Prognoza tygodniowa 9-15.10.2017

Zamieszczony przez dnia paź 8, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zmiany na świecie – kiedy wszystko lub prawie wszystko zostaje zakwestionowane / granice, ból, kryzysy oraz niepowodzenia / ale również: nowe drogi i uzdrowienie starych ran

 

Z astrologicznego punktu widzenia najbliższy tydzień zaserwuje nam dużą huśtawkę emocjonalną. W niemal wszystkich sferach życia nastąpią teraz ważne zmiany i trzeba będzie podjąć istotne decyzje. Trwające od 2012 roku, rewolucyjne procesy mogą przy okazji otrzymać nowy impuls, jednocześnie dokładnie przyjrzymy się powziętym na początku roku celom oraz zamiarom. W związku z tym zostaną zakwestionowane struktury kierownictwa i wszelkiego rodzaju autorytety, może też dojść do gwałtownych walk o władzę lub o dalszy kierunek działania. Krytyczne sytuacje powstaną także w instytucjach kontroli czy nadzoru.

 

Próba sił albo zakulisowa walka o władzę


Niewykluczone, że na jaw wyjdą teraz trzymane w tajemnicy informacje, zostaną przełamane jakieś tabu albo ujawnione ukryte motywacje. Tym samym osoby zaangażowane (ich projekty) będą poddane testowi na wytrzymałość, muszą zadać sobie nieprzyjemne pytania i skonfrontować się z bodźcami, które tak naprawdę zachęcają je do działania. W najlepszym razie zobaczymy pierwsze owoce dotychczasowych starań i wysiłków, a także to, jak wiele dotychczas zaszło i jaką ilością energii dysponujemy. Jednocześnie okaże się też, kto nie jest w stanie sprostać wymogom czasu i podołać swoim zdaniom. Jeśli tego rodzaju doświadczenia w jakiś sposób staną się Waszym udziałem, to postawcie na szczerość i autentyczność.

Bądźcie gotowi przyjrzeć się własnemu obrazowi siebie i świata, porzucić stare, nieprzystające już do rzeczywistości nawyki, prawa oraz stanowiska, a zarazem całym sercem bronić tego, co uznajecie za ważne. Wtedy doświadczenia nadchodzących dni ostatecznie utwierdzą Was w przekonaniu o słuszności obranej drogi.

Sporą uwagę przykują również media i sieci społecznościowe. Ujawnione teraz informacje (prawdziwe lub „fejkowe”) mogą wywołać skandal albo nowe spostrzeżenia wskażą nam dotychczas ignorowane aspekty sprawy. Dotyczy to zwłaszcza badań, nauki, oświaty, kwestii prawnych i zawartych umów.

 

Chiron – Wenus – Lilith


Zgodnie z inną konfiguracją na próbę zostaną wystawione również wszelkie związki i wartości. Poprzedni tydzień przyniósł w tym zakresie ważne impulsy, ten podda nasze relacje testowi na wytrzymałość. Na jaw wyjdą ignorowane wcześniej słabości i ciemne strony, zobaczymy też granice istniejących możliwości. Lęk przed stratą, wewnętrzna niepewność i bolesne rozczarowania mogą nakłonić nas do irracjonalnych zachowań.

Jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji, to spróbujcie – mimo wszystko – zachować zimną krew, unikajcie pochopnych osądów i reakcji, nie szukajcie też logicznych wyjaśnień dla tego, co się dzieje, ani nie podejmujecie działań z czystej bezsilności.
Jeśli zdołacie zaakceptować to, co jest, nie będziecie szukać winnych albo nie popadniecie w rezygnację, zobaczycie swoje reakcje na zachodzące wydarzenia i wytrzymacie, to doświadczenia tych dni mogą mieć charakter uzdrawiający i oczyszczający. Wtedy będziecie mogli rozpoznać kulisy i głębsze motywy zdarzeń, zyskać jasny obraz sytuacji, jeśli idzie o związek i/lub wartości, a tym samym stworzyć korzystne przesłanki do osiągnięcia owocnych rezultatów lub nieoczekiwanego, korzystnego zwrotu akcji.

Sytuacja zrobi się niebezpieczna tam, gdzie jedna ze stron zareaguje na niepewność, ból lub lęki – złością, wewnętrzną zatwardziałością bądź cynizmem albo ulegnie nadmiernemu aktywizmowi. Te energią mogą też posłużyć do zrobienia porządków i uwolnienia się od obciążeń.

 

Tydzień w szczególe


Opisane powyżej procesy dadzą o sobie znać już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wzrośnie ochota na kontakty oraz rozmowy. Ciekawość i pęd badawczy będą w tych dniach kontrastować z dużą wrażliwością, silną potrzebą ochrony siebie albo ukrycia czegoś. Jeśli znajdziecie w sobie odwagę, żeby być otwartym i stawiać nawet trudne pytania, a przy tym okazać sobie oraz innym szacunek, a także zaakceptować odmowne odpowiedzi zamiast drążyć i nalegać, to możecie teraz liczyć na głęboko poruszające doświadczenia. Gorzej, jeżeli będziecie chcieli wszystko wyjaśnić albo przedyskutować, ewentualnie na każdy przejaw niepewności czy urażenia zareagujecie agresją bądź szukaniem winnych. Powściągnijcie takie impulsy. Warto wybrać się na spacer albo spisać to, co nas porusza. [Księżyc w Bliźniętach, 10.10 Jowisz wstąpi do znaku Skorpiona]

 

Kumulacja energii


W ŚRODĘ i w CZWARTEK do głosu dojdzie silna potrzeba serdeczności, miłości, bezpieczeństwa i przynależności. Duże wewnętrzne napięcie z jednej strony, a z drugiej konfrontacja z wewnętrznymi zahamowaniami lub zewnętrznymi granicami może jednak utrudnić nam zaspokojenie własnych potrzeb.
W takich momentach odżyją prastare wdrukowania, lęki lub blokady energetyczne i dojdzie do gwałtownych reakcji emocjonalnych. Najlepiej, aby skanalizować te silne energie, znajdźcie teraz jakąś formę aktywności fizycznej, warto też świadomie zadbać o swoje dobre samopoczucie. W tym kontekście mogą okazać się pomocne błahostki i drobnostki. Liczcie się jednak z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych utrudnień oraz z irracjonalnymi reakcjami. [Księżyc w Raku, Słońce w kwadraturze do Plutona 17°, Wenus w kwadraturze do Lilith 27°, Mars w kwadraturze do Saturna 22°]

W PIĄTEK rano poczujemy entuzjazm i odwagę. Gotowość podjęcia kreatywnych, twórczych działań oraz poszukania wspólnie z innymi dotychczas niezbadanych możliwości pozwoli nam spojrzeć świeżym okiem na doświadczenia poprzednich dni, wyjaśnić sytuację oraz rozwiązać konflikty. Jeśli również w przypadku trudnych, drażliwych kwestii zdołacie okazać komuś szacunek, rzeczowo podejść do sprawy i komunikować się jak równy z równym, to może nastąpić nieoczekiwany przełom.

W NIEDZIELĘ początkowo będziemy odczuwać zapał i gotowość eksperymentowania z niezwykłymi pomysłami. W trakcie dnia wyraźnie wzrośnie jednak poziom wrażliwości. W efekcie byle drobnostki mogą wywołać gwałtowne reakcje. Warto teraz znaleźć równowagę między ciekawością, niestałością i inspiracją, a faktem, że nie jest łatwo osiągnąć konkretne cele albo zrealizować coś zgodnie z planem. Zaleca się większą ostrożność na drodze! [od 13.18 Księżyc w znaku Panny]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »