Prognoza tygodniowa 9. – 15.2.2015

Zamieszczony przez dnia Lut 8, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ideały i marzenia / wizje lepszego świata / współczucie i zrozumienie albo ucieczka od świata i zrzucanie winy na innych

Konstelacje nadchodzącego tygodnia otworzą naszą percepcję na to, co nieuchwytne, duchowe i transcendentne. Granice pomiędzy różnymi światami czy poziomami postrzegania ulegną teraz zatarciu, dlatego często trudno będzie odróżnić fantazję od realiów, wizje i iluzje od rzeczywistości. Zależnie od indywidualnego horoskopu, sytuacji oraz podejścia do życia wydarzenia kolejnych dni wywołają w nas rozmaite odczucia i reakcje.
Ogromna otwartość i wrażliwość pozwolą z jednej strony na duchowe wzloty, doświadczanie piękna, miłości i więzi z innymi ludźmi, do głosu dojdzie dotychczas ukrywany potencjał, a nawet pojawią się prorocze wizje. Osoby dysponujące czasem i odpowiednią przestrzenią, mogą teraz – pod wpływem przyrody, muzyki, ale też dzięki twórczej fantazji – doświadczyć naprawdę niezwykłych rzeczy.
Z drugiej strony powstanie spory problem z wyznaczeniem własnych granic. Incydenty, do których dojdzie na świecie albo w naszym najbliższym otoczeniu, poruszą nas do głębi i wywołają silne reakcje. Osoby, którym brakuje wyraźnego poczucia własnej tożsamości i osadzenia w realiach, kompletnie zatracą się w biegu zdarzeń albo zostaną zalane przez potężną falę emocji. Mocno problematyczna okaże się też skłonność do fantazjowania i bujania w obłokach. Nie ulegajcie zanadto rojeniom i imaginacjom!

Najbliższe dni mogą nie być łatwe dla tych wszystkich, którzy twardo stoją na ziemi, cenią konkret, polegają wyłącznie na swoim rozumie i źle znoszą wszelkie irracjonalne, logicznie niewytłumaczalne zjawiska – nadchodzące wydarzenia i doświadczenia będą bowiem rządzić się własnymi, dalekimi od zasad logiki prawami. Wciągną nas jakieś tajemnicze historie, powstanie zamieszanie i chaos, a nawet poczujemy bezradność wobec procesów, które wydają się kompletnie bez sensu. Jeśli zdołacie dopuścić do siebie takie przeżycia, to zaowocują one ważnymi wglądami, a nawet otworzą bramy do zupełnie nowych obszarów.
Gorzej, jeśli zacznie się szukanie winnych albo kozłów ofiarnych, ktoś przy pomocy agresji lub przemocy spróbuje zatuszować własną niepewność, ból, bezradność.
Na konkretnym poziomie, obok tematów związanych z muzyką, sztuką czy religią, w centrum uwagi znajdą się również kwestie społeczne, zdrowie, środowisko naturalne i uchodźcy.
Ogólnie warto teraz więcej czasu poświęcić sobie i swoim projektom, a w wyborze tego, co w danej chwili jest słuszne i właściwe, kierować się własnym wyczuciem. Nie zapominajcie jednak, że inni mogą mieć odmienne zdanie.
Z podejmowaniem ostatecznych decyzji, ferowaniem wyroków czy rozpoczynaniem przedsięwzięć o długofalowych skutkach lepiej jeszcze odczekać, bo całkiem możliwe, informacje, jakie napłyną w ciągu kolejnych dni czy tygodni, uzupełnią, skorygują, a nawet zmienią aktualny obraz sytuacji.

Początek tygodnia przyniesie istny misz-masz rozmaitych impulsów i doświadczeń. Z jednej strony w PONIEDZIAŁEK pojawi się ogromna potrzeba kontaktów i wymiany myśli, z drugiej – pragnienie zrozumienia i współczucia. Jednocześnie podwyższony poziom wrażliwości sprawi, że byle błahostka szybko wywoła w nas niepewność, zwątpienie albo poczucie bycia zranionym i niezrozumianym. Jeśli w takiej chwili zdołacie powstrzymać się od oskarżeń czy szukania logicznych wyjaśnień, ale po prostu odczekacie, to nawet w sytuacji, która wygląda na bardzo trudną, nagle mogą pojawić się nowe rozwiązania, ewentualnie zostanie definitywnie oczyszczona jakaś stara sprawa. Artyści i osoby aktywne twórczo znajdą tego dnia wyjątkowe natchnienie. [Księżyc w Wadze, Wenus w koniunkcji z Chironem]

WTOREK i ŚRODA będą intensywne pod względem emocjonalnym i bardzo namiętne. Ogólnie możemy mieć teraz problem z obiektywną oceną sytuacji i racjonalnym myśleniem. Silne uczucia, skłonność do nadmiernych oczekiwań i żądań absolutnych sprawią, że szybko przyjmiemy wobec innych postawę roszczeniową i nasilą skłonność do dramatycznych reakcji, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli. Jednocześnie w tych dniach możemy doświadczyć najgłębszej więzi, a nawet ekstazy. Pary kochanków mogą przygotować się na cudowne, erotyczne doznania, a twórcy nie będą narzekać na brak kreatywnego potencjału. W środę Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się, aby przejść do ruchu prostego, dlatego tego dnia warto na chwilę spauzować oraz nie wyciągać pochopnych wniosków. [Księżyc w Skorpionie]

Od CZWARTKU poprawi się ostrość widzenia i oceny sytuacji, będziemy też mogli podejmować istotne decyzje. PIĄTEK i SOBOTA stoją pod znakiem aktywności – zapragniemy działać i zaangażować się w sprawę, którą uważamy za ważną i sensowną. Jednocześnie wielki idealizm i intuicja pozwolą nam zrealizować jakąś potrzebę serca, podążyć za wizją albo po prostu zrobić coś, co nas inspiruje i uskrzydla. Gorzej, jeśli w tych dniach będziemy patrzeć na sytuację przez pryzmat ideologii i przekonań, naszym zachowaniem pokierują zawiedzione oczekiwania, zapał religijny albo fanatyczne wyobrażenia o tym, co jest prawdziwe lub sprawiedliwe. W takich przypadkach sytuacja zrobi się nieprzyjemna, a nawet niebezpieczna. [Księżyc w Strzelcu]

Po duchowych wzlotach, entuzjazmie i zapale albo możliwości wyżycia się w ciągu minionych dni, w NIEDZIELĘ czeka nas konfrontację z trzeźwą rzeczywistością. Pora wyciągnąć wnioski, wziąć na siebie odpowiedzialność za własne czyny i zachowanie. Pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia, zróbcie porządek i poświęćcie więcej uwagi swojemu ciału.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »