Prognoza tygodniowa 9.3. – 15.3.2015

Zamieszczony przez dnia Mar 8, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmieniające się wizje świata / pionierzy oraz bohaterowie / radykalny przełom / uwolnienie od starych struktur i/albo agresja, bunt, przemoc / wolność, równość, braterstwo – co się stało z hasłami Wielkiej Rewolucji Francuskiej? / hierarchia i dominacja / równouprawnienie czy równość?

Zainicjowane w ubiegłym tygodniu, bardzo intensywne procesy wkroczą teraz w kolejną fazę. Nadal będzie dostępna ogromna ilość energii, która wyrazi się w różnej formie. Najbliższe dni stoją pod znakiem asertywności, siły przebicia i agresji; poczujemy nieodpartą potrzebę wyrwania się i uwolnienia od tego, co jest, oraz podboju nowych obszarów.
W sposób szczególnie jaskrawy da o sobie znać również kwestia walki o „prawdę” i sprawiedliwość, o to, co słuszne w naszym odczuciu czy przeświadczeniu, tzn. według wyznawanej ideologii. Ważną rolę odegrają wszelkiego rodzaju pionierzy, rewolucjoniści i buntownicy.

Znaczące poruszenie nastąpi też w dziedzinach związanych z religią, filozofią i polityką. W tej materii na pierwszy plan wysuną się walka o wolność i równouprawnienie oraz kwestia ustalenia nowego porządku świata.
W niektórych przypadkach podjęte teraz decyzje będą miały kluczowy charakter i zadecydują o naszej przyszłości, jednak ich właściwe konsekwencje wyjdą na jaw dopiero późną jesienią tego roku.
Także na poziomie osobistym najbliższy czas nie będzie sprzyjał relaksowi ani wypoczynkowi. Silne, napierające energie można porównać do sztormu, który w trakcie tygodnia przyniesie burzę z rzęsistym deszczem. Właściwie nie ma przed nim ucieczki, bo nawet w bezpiecznych, domowych pieleszach usłyszymy albo poczujemy szalejący na dworze żywioł.
Gwałtowne siły zaczną szukać możliwości manifestacji, zależnie od postawy i horoskopu urodzeniowego doświadczymy ich jednak w różny sposób. Osoby, które dobrze wiedzą, czego chcą, oraz (niczym woźnica powożący rydwanem na VII karcie tarota) potrafią okiełznać, zogniskować i ukierunkować na cel potężne energie, mogą teraz sporo osiągnąć, dokonać iście bohaterskich czynów i doprowadzić do przełomu w ważnej dla siebie sprawie.
Ci, którzy nie mają konkretnych zamiarów ani celów, zrobią najlepiej, jeśli poszukają metod wyładowania działających energii w możliwie najbardziej konstruktywny sposób, np. porządki, sport czy zaangażowanie w nieco zwariowany projekt. Uważajcie jednak, aby to, co robicie, było sensowne, dopuszczalne oraz odpowiedzialne i powściągnijcie przemożną chęć do zbyt radykalnych bądź nieprzemyślanych posunięć.
Natomiast osoby, które wybiorą bierność, zostaną porwane przez potężne energie – w efekcie nastąpi napływ niekontrolowanych impulsów, wybuchy gniewu albo nadspodziewanie gwałtowne reakcje na czyjeś zachowanie; ewentualnie tacy ludzie staną się ofiarami lub świadkami przemocy, dominacji czy prowokacji ze strony najbliższego otoczenia. Tak czy owak musimy teraz liczyć się z tym, że wiele spraw będzie przebiegać niezgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Tydzień rozpocznie się bardzo obiecująco. PONIEDZIAŁEK i WTOREK pozwolą nam skoncentrować się na wybranym temacie i przekonująco bronić tego, co uważamy za słuszne. W tych dniach impetu nabiorą również projekty, które w ubiegłym tygodniu przebiegały wolniej niż pierwotnie zakładano. Jeżeli będziecie gotowi działać kreatywnie i elastycznie reagować na zaistniałe okoliczności, to niejedne drzwi staną przed Wami otworem albo znajdziecie nieoczekiwane wsparcie. Gorzej, gdy górę wezmą frustracje lub przekora albo zaprzecie się i – ślepi na racje czy samopoczucie otoczenia – będziecie trwać przy tym, co Waszym zdaniem jest ważne i słuszne. [9.3. o godz. 14:9 Księżyc wejdzie do znaku Skorpiona, trygon Marsa z Jowiszem]

W ŚRODĘ działające energie osiągną punkt kulminacyjny i zwrotny. Emocjonalna intensywność sięgnie teraz zenitu, dlatego nawet pozorne błahostki mogą wywołać nieoczekiwanie gwałtowne, nieobliczalne reakcje. Jeśli jesteście jednoznaczni od środka, nie targają Wami żadne wewnętrznie sprzeczności, chcecie i potraficie zaangażować się w coś, co w głębi serca ma dla Was wielkie znaczenie, to tego dnia możecie dokonać naprawdę wielkich rzeczy. Z działających energii skorzystają przede wszystkim innowacyjne projekty i pomysły. Postarajcie się jednak nie kłócić z czystej przekory lub chęci sprowokowania kogoś, unikajcie też gry o władzę, bo w takim przypadku nastąpi eskalacja konfliktu, a jego konsekwencje będą nieobliczalne. Wydarzenia i decyzje tych dni mogą uruchomić proces o długofalowych i dalekosiężnych skutkach. W komunikacji i na drodze mogą wystąpić nieoczekiwane incydenty, a urządzenia elektryczne oraz elektroniczne spłatają nam niejednego figla. [Mars w koniunkcji z Uranem 15° Barana i w kwadraturze do Plutona]

CZWARTEK i PIĄTEK zdominuje silna potrzeba uwolnienia się od tego, co jest, walki za własne ideały i przekonania, znalezienia nowych rozwiązań oraz możliwości rozwoju. Łatwo zachwycimy się jakąś ideą czy wizją albo z zachwytem poświęcimy wybranemu projektowi. Jeśli jesteście jednoznaczni wewnętrznie, macie jasno określony cel i skoncentrujecie się tylko na jednym przedsięwzięciu, które jest związane z indywidualną drogą rozwoju albo służy wyższemu i szerszemu celowi, to możecie w tych dniach wiele osiągnąć. Pamiętajcie jednak, że pojawi się teraz silna tendencja do ulegania innym – łatwo dać się porwać cudzym pomysłom.
Jeśli w nieprzemyślany sposób zaufacie jakiemuś ideałowi (uprzednio go nie sprawdziwszy) albo zdacie się na stare przekonania, ewentualnie spróbujecie – niekoniecznie uczciwymi metodami, a nawet przemocą – narzucić innym swój punkt widzenia, to sytuacja zrobi się nieprzyjemna. Zbadajcie więc własne motywy i zamiary, zastanówcie się, czy możecie ręczyć za podjęte działania i wziąć pełną odpowiedzialność za ich skutki. Lepiej też unikać zbyt kuszących ofert i pamiętać, że nie wszystko, co wydaje się idealne, można urzeczywistnić. [Księżyc w Strzelcu, Merkury w Rybach]

Podczas WEEKENDU klimat zrobi się bardziej poważny, a tempo wyraźnie zwolni. Teraz trzeba będzie stawić czoła realiom życia oraz sprawdzić wcześniejsze pomysły i decyzje pod kątem możliwości realizacji. To co jest trwałe, rozsądne i celowe, co spełnia wymogi rzeczywistości, może zostać zatwierdzone i kontynuowane, ale wyraźnie zobaczymy też, gdzie oczekiwania były zbyt duże, a obrana strategia zdezaktualizowała się. Najlepiej zrobić sobie chwilę odpoczynku albo poświęcić nieco czasu na uporządkowanie własnych spraw. Cokolwiek postanowicie, pamiętajcie, że do osiągnięcia celu w tych dniach potrzeba wyjątkowej dyscypliny i wytrwałości. [Księżyc w Koziorożcu]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »