Redukcja biegu i przystopowanie 30.3. – 5.4.2020

Zamieszczony przez dnia marzec 29, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: redukcja biegu i przystopowanie / przemyśleć sytuację i podjąć pierwsze ważne decyzje dotyczące przyszłości / stare przekonania i nowe perspektywy / podejście do ideałów, ideologii oraz «prawd»: ująć w obrazy, gesty, słowa to, co nieuchwytne, co niewytłumaczalne / otwarta rozmowa, relacje społeczne i poczucie wspólnoty drogą do znalezienia konstruktywnych rozwiązań

 

W tym tygodniu nastąpi kolejne, ważne przesilenie.
Wydarzenia i informacje w niektórych sferach życia wyznaczą kierunek na najbliższą przyszłość, w innych postawią nas przed koniecznością podjęcia zasadniczych decyzji.

Dynamiczne energie, które doszły do głosu przed tygodniem, teraz wzrosną jeszcze bardziej. Poza tym poczujemy dużą potrzebę kontaktów i rozmów, która dodatkowo podsyci gotowość do działania.
Z kolei inne konfiguracje wskazują na konieczność refleksji oraz powstrzymania się od aktywności.
W efekcie warto zapanować nad wewnętrznym niepokojem i zniecierpliwieniem oraz buntem przeciwko wszelkim utrudnieniem, bo „głową muru nie przebijesz”.

Po trzecie, nadeszła pora na podjęcie pierwszych kroków w zupełnie nowym kierunku. Cała sztuka polega teraz na tym, żeby odróżnić rzeczy ważne, słuszne i potrzebne od aktywizmu albo uporu. Przy okazji warto postawić sobie kilka pytań. Zobaczmy, o co tak naprawdę chodzi? Jakie są prawdziwe zamiary? I na podstawie jakich zasad, wyobrażeń i ideałów podejmujemy decyzje?

 

Czas na eksperymenty


Poeksperymentujmy z nowymi możliwościami, odkryjmy dotychczas niezbadane zasoby. Jeśli zrobimy to na luzie, ale ostrożnie, jeśli szacunek pójdzie w parze ze zdrowym rozsądkiem, inspiracją, fantazją i kreatywnością, to napłyną fantastyczne, wizjonerskie impulsy. Wtedy na końcu tunelu rozbłyśnie światełko
i dostrzeżemy konstruktywne zalążki przyszłości.
Gorzej, jeżeli nasze spojrzenie na rzeczywistość zmącą ideologiczne, polityczne lub religijne koncepcje. Sytuacja skomplikuje się również wtedy, jeśli będziemy uparcie trwać przy starych wyobrażeniach albo górę wezmą romantyczne, idealistyczne obrazy bądź niejasne lęki.

W wielu sferach życia chodzi teraz o odróżnienie «prawdy» od kłamstwa, tego co słuszne od tego co fałszywe. Zobaczymy, że nasze postrzeganie zabarwiają dogmaty oraz ideologie i nawet fakty podlegają interpretacji. Obecnie dominuje skłonność do upierania się przy własnych przekonaniach, rzeczy, które jeden uważa za słuszne i prawdziwe, drugi uzna za złe i fałszywe. W efekcie łatwo dojdzie do napięć i scysji.

Jeśli zdołamy wziąć pod uwagę inne punkty widzenia i znajdziemy wspólny mianownik lub wizję, w realizację której zaangażują się wszyscy zainteresowani, to ujrzymy zupełnie nowe możliwości. Kluczem do sukcesu będzie rodzaj komunikacji. Komunikujmy się w sposób otwarty i kreatywny, pamiętajmy, że nawet proste, banalne słowa i gesty są nośnikiem uczuć, obrazów, nadziei albo lęków. Dlatego zamiast wyjaśniać, spróbujcie opisać to, co dla Was ważne. Wykorzystajcie do tego celu obrazy i historie. Kiedy druga osoba zakomunikuje Wam coś, co wywoła u Was silną reakcję, zapytajcie, co tak naprawdę miała na myśli. Nie czas na pochopne interpretacje! Dzięki temu unikniecie nieporozumień, rozczarowań i konfliktów oraz wiele zrozumiecie.

Poza tym ważnych wydarzeń i decyzji należy oczekiwać w dziedzinie mediów, handlu oraz w oświacie.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK wzrośnie potrzeba kontaktów i komunikacji oraz chęć porozmawiania z innymi na najróżniejsze tematy. Jeśli podejdziecie do drugiego człowieka w sposób otwarty i bez uprzedzeń, to możecie liczyć na bardzo inspirujące impulsy. Ten dzień można też wykorzystać na przeprowadzenie burzy mózgów. Postarajcie się jednak nie przekonywać innych o słuszności własnych poglądów ani nie podejmujcie pochopnych działań. Nie bierzcie też dosłownie wszystkiego, co usłyszycie. Rzeczywistość miesza się teraz z fantazją, dlatego istnieje spore niebezpieczeństwo nieporozumień.

 

Redukcja biegu i przystopowanie


We WTOREK i w ŚRODĘ warto dokonać oceny aktualnej sytuacji. Poczujemy ogromną potrzebę przynależności, bezpieczeństwa i klarowności. Znacząco wzrośnie też dążenie do działań wspólnotowych. Taką tendencję mogą jednak przystopować wewnętrzne zahamowania, brak siły, wątpliwości lub zewnętrzne trudności i ograniczenia. Nastąpi wyraźna redukcja biegu. Koniunkcja Marsa z Saturnem w 1° Wodnika zapowiada tematy grudniowego aspektu Jowisza z Saturnem, który otworzy nowy rozdział w życiu wielu z nas.
Jeśli w takim momencie spróbujecie coś przeforsować za wszelką cenę, to narażacie się na frustracje lub „siniaki”. Spróbujcie zastanowić się nad własnym samopoczuciem, swoimi potrzebami, zamiarami i celami. Jeżeli wiecie, co jest dla Was ważne, czego potrzebujecie i co chcecie, to istnieją spore szanse, że w najbliższych dniach pojawią się pierwsze możliwości, aby to zrealizować. Bądźcie ostrożni, szczególnie na drodze i uprawiając sporty.

W CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się uczucia oraz potrzeby emocjonalne. Teraz wzrośnie potrzeba intensywnych doświadczeń, a także skłonność do sondowania granic. Postarajcie się świadomie zająć tym, co pozwoli Wam wyrazić najgłębsze pragnienia i uczucia. To korzystna pora na prace domowe i artystyczno-kreatywne oraz rozmowy z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Już w czwartek wieczorem, a szczególnie w PIĄTEK i w SOBOTĘ do głosu dojdzie radość życia, a także potrzeba twórczych działań. Nie zabraknie nam fantazji, inspiracji ani kreatywnych pomysłów. Porozmawiajcie o swoich marzeniach i tęsknotach, o tym, co Was motywuje i inspiruje. Poszukajcie też możliwości, aby w jakiejś formie (słowo, ruch, gest) wyrazić swoje pomysły.

W NIEDZIELĘ zrobi się bardziej poważnie i refleksyjnie. Naszą uwagę przykują sprawy dnia codziennego oraz potrzeby ciała. Jednocześnie spotkanie Jowisza i Plutona dostarczy bardzo ważnych impulsów do działania. Szczególnie dotyczy to światopoglądu, kwestii etycznych, podejścia do tematu władzy i kontroli. Warto się teraz nad tym zastanowić.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »