Prognoza tygodniowa 09.11–15.11.2015 (nów)

Zamieszczony przez dnia Lis 8, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przejście do następnego etapu / stare przekonania i nowe pomysły / ustalenia i negocjacje – w poszukiwaniu uczciwego rozwiązania

W tym tygodniu „astrologiczna aura” będzie raczej przychylna, dlatego większość z nas może robić to, co zechce i bardziej samodzielnie decydować o swoich działaniach. Nów, który nastąpi w środę, przyniesie wprawdzie nowe impulsy, parcie do zmiany i odnowy, ale jednocześnie jakby zabraknie nam energii potrzebnej do wielkich czynów i przełomów. Dlatego najbliższe dni ogólnie zdominuje kwestia przepracowania decyzji i wydarzeń października oraz wcielenia ich w życie.
Przy okazji raz po raz powracać będzie pytanie, jak praktycznie na co dzień wykorzystać nowy pomysł lub informację, ewentualnie czy i w jaki sposób dana umowa, ustalenie bądź związek mogą przyjąć taką postać, aby zadowolić wszystkich zainteresowanych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w ciągu tygodnia w niektórych dziedzinach nastąpi zmiana tempa i tematów wiodących – na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące sprawiedliwości, zobowiązań i uczciwości. Często trzeba też będzie świadomie wybierać między różnymi opcjami, między radykalnym podejściem cechującym się dużym ładunkiem emocjonalnym a rzeczowymi, konstruktywnymi argumentami, między władczymi gestami a partnerstwem, między potrzebą przeforsowania własnych, utrwalonych wyobrażeń a wolą znalezienia kompromisu. Kluczem do sukcesu będą obiektywność i gotowość uwzględnienia interesów, potrzeb, stanowiska oraz realiów innych ludzi.

Ponieważ napierające obecnie energie nie będą miały konkretnego kierunku, dlatego efekt ich działania może być paradoksalny, tzn. drobnostki nadadzą zachodzącym procesom zupełnie niespodziewany, nowy kierunek. Przede wszystkim tam, gdzie w minionych tygodniach próbowano wszelkimi możliwymi środkami utrzymać status quo i stłumić impulsy do zmiany, zmniejszone napięcie może uwolnić dotychczas kontrolowane energie lub spiętrzone emocje i mimo astrologicznego układu, który jest dość spokojny, dojdzie do zaskakujących zwrotów akcji.
Warto wykorzystać konfiguracje tych dni, aby zadbać o rzeczy, które mają dla nas szczególne znaczenie. Poszukajcie okazji do rozmowy oraz bądźcie gotowi jasno i zdecydowanie reprezentować swoje interesy, postarajcie się jednak zachowywać rzeczowo, a przede wszystkim uczciwie i z szacunkiem wobec innych osób. W ten sposób możecie teraz – nawet jeśli małymi kroczkami – naprawdę wiele osiągnąć.

Najpierw będzie trzeba przerobić wydarzenia, informacje i działania poprzedniego tygodnia. Potrzeba wymiany myśli oraz większa gotowość do poważnego traktowania interesów innych ludzi pozwolą nam w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK znaleźć nadspodziewanie kreatywne rozwiązania nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Gorzej, jeśli naszym zachowaniem pokierują zraniona duma, strach przed utratą twarzy albo skłonność do upartego trwania przy własnych wyobrażeniach czy pomysłach. We wtorek z jednej strony wzrośnie emocjonalna intensywność, a z drugiej potrzeba pogłębionego i gruntownego rozprawienia się z jakimś tematem. Najlepiej, jeśli tego dnia poświęcicie trochę czasu na introspekcję i wyjaśnienie otwartych kwestii. [Księżyc w Wadze, Mars w koniunkcji z Głową Smoka 29° Panny]

W ŚRODĘ o godzinie 18:46 nastąpi nów w Skorpionie. ŚRODA i CZWARTEK to dwa dobre dni na dokonanie świadomej i celowej reorientacji. Poczujcie głębsze motywy i pobudki kierujące Waszym postępowaniem i odpowiedzcie sobie na pytanie, co tak naprawdę ma dla Was znaczenie. Jeżeli uchwycicie subtelne informacje, które wyjdą teraz na światło dzienne, to istnieją spore szanse, że wiele spraw bez trudu przyjmie pożądany kierunek rozwoju. [12.11. Mars wejdzie do znaku Wagi]. W czwartek wieczorem w niektórych sferach życia nastąpi wyraźna zmiana tempa i tematów wiodących. Większa uwaga skoncentruje się na kwestiach dotyczących związków, umów i sprawiedliwości.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ dojdzie do tego potrzeba nawiązywania nowych kontaktów i wkroczenia na nieznane obszary. Jednocześnie wzrośnie tęsknota za lepszym światem, ale dadzą o sobie znać również lęki. Chociaż będziemy odczuwać ogromną potrzebę klarownych struktur i wytycznych, to często możemy mieć problem z rozpoznaniem i postawieniem wyraźnych granic. Przede wszystkim w tym kontekście jak bumerang wracać może pytanie, co jest prawdziwe, słuszne, sprawiedliwe i uczciwe. Jeśli przyświeca Wam klarowna wizja i wiecie, dokąd zmierzacie, to istnieją spore szanse, że odkryjecie teraz nowe drogi i możliwości dotarcia do celu. Poza tym energie sprzyjają wszelkim projektom kulturalnym i duchowym przedsięwzięciom. Unikajcie jednak przesady, nadmiernych oczekiwań i zadufania. [Księżyc w Strzelcu]

W NIEDZIELĘ zadziałają sprzeczne energie – z jednej strony do głosu dojdzie potrzeba klarownych struktur i odpowiedzialności, z drugiej wzrosną wymagania względem siebie oraz innych. W sytuacjach, w których zostanie zakwestionowane zrozumienie porządku i sprawiedliwości, może szybko dojść do gwałtownych i agresywnych reakcji. Wtedy, zanim podejmiecie jakieś kroki, zadajcie sobie pytanie, czy jesteście gotowi ponieść również mniej przyjemne konsekwencje swojego działania (lub jego zaniechania).

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »