Radość w czasach zarazy 5. –11.4.2021

Zamieszczony przez dnia Kwi 1, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: radość w czasach zarazy / pora dostrzec przyjemną stronę życia: zrealizować projekt lub wizję, spełnić marzenie, znaleźć sojuszników i przyjaciół, zadbać o kontakty, poszukać okazji do rozmowy – aktywne działanie i elastyczność opłacą się / pasywność, opieszałość albo uparte trwanie przy starych koncepcjach czy opiniach prowadzą do problemów / nieporozumienia, kłótnie, chaos

 

Osoby, które lubią działać i brać sprawy w swoje ręce, w końcu mogą się cieszyć. Astrologiczne konfiguracje nadchodzącego tygodnia doskonale pasują do wiosny. Nie tylko rośliny i zwierzęta, ale również ludzie poczują napływ dynamicznej energii. Najbliższy czas stoi pod znakiem spontaniczności, żądzy przygód, pionierstwa i wynalazczości. Teraz – w miarę możliwości – chętnie oddamy się również zabawie.

To dobra pora na spotkania ze znajomymi, na niezobowiązujące flirty albo działania wymagające zręczności i trzeźwego umysłu. Trzeba jednak uważać, żeby skłonność do słownych potyczek, prowokacji i konfrontacji nie wymknęła się spod kontroli i zabawa nie przeszła w ostrą scysję. Jeśli będziemy mierzyć siły w debatach, rozgrywkach, zawodach czy konkursach w sposób tolerancyjny, otwarty, z poszanowaniem drugiej strony, to stare przyjaźnie zostaną odświeżone, zawiążemy nowe, a także znajdziemy sojuszników dla przyszłego projektu.

Ponadto czas sprzyja realizacji planowanego od dawna przedsięwzięcia. Zamiast walić głową w mur, postarajcie się, niech główka pracuje! Teraz cel osiągniemy sprytem, zręcznością i przebiegłością.
Gorzej, jeśli impulsy i potężne siły wezmą górę, wyładują się w sposób niepohamowany, z pogwałceniem wszelkich reguł. Sytuacja będzie nieprzyjemna również wtedy, jeżeli do głosu dojdą nagromadzone frustracje albo agresja. W takim przypadku grozi totalna destrukcja. Także kąśliwa krytyka, cynizm, otwarte groźby czy zniewagi doprowadzą do eskalacji konfliktu.
Czas nie sprzyja osobom szukającym spokoju i wytchnienia. Układy astrologiczne są na to zbyt aktywne, zbyt dynamiczne. Najlepiej zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

 

Radość w czasach zarazy


Pierwsza połowa tygodnia pokaże nam się z jak najlepszej strony, oferując możliwość nawiązania ciekawych kontaktów i skutecznej realizacji zamierzeń. Sprawmy sobie choć niewielką radość w czasach zarazy!
Od piątku wzrośnie jednak napięcie. Niejasności i nieporozumienia w dziedzinie ruchu oraz komunikacji wywołają frustracje. Nieszczęśliwe okoliczności bądź uwikłania spowodują, że jakiś zamiar nie zostanie przeprowadzony zgodnie z planem. W takich sytuacjach zawiedzione nadzieje, ale również banalne, uciążliwe błahostki mogą wzbudzić nadspodziewanie gwałtowną, agresywną reakcję.

Jeśli zdołacie powściągnąć oburzenie, nienawiść do samego/-ej siebie, ewentualnie chęć zerwania kontaktu lub oddania ciosu, a poświęcicie chwilę, żeby ochłonąć i spojrzeć na sytuację z dystansem, to zadzieją się rzeczy zdumiewające. Wtedy możecie wyjaśnić od dawna istniejący lub nabrzmiewający konflikt. Prawdopodobnie uda się też osiągnąć przełom w starej sprawie albo odkryć niedostrzeżony potencjał.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK dostaniemy spory zastrzyk energii. W efekcie zapragniemy dojść z czymś do ładu, coś osiągnąć albo spowodować. Znajdźcie sobie zajęcie, które pozwoli Wam spożytkować silne, rozpierające energie. To doskonała pora na aktywność fizyczną, zadania wymagające koncentracji i dyscypliny, a także porządki. W trakcie dnia atmosfera ulegnie rozluźnieniu, naszą uwagę przykują treści intelektualne, hobby, chętnie spotkamy się też z kolegami czy przyjaciółmi.

WTOREK i ŚRODA upłyną pod znakiem kontaktów oraz rozmów. Teraz poszukamy intelektualnej stymulacji, poeksperymentujemy albo poświęcimy czas luźnym tematom. Znajdźmy radość w czasach zarazy! Jeśli jakaś sprawa jest dla Was szczególnie ważna, to istnieją duże szanse, że zdołacie ją zrealizować, na dodatek znajdziecie sprzymierzeńców lub sojuszników. Niewykluczone, że na jaw wyjdą też nieoczekiwane możliwości. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tematami, który Was interesują.

Również CZWARTEK powinien większości osób upłynąć w dość przyjemnej atmosferze. Prawdopodobnie żądza czynu nieco opadnie i możemy mieć problem z koncentracją na konkretnym zadaniu. To dobra pora, żeby pozwolić myślom płynąć i dać się zainspirować.

 

Przed sporym wyzwaniem


PIĄTEK może być dla nas sporym wyzwaniem. Tego dnia wzrośnie wrażliwość oraz podatność na zranienie. W efekcie wystarczą byle drobnostki, żeby wywołać silną, wewnętrzną reakcję. Jednocześnie potężne energie związane z potrzebą autoekspresji mogą spowodować napady niepohamowanej złości, gwałtownego oburzenia albo lęki.
Bądźcie ostrożni, zarówno w podejściu do innych, jak i do samych siebie. W miarę możliwości zadbajcie
o przerwy i odpowiednią porcję ruchu. Jeśli już dojdzie do konfliktu, a zachowacie zimną krew, wytrzymacie silne, wzbierające uczucia, nie tonąc w nich, to trudne, bolesne sytuacje mogą rozwiązać się samoistnie, nastąpi pojednanie i uzdrowienie. Przede wszystkim dotyczy to urodzonych 12 czerwca oraz osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 22 stopnia Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb.
Zachowajcie szczególną ostrożność na drodze, a także w stosunku do mediów. Istnieje spore niebezpieczeństwo nieporozumień, błędów i nieoczekiwanych zmian.

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wyraźnie wzrośnie chęć działania. W efekcie podczas weekendu będzie nas rozpierać energia, możemy mieć problem z zachowaniem spokoju i pogody ducha, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli. Istniejące napięcie dodatkowo nasili potrzeba uwolnienia się od wszystkiego, co wzbudza w nas lęk albo co nas ogranicza, wzrośnie też zaczepność i agresywność. Poszukajcie takiej formy aktywności, która będzie wentylem dla tych potężnych energii. To doskonała pora na sport lub przyjacielską rywalizację. Warto też wykorzystać jakość czasu, żeby popchnąć do przodu jakiś projekt. Powściągnijcie skłonność do zbyt aroganckich czy prowokacyjnych zachowań.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »