Prognoza tygodniowa 9. – 15.4.2018

Zamieszczony przez dnia Kwi 8, 2018 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 9. – 15.4.2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przygrywka przed wielką zmianą / pewność, stabilizacja i ugruntowanie czy kontrola i nadzór? / opór, lęk, agresja – jak sobie z nimi radzimy?

 

Najbliższe dni mają charakter przejściowy i skłonią nas do zajęcia się decyzjami, wydarzeniami lub doświadczeniami minionych tygodni. Niewykluczone, że zaistnieją nowe okoliczności, które uzupełnią nasz obraz sytuacji, pozwolą zrozumieć role oraz zachowanie wszystkich zaangażowanych osób, a także przemyśleć własną pozycję. Jednocześnie od soboty zaczną napływać pierwsze sygnały zapowiadające nadchodzące zmiany, podejmiemy istotne decyzje i nastąpią ważne wyładowania.

 

Siła woli


Na pierwszy plan wysunie się teraz potrzeba bezpieczeństwa, stabilności i klarowności, co wzbudzi poczucie ciężaru albo spowolnienia. Paradoksalnie będziemy też dysponować ogromną siłą woli, której może towarzyszyć chęć zrobienia albo osiągnięcia czegoś. W najlepszym razie taka kombinacja pozwoli nam skoncentrować się na wybranym temacie oraz zogniskować dostępne energie w celu ich sprawnego wykorzystania.

W związku z tym pojawią się też pewne możliwości. Otóż możecie teraz poczynić konkretne kroki w kierunku realizacji swoich zamierzeń, w trudnej sytuacji nastąpi zmiana na lepsze albo przełom. Dodatkowo warto spożytkować energie do konsolidacji, pogłębienia bądź zabezpieczenia jakiejś sprawy. Rzecz zakończy się sukcesem, o ile skoncentrujecie się na tym, co naprawdę istotne oraz poświęcicie swoim działaniom odpowiednio dużo czasu. Uwaga: pora na ostateczny przełom jeszcze nie nadeszła! Osoby, które na napotkany opór zareagują niecierpliwością, będą agresywne, wściekłe albo wyciągną pochopne wnioski, sporo ryzykują.

Na poziomie indywidualnym do głosu dojdą różne procesy – zależnie od tematu oraz horoskopu. Przed szczególnym wyzwaniem staną wszelkiego rodzaju przywódcy i autorytety. W tych dniach przyjdzie im zająć się tematem władzy i kontroli. Ich kompetencje zostaną zakwestionowane, a wola, konkretny zamiar lub przedsięwzięcie – wystawione na próbę. Niektórzy będą musieli potwierdzić swoją pozycję, tocząc walkę o władzę.
Przy tym nasunie się pytanie, jakich środków użyją do tego celu. Tutaj możliwe są różne scenariusze zdarzeń. Część osób spróbuje za wszelką cenę zachować władzę (autorytarnym zachowaniem, samowolą, groźbami, a nawet przemocą). Z kolei inni w obliczu krytycznych sytuacji czy niebezpieczeństw wykażą się ogromną odwagą, a także rozsądną, jednoznaczną i zdecydowaną postawą.

Przede wszystkim tam, gdzie nie chodzi wyłącznie o osobiste cele, egoistyczne zapędy czy abstrakcyjne zasady, ale o realizację głębszych, wyższych albo zbiorowych intencji, mogą nastąpić wielkie czyny. Trudne sytuacje zostaną wtedy sprawnie rozwiązane, największe przeszkody – przezwyciężone i stworzymy podstawy do dokonania reorientacji. Szczególnie dotyczy to osób, które w swoich horoskopach mają obsadę znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, a także Lwa i Skorpiona.

 

Merkury rusza do przodu!


Poza tym w sobotę Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu prostego. W związku z tym w sprawach związanych z planowaniem, oświatą, mediami, komunikacją i ruchem ponownie mogą nastąpić opóźnienia i spowolnienie. Jeżeli zechcemy coś szybko osiągnąć, to grożą nam utrudnienia, błędy i nieporozumienia. Jednak od NIEDZIELI znowu możemy planować konkretne działania i liczyć na jasną komunikację. Dlatego wykorzystajmy nadchodzące dni, aby zasięgnąć jeszcze informacji, konsultacji, opinii i porad.
Natomiast dla wszystkiego, co dotyczy związków, piękna, dekoracji, pożywienia i przyrody zapowiada się przyjemny, radosny tydzień. Z aktualnych konfiguracji skorzystają również erotyka i zmysłowość. Wykorzystajcie okazje, jakie nadarzą się w tych dziedzinach.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK zapowiadają się dość przyjemnie. Gotowość nawiązywania kontaktów i wspólnego omawiania nowych pomysłów stworzy otwartą, sympatyczną atmosferę. Tę ostatnią może zakłócić tylko tendencja do reprezentowania z góry przyjętych opinii. Z energii tych dni skorzystają też wszelkie kreatywne przedsięwzięcia. [Księżyc w Wodniku]

W ŚRODĘ astrologiczna aura będzie dość zmienna – czasem słońce, czasem deszcz. Z jednej strony duża otwartość i kreatywność dostarczy nam wielu podniet i ciekawych impulsów, nie zapomnimy też o erotyce. Z drugiej – w powietrzu pojawi się sporo napięć, potrzeba podważenia czyichś kompetencji, stawienia oporu albo sprowokowania kogoś. W efekcie może dojść do mniej lub bardziej jawnej walki o władzę. Wszystkie osoby, które mają konkretne zamiary i są pewne swego, mogą jednak połączyć silne energie tego dnia z kreatywnymi wibracjami, aby mniejszym wysiłkiem osiągnąć swój cel. [Słońce w kwadraturze do Plutona 22°]

W CZWARTEK i w PIĄTEK nastąpi zmiana energii wiodących. W tych dniach wyraźnie wzrośnie wrażliwość i sensytywność, możemy też mieć problem z koncentracją na wybranym temacie. Silnie pobudzona wyobraźnia i skłonność do wczuwania się w temat będą sprzyjać kreatywnym oraz artystycznym projektom, a także wszystkiemu, co jest związane z relaksem i wypoczynkiem. Z działających energii skorzysta też aktywność na łonie natury. Warto poświęcić ten czas na odpoczynek i regenerację. [Księżyc w Rybach]

WEEKEND przyniesie pierwsze sygnały ważnych procesów, jakie nastąpią w kolejnym tygodniu. Już w SOBOTĘ poczujemy potrzebę aktywności i ruchu. Konstelacje tego dnia pozwolą nam sprawnie podejść do realizacji jakiegoś zadania i uniknąć niepotrzebnych konfrontacji oraz scysji. To również dobra pora na wyjaśnienie istniejących nierówności i nieporozumień. Z działających teraz energii skorzystają też sporty.
Jednak wieczorem oraz w NIEDZIELĘ zawieje nieprzyjemny wiatr. Jeśli sprawy nie będą przebiegać po naszej myśli, to wzrośnie skłonność do impulsywnych, gwałtownych reakcji. W tym czasie Merkury – patrząc z punktu widzenia Ziemi – zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu prostego. W pewnym sensie doświadczenia i wydarzenia tego dnia będą złapaniem oddechu i rozbiegiem do tego, co wkrótce nastąpi. Jeśli zdołacie powściągnąć swoją niecierpliwość i zebrać siły, to możecie  stworzyć korzystne przesłanki, aby w kolejnym tygodniu wiele osiągnąć. [Księżyc w Baranie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »