Przystopowanie, przestój, blokada 2. – 8.11.2020

Zamieszczony przez dnia Lis 1, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przystopowanie, przestój, blokada / przed wykonaniem kolejnego kroku: dokonać bilansu i wyjaśnić sytuację / sprawdzić reguły oraz granice, w razie potrzeby dostosować je do wymogów chwili obecnej / wziąć na siebie odpowiedzialność / początek otwartego konfliktu, a nawet wojny / „prawo i sprawiedliwość”

 

Ten tydzień może mieć charakter przejściowy. Wkrótce zostanie osiągnięty punkt przesilenia – ale jeszcze nie teraz. Najbliższe dni zwiastują nadchodzący przełom.
W efekcie odniesiemy wrażenie, jakby świat wstrzymał oddech w oczekiwaniu na ważny impuls czy tąpnięcie. Napięty «przestój» przyjmie różną postać.

Przede wszystkim osobom, które zechcą teraz coś «zrobić» lub osiągnąć, może się wydawać, że ktoś je hamuje albo blokuje i będą sfrustrowane. Inni poczują brak motywacji, wyczerpanie bądź zmęczenie. Dlatego najlepiej zatrzymać się i poświęcić chwilę na przygotowanie do nadchodzącej zmiany. To optymalna strategia – pora na przestój. Pamiętajmy o jednym: czas nie dojrzał jeszcze do podjęcia konkretnych działań i decyzji. Nawet jeśli możemy zobaczyć pewne rzeczy lub je omówić, to jednak całościowa zmiana będzie możliwa dopiero za tydzień. Wtedy napłyną istotne, nowe impulsy do działania. Uzbrójcie się w cierpliwość
i nie traćcie spokoju ducha.
Próbując coś wymusić, stworzycie tylko nowe problemy. Zajmijcie się rzeczami, której w danej chwili są do załatwienia, nadróbcie zaległości i przemyślcie swoje priorytety – co jest dla Was ważne? W ten sposób przygotujecie się do podjęcia kolejnych działań i decyzji.

 

Przystopowanie, przestój, blokada


We wtorek Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zmieni kierunek ruchu i ruszy prosto. Ten czas może upłynąć pod hasłem: przystopowanie, przestój, blokada. Teraz zostanie jednak zainicjowany proces zmiany. Głównie w sferze informacji, komunikacji, oświaty, mediów, handlu i transportu trzeba dokonać bilansu. Prowadząc rozmowy, postarajcie się być możliwie jak najbardziej pragmatyczni, ocenić, co jest możliwe, a co nie. Zobaczcie, w co warto się angażować, a gdzie istniejące uwarunkowania wymagają korekty albo zrewidowania reguł czy ustaleń. Ogólnie w tych sferach może wystąpić spowolnienie wszelkich procesów. Koniec końców chodzi o to, żeby oddzielić ziarno od plew, zasilić sprawy sensowne i istotne, a stare, nieaktualne nawyki czy wzorce zachowań odłożyć do lamusa. Jak bumerang powracać może kwestia reguł, granic, konsekwencji, odpowiedzialności i wiążących zobowiązań. Prawdopodobnie będziemy musieli podjąć w tym zakresie ważne decyzje. Ponieważ każdy dokonany wybór będzie miał dalekosiężne konsekwencje, to warto poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby go dobrze przemyśleć, zobaczyć, co uznajemy za właściwe i etyczne. Na poziomie globalnym wydarzenia tych dni przyniosą wstępne decyzje.

 

Nazwać rzecz po imieniu


We wszelkiego rodzaju związkach chodzi teraz o to, żeby porozmawiać o aktualnej sytuacji, nazwać po imieniu istniejące różnice i poszukać wspólnego mianownika. Jeśli uczynimy to po partnersku, w otwarty sposób, to stworzymy solidne podstawy dla przyszłych układów. Gorzej, jeśli zainteresowani będą za wszelką cenę trwać przy swoim stanowisku i na wszystko, co nie jest zgodne z ich punktem widzenia, zareagują złością.

 

Poglądy i przekonania


Trzeci obszar tematyczny dotyczy politycznych, kulturowych, religijnych oraz gospodarczych swobód i przekonań. W tym zakresie dużą rolę odegrają roszczenia do władzy, suwerenność środowisk opiniotwórczych, podejście do prawdy, do osób myślących inaczej oraz do prawa. Prawdopodobnie szeroko omawiane będą też kwestie dotyczące prawa do inwigilacji, interpretacja informacji lub manipulowanie nimi. W tych dziedzinach najbliższe tygodnie dostarczą istotnych, nowych impulsów na przyszłość. Wydarzenia tych dni będą sygnałem zapowiadającym, w którą stronę to wszystko zmierza. Na poziomie globalnym na pierwszy plan wysuną się stosunki międzynarodowe, polityczne i religijne struktury przywódcze oraz tzw. «globalni gracze». W tym kontekście naszą uwagę ponownie przykują wydarzenia ze stycznia i lutego, które teraz zostaną na nowo zinterpretowane.

 

Tydzień w szczególe – przestój


Tydzień rozpocznie się dość spokojnie. W PONIEDZIAŁEK i WTOREK do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i rozmów. Jednocześnie poczujemy dziwne przystopowanie. Wyraźne spowolnienie procesów myślowych utrudni nam teraz porozumienie i wzajemną komunikację. Dlatego znajdźcie czas na refleksję, wróćcie pamięcią do informacji, rozmów i kontaktów sprzed tygodnia. Sprawdźcie to, co zostało wtedy powiedziane, usłyszane i napisane, ew. postawcie dalsze pytania i zbierzcie kolejne informacje. Ale nie podejmujcie żadnych działań. Zostawcie sprawy takimi, jakie są i nie wyciągajcie pochopnych wniosków.

Od ŚRODY sytuacja zrobi się jaśniejsza. Również tego dnia chodzi przede wszystkim o informacje i komunikację. Prawdopodobnie ważną rolę odegrają teraz osobiste kontakty oraz media społecznościowe.

W CZWARTEK i PIĄTEK przypomną o sobie uczucia. Poczujemy potrzebę przynależności, wspólnoty oraz bezpieczeństwa. Jednocześnie szczególnie mocno dadzą nam się we znaki granice, ograniczenia, brak rozmów i kontaktów z innymi ludźmi, co może wywołać urazy, frustracje, złość i przekór. Taka kombinacja łatwo uruchomi dziecinne odruchy, uwarunkowania i wzorce zachowań.
Jednocześnie wydarzenia, doświadczenia i decyzje obu dni mogą wyznaczyć kierunek na przyszłość. Zadbajcie teraz – w ramach możliwości – o swoje dobre samopoczucie oraz duchowe potrzeby. Powściągnijcie przemożny impuls do przesadnego reagowania i nie prowokujcie innych. W emocjonalnych sytuacjach niewiele będzie potrzeba, żeby doszło do eksplozji. Warto wrócić pamięcią do swojego dzieciństwa i zbadać historię rodziny. Niewykluczone, że zrozumiemy własne doświadczenia i wzorce zachowań. Jakość czasu sprzyja też pracom domowym.

W czasie WEEKENDU nastrój ulegnie wyraźnej poprawie. Zapragniemy zająć się czymś, co sprawia nam radość i frajdę. Jeśli sytuacja pozwoli [czyt. lockdown], to chętnie zorganizujemy coś wspólnie z innymi albo spróbujemy nowej rzeczy. Dlatego pozwólcie się zainspirować i wykorzystajcie przestrzeń, którą macie do dyspozycji. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu. Z jakości czasu skorzystają wszelkie twórcze i kreatywne przedsięwzięcia.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »