Przyjaciele i poczucie wspólnoty 27.1.– 2.2.2020

Zamieszczony przez dnia Sty 26, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przyjaciele i poczucie wspólnoty / wizje nowego świata / związki i rola kobiecości – w fazie zmian / walka płaci i wojna religijna albo pojednanie i współ-tworzenie / wspólne ideały, współczucie i akceptacja różnic albo uwiedzenie, zmylenie, oszukanie i zaślepienie

 

W tym tygodniu nastąpi ważna zmiana energii wiodących. Jednocześnie zostanie wykonany kolejny krok na drodze ku nowym przekonaniom, obrazom świata oraz ideałom. Prawdopodobnie będzie temu towarzyszyć istotne wydarzenie na świecie i/lub w życiu osobistym, ewentualnie jakieś głęboko poruszające przeżycie.

Jednak zmiana, jaka się teraz dokona, może też mieć bardzo subtelny, wręcz początkowo niedostrzegalny charakter. Sprawy będą biec utartym torem. Dopiero z perspektywy czasu zrozumiemy i zobaczymy, że w tym czasie narodził się nowy ruch lub został obrany inny kierunek.

 

Przyjaciele i poczucie wspólnoty


Ogólnie klimat nadchodzących dni zdominują nadzieje, tęsknoty, ideały i wizje. Dużą rolę odegrają teraz przyjaciele – zapragniemy znaleźć osoby, które myślą podobnie i razem z nimi zaangażować się na rzecz tworzenia nowego, lepszego świata. Przy tym na pierwszy plan wysuną się różne tendencje. Jedni położą nacisk na empatię, poczucie wspólnoty, zechcą budować na potędze miłości czy wizji. Inni przystąpią aktywnie do kreowania „lepszego świata“, zawalczą o ideały, przekonania czy ideologie.
W pierwszym przypadku będzie dominować postawa pasywno-reaktywna, w drugim „instynkty myśliwego”, których nie wolno lekceważyć. Tutaj na pierwszy plan wysunie się potrzeba osiągnięcia efektu, dążenia do celu oraz zaspokojenia żądzy.
Trudno opisać powiązane z tym energie i procesy, a ich manifestacje mogą być rozmaite. Zależnie od tematu i stanowiska zainteresowanych przyniosą one różne doświadczenia.

 

Globalnie


Może teraz dojść do zintensyfikowania konfliktów między różnymi ideologicznymi i politycznymi ugrupowaniami. Wybuchną spory dotyczące migracji, problemów klimatycznych i dostępu do wody, ale też płci, równouprawnienia i sprawiedliwości społecznej.

 

Na poziomie indywidualnym


W centrum zainteresowania znajdą się głównie związki. Również tutaj postawimy sobie pytanie o równouprawnienie. Znaczenia nabiorą kwestie erotyki i seksualności. Niewykluczone, że na nowo zdefiniujemy role obu partnerów. Wyraźnie wzrośnie też gotowość do zakochania się. Pary kochanków mogą liczyć na romantyczne doznania i chwile erotycznej ekstazy.
W pojedynczych przypadkach na jaw wyjdą ciemne strony związku, który rozpoczął się bardzo obiecująco. Tam gdzie nie pozwolimy, aby górę wzięły zawiedzione oczekiwania i skostniałe wyobrażenia, ale będziemy otwarci na rozmowę, istnieją spore szanse, że ostatecznie sprawy przybiorą korzystny obrót. Z jakości czasu szczególnie skorzystają kreatywne i artystyczne działania.

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie tematy dojdą do głosu już na początku tygodnia. Z jednej strony w PONIEDZIAŁEK i WTOREK poczujemy tęsknotę za „nowym, pięknym światem”, za miłością i współczuciem. Z drugiej strony w tych dniach wzrośnie skłonność do rozczarowań. Poza tym w powietrzu będzie wyczuwalne niejasne napięcie. Liczcie się z poruszającymi lub emocjonującymi wydarzeniami. Jeżeli nie zatracicie się w emocjach lub reakcjach, ale będziecie twardo stąpać po ziemi, to możecie liczyć na napływ nowych wizji i ważnych informacji dotyczących dalszej strategii działania. Z astrologicznych konfiguracji skorzystają kreatywne i artystyczne projekty. Czas nie sprzyja natomiast przedsięwzięciom wymagającym rzeczowości, koncentracji i dyscypliny. Jeśli nawiążecie teraz nową znajomość, to z jej oceną najlepiej odczekajcie kilka dni.

ŚRODA będzie dniem przejścia do nowej fazy. Ranek zdominuje raczej refleksyjny, marzycielski nastrój, możemy też mieć problem z motywacją do działania. Po południu nastąpi wyraźna zmiana – zacznie nas rozpierać energia. Jeśli w poprzednich dniach uzmysłowiliście sobie swoje pragnienia i wizje, to możecie wykorzystać silne impulsy, które napłyną, aby dokonać reorientacji i zrobić pierwszy krok w nowym kierunku.

 

Zawalczyć, a potem rozpieścić zmysły


W CZWARTEK i w PIĄTEK na pierwszy plan wysuną się żądza czynu i duch walki. Dodatkowo wzrośnie teraz skłonność do podejmowania rywalizacji i mierzenia sił. Warto wykorzystać ten czas na realizację projektów, które są dla nas ważne i wymagają całkowitego zaangażowania. Poświęćcie im się bez reszty! Jeżeli skoncentrujecie się na celu, to sporo osiągniecie i pokonacie ewentualne przeszkody. Sytuacja skomplikuje się, jeśli potężne, aktywne energie, nie zostaną skanalizowane i wykorzystane w konkretny sposób. Prawdopodobnie nastąpi wtedy gwałtowna eksplozja. Postarajcie się nikogo nie prowokować.

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ emocje opadną, zrobi się spokojniej, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i stabilności, a także zmysłowych rozkoszy. Rozpieśćcie się i zróbcie coś dobrego dla swojego ciała. Warto też wykorzystać weekend, żeby zrealizować jakieś pragnienie albo podjąć kolejne działania w ważnej dla siebie sprawie. Wygospodarujcie na wszystko odpowiednio dużo czasu i nie dajcie się ponaglać. Ważną rolę odegrają teraz również przyjaciele.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »