. Prawdopodobnie w związku z tym starzy idole i wzorce spadną z piedestału, a ich rolę przejmie ktoś nowy. Spore zainteresowanie wzbudzą też erotyka, seksualność, związki i umowy. Tutaj wyraźnie zarysuje się konflikt między formami konwencjonalnymi i nowymi, uwagę przykuje kwestia wolności i wiążących zobowiązań. Zgodnie z innym odpowiednikiem wagi nabierze również nasze podejście do przyrody i jej potęgi. Także w tym temacie nowe doświadczenia wyznaczą kierunek na przyszłość.

W trakcie tygodnia wydarzenia związane z finansami, gospodarką i posiadaniem mogą uruchomić dalszy, zasadniczy proces zmiany orientacji. Wszyscy, którzy zdołają dotrzymać kroku zachodzącym przemianom, mogą teraz pozbyć się starych obciążeń, stworzyć przestrzeń dla nowych impulsów, zainicjować nowy początek albo coś naprawdę wielkiego. Gorzej, a nawet niebezpiecznie będzie tam, gdzie dojdzie do «polowania na czarownice» i zostanie użyta siła, aby w ten sposób zapewnić sobie dominację.

Na poziomie osobistym postąpicie najlepiej, jeśli rozstaniecie się z tym, co przy bliższym zbadaniu nie jest prawdziwe i autentyczne albo przestało już prawidłowo funkcjonować. Miejcie odwagę wyruszyć w nieznane i podjąć ryzyko doświadczenia czegoś, co dotychczas było Wam zupełnie obce. Szczególnie dotyczy to wszystkich urodzonych w znaku Wodnika i Byka, a także w trzeciej dekadzie Barana, Raka, Wagi i Koziorożca.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK zapanuje dość poważna, ale również otwarta atmosfera. Duża kontaktowość i rozmowność pozwolą nam poruszyć ważne tematy i zebrać ciekawe informacje. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić sprawy i swoją aktualną sytuację.

W nocy z poniedziałku na WTOREK do głosu dojdą rozmaite uczucia i możemy mieć spory problem, żeby rzeczowo i obiektywnie zmierzyć się z tym, co nastąpi. Ogólnie wtorek i ŚRODA zapowiadają dość mieszany program. Z jednej strony wzrośnie potrzeba bliskości, przynależności, lojalności i posiadania ojczyzny.
Z drugiej strony do głosu dojdą silne pragnienie uwolnienia się związane z tendencją do kwestionowania wszystkiego i buntowania się przeciwko temu, co nam nie odpowiada.
Najlepiej skontaktujcie się teraz z ludźmi, którzy są Wam bliscy, którym ufacie i poszukajcie razem z nimi możliwości pozwalających zachować własną indywidualność, a JEDNOCZEŚNIE doświadczyć poczucia wspólnoty. Postarajcie się świadomie określić wspólne zainteresowania i zadbać o nie, ale pozwólcie sobie również wyrazić własne potrzeby i zaspokoić je. W większości przypadków przeciwstawne potrzeby mogą zostać rozdzielone (wyprojektowane) na różne osoby (ugrupowania, państwa). W takim przypadku nasunie się pytanie, czy zainteresowani osiągną konsensus, który pozwoli na jedno i drugie. Sytuacja zrobi się trudna wszędzie tam, gdzie jedna ze stron zacznie uparcie obstawać przy tym co wspólne i wiążące, a druga z taką samą zatwardziałością przy swojej wolności i niezależności.

 

Pełnia – rewolucja jest kobietą!


W CZWARTEK i PIĄTEK taniec polarnych energii sięgnie zenitu. Teraz wzrośnie pole napięcia między energią męską, zorientowaną na cel, na przebicie się i zmianę, a żeńską zorientowaną na wspólnotę, na zachowanie i utrzymanie czegoś. Związana będzie z tym sprzeczność między potrzebą zaufania, związania się, wspólnoty i (absolutnej) wierności a równie silnym dążeniem do niezależności, samostanowienia oraz kreatywnego działania. W efekcie silnie zaznaczy się również kontrast między różnymi poglądami czy wartościami. Czwartkowa pełnia dodatkowo (20:15) naświetli tę sprzeczność. Jeśli zainteresowani uzmysłowią sobie istniejące różnice, świadomie stawią czoła napięciu, będą gotowi porozmawiać ze sobą jak równy z równym i współpracować, to uwolnią potężne, kreatywne energie. Pary zakochanych mogą teraz doświadczyć ekstatycznych uniesień, niezapomnianych erotycznych przeżyć albo stworzyć coś wielkiego. Niewykluczone również, że tego dnia nastąpi rozstanie lub uwolnienie, które już od dawna wisiało w powietrzu.
Może również dojść do nieprzyjemnej, destrukcyjnej walki o władzę, do złamania tabu czy «polowania na czarownice». Niewykluczona jest także nagła zmiana w dziedzinie polityki, gospodarki i finansów. Niezależnie od tego, co się stanie, rozmaite wydarzenia tego dnia ostatecznie doprowadzą do istotnej zmiany kierunku. W każdym razie liczcie się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

 

Zweryfikować, poprawić, przeanalizować


WEEKEND przyniesie kontynuację procesów poprzednich dni. Wyraźnie będziemy musieli zejść na ziemię, zrobi się poważnie, a naszą uwagę przykują konsekwencje i działania, które za chwilę przyjdzie nam podjąć.
W SOBOTĘ Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, zmieni kierunek ruchu. Retrogradacja tej planety potrwa do 21 lutego, inicjując fazę weryfikacji. W tym czasie chodzi o to, żeby dokładnie przyjrzeć się swojej aktualnej sytuacji. Wyciągnijcie wnioski, dokonajcie podsumowania, pomyślcie, co się stało z Waszymi pomysłami i wizjami. Bądźcie gotowi docenić swoje osiągnięcia, ale również zobaczyć, gdzie sprawy nie poszły po Waszej myśli, gdzie popełniliście błędy i gdzie powstały szkody. Wykorzystajcie posiadane siły, żeby przeanalizować sytuację, zyskać jej jasny obraz, a w razie potrzeby zrobić porządek. Na bardzo konkretnym poziomie warto poświęcić większą uwagę swojemu ciału i jego potrzebom.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »