Zrealizować swój horoskop (MRL)

Zamieszczony przez dnia Paź 14, 2018

 

Podróż ku sobie


Wiele osób odstępuje obecnie od realizacji swojego horoskopu. Czynią tak z powodu presji społecznej, wzorców wdrukowanych przez rodziców, schematów zachowań nabytych w procesie socjalizacji itp. Pod tym względem żyjemy w trudnych dla indywidualistów czasach. Dzisiaj obowiązują konkretne modele „szczęścia” – mierzone urodą, popularnością oraz sukcesem materialnym.

Horoskop jest natomiast planem rozwoju naszego życia i pokazuje tkwiące w nas możliwości. Te potencjały należy rozwijać – mimo wszystko i wbrew panującym modom. Jeśli człowiek żyje niezgodnie ze swoją Wewnętrzną Prawdą, czyli jego postawa względem życia nie jest autentyczna, a sam przed sobą nie przyznaje się do tego (np. ze strachu, z powodów bezpieczeństwa, ma wyparcie lub inne działają inne mechanizmy obronne), to w pewnym momencie następuje załamanie konstrukcji.

 

Zdarzenie na żądanie


Logika, którą kierował się do tej pory, zostaje odsunięta na bok – oczywiście nieświadomie. Nieświadomość pomaga zrealizować to wszystko, na co świadomość nie chce lub nie może się zdecydować. Wtedy w życiu następuje „korekta“ – człowiek zostaje siłą np. poprzez wypadek, chorobę lub tzw. incydent losowy sprowadzony na właściwą ścieżkę. Takie zdarzenie nigdy nie następuje jednak nagle, zawsze zapowiadają je subtelne sygnały wskazujące na konieczność zmiany. Jeśli te zostaną zlekceważone, spada na nas tzw. „grom z jasnego nieba”.

Samo uświadomienie sobie popełnienia błędu czy istnienia problemu, nie wystarczy. Trzeba doświadczyć czegoś – przeprowadzić zmiany, odciąć się, zdyscyplinować, zanim zrobi to za nas nieświadomość, przyciągając konkretne zdarzenie.

Przykładowo, możemy sami konstruktywnie rozładować napięcie wynikające z horoskopowej opozycji np. Marsa w 8 domu do Saturna w 2 w Skorpionie. Albo – jeśli tego nie zrobimy – energie, kiedy przyjdzie pora, wyładują się same. W naszej podświadomości zaistnieje wtedy potrzeba doświadczenia określonej sytuacji, tzn. automatycznie przyciągniemy zdarzenie, które będzie odpowiadać niezrealizowanym potencjałom.

 

Dążenie do pełni


Kompletność – a do niej dążymy od momentu wygnania z raju – możemy osiągnąć tylko wtedy, jeśli w takim przypadku oprócz dominującej potrzeby bezpieczeństwa (Saturn 2 dom Skorpion), zaspokoimy również silną potrzebę spotkania oraz podjęcia wiążących zobowiązań (8 dom). Człowiek z natury chce osiągnąć pełnię, czyli musi w swoim życiu uwzględnić istnienie innych (trzecia ćwiartka horoskopu).

Zwykle wybieramy jednak najprostszą drogę, przedkładając zaspokojenie własnych potrzeb, zakorzenienie na bezpiecznym obszarze (Saturn 2 w domu) nad ryzyko utraty lub zatracenia siebie (dom 8 w astrologii klasycznej jest nazywany domem Śmierci).
W efekcie taka energia urzeczywistnia się sama – wprowadza zainteresowanego w stan wewnętrznego niepokoju, odsuwa na bok zdrowy rozsądek i górę bierze podświadomość, która naprowadza nas na właściwy tor.

To krótkie wprowadzenie w Münchner Rhytmenlehre – system astrologiczny, który został rozpropagowany przez niemieckiego astrologa Wolfganga Döbereinera. Jego reguły zastosowałam m.in. w artykule poświęconym Egonowi Schiele, pojawią się też w kolejnych wpisach.

Wyślij komentarz

Translate »