Prognoza tygodniowa 9–15.05.2016

Zamieszczony przez dnia Maj 8, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wartości i związki – wyjaśnić i zrozumieć / dogmaty i oczekiwania a realia życia / czemu można ufać? co ma sens? co pozwoli na dalszy rozwój i postęp? / jakość czy ilość

Z astrologicznego punktu widzenia również ten tydzień przyniesie niewiele dynamiki i potrzeby działania. Nadal dominuje tendencja do ograniczenia ryzyka, czekania na właściwy moment, trzymania się tego, co jest albo co było, a w razie konieczności – działania w zwolnionym tempie.  Głównie przyjdzie nam zająć się sprawami i doświadczeniami z przeszłości, zwłaszcza dotyczącymi wartości i związków. Przy tym jak bumerang powracać będzie pytanie, co ma w sobie treść, jest słuszne i sensowne. Jednocześnie istotną rolę odgrywają kwestie światopoglądu, ideałów, perspektywy patrzenia na świat, podstawowych założeń i przekonań, które niczym „kolorowe okulary” zabarwiają ocenę rzeczywistości.  Wyraźnie zobaczymy, że zależnie od punktu widzenia te same fakty są różnie postrzegane, interpretowane i oceniane.
Na poziomie zbiorowym na pierwszy plan wysuną się przede wszystkim zagadnienia dotyczące prawa własności, podejścia do finansów, ale również kwestie prawne – procedury i spory – wynikające ze społecznych i kulturowych nawyków. Wiele uwagi poświęcimy także sprawom dotyczącym przyrody oraz środowiska naturalnego.

Na poziomie indywidualnym obowiązywać będzie zasada „mniej znaczy więcej”. W tych dniach poświęćcie swoim działaniom więcej czasu niż zwykle, uzbrójcie się w cierpliwość i nie próbujcie niczego wymusić (lepiej zawierzyć naturalnemu biegowi rzeczy), a będziecie mogli zdumiewająco wiele osiągnąć. Zbierzcie informacje na tematy, które Was absorbują i interesują, wyjaśnijcie otwarte kwestie dotyczące związków, finansów i praw, sprawdźcie, czy Wasze przekonania i Wasz światopogląd faktycznie przystają do aktualnej sytuacji i dobrze Wam służą.  Bądźcie gotowi w sposób otwarty, rzeczowy i obiektywny przedyskutować trudne kwestie oraz wziąć pod uwagę inne punkty widzenia. Jeśli to zrobicie, wtedy istnieją spore szanse na pokojowe rozwiązanie konfliktów i zalezienie konstruktywnych rozwiązań.  Poza tym działające teraz energie sprzyjają odpoczynkowi i korzystaniu z uroków życia.
Nadchodzący tydzień nie służy działaniom wymagającym siły woli, ambicji, ducha walki, dużej elastyczności ani szybkich reakcji. Jeśli zamierzacie zainicjować coś nowego albo tworzyć plany na przyszłość, to liczcie się z tym, że macie „na pokładzie” pasażerów na gapę, tzn. stare, niezałatwione sprawy. Warto odświeżyć teraz dawne znajomości i zadbać o istniejące relacje.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK zaserwuje nam dość mieszany program. Z jednej strony tego dnia wzrośnie potrzeba rozmów i kontaktów, z drugiej – podczas komunikacji możemy przejawiać bardzo konkretne (negatywne lub pozytywne) oczekiwania, co doprowadzi do nieporozumień. Jeśli jednak wysłuchacie racji drugiej strony i upewnicie się, że sami zostaliście właściwie zrozumiani, to możecie poruszyć nawet bardzo trudne tematy i – uwzględniając dotychczas pomijane szczegóły – zyskać nową albo szerszą perspektywę.

We WTOREK i ŚRODĘ wzrośnie potrzeba opieki, dobroduszności i bezpieczeństwa. W najlepszym razie możecie teraz wygospodarować trochę czasu na to, żeby sobie dogodzić, zarówno duchowo, jak i fizycznie, np. odpocząć na łonie natury, pójść do dobrej restauracji, przytulić ukochaną osobę albo po prostu pobyć z ludźmi, których darzycie sympatią. Chociaż ogólnie atmosfera będzie dość pokojowa, to jednak podskórnie odczuwalne napięcie może nasilić skłonność do irytacji. W efekcie pozorne błahostki wywołają gwałtowne i nieobliczalne reakcje. Dlatego jeśli sprawy nie pójdą po Waszej myśli, postarajcie się nie reagować jak mała, przekorna Kasia i nie prowokujcie drugiej strony ostentacyjnym milczeniem czy odmową współpracy.

W CZWARTEK i w PIĄTEK nastrój rozluźni się, poczujemy radość życia i chęć zabawy. To dwa dobre dni na twórcze, kreatywne przedsięwzięcia. Jeśli jakaś sprawa czy życzenie szczególnie leżą Wam na sercu, to zróbcie teraz wszystko, żeby się zrealizowały. Z działających energii skorzystają też spotkania z przyjaciółmi, imprezy oraz flirty. W WEEKEND zapanuje bardziej trzeźwa i pragmatyczna atmosfera, wzrośnie też poziom wrażliwości. Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że zareagujemy złością na sprawy, które nie pójdą po naszej myśli. Jeśli jednak świadomie poświęcicie na swoją pracę czy zaplanowane działania więcej czasu niż zwykle i będziecie gotowi stawić czoła danej sytuacji, to koniec końców nawet rzeczy początkowo frustrujące przyjmą pozytywny obrót. Astrologiczne konfiguracje obu tych dni nadają się ponadto na działania służące zdrowiu, skorzystają z nich również wszelkiego rodzaju porządki.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »