Prognoza tygodniowa 8. – 14.9.2014

Zamieszczony przez dnia Wrz 7, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: jasny obraz sytuacji / życzenie a rzeczywistość, ideał a realia / podnieść rąbek zasłony i odkryć to co ukryte

W nadchodzącym tygodniu granica między światłem a cieniem, możliwościami a zagrożeniami będzie ledwo widoczna. W wielu sferach życia trzeba teraz uzyskać jasny obraz sytuacji i zobaczyć to, co JEST. Definitywnie minął czas sekretów, niejasności, zaprzeczania, a także odwracania, mydlenia czy zamykania oczu. W związkach i we wszelkiego rodzaju sojuszach, w zakresie umów oraz uzgodnień padną nieprzyjemne pytania, wyjdą na jaw informacje, które dotychczas skrupulatnie ukrywano czy trzymano w tajemnicy.
W innych dziedzinach (przede wszystkim: środowiska naturalnego, zdrowia i spraw socjalnych) dodatkowo okaże się, że nie sposób sterować zachodzącym procesem albo można to robić jedynie w ograniczonym wymiarze, tym samym nie da się uniknąć nieprzyjemnych, a nawet bolesnych faktów.
Osoby, które są gotowe zauważyć trudne «prawdy», zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest, i znajdą sposoby poradzenia sobie z tym, mogą liczyć na nieoczekiwane zmiany na lepsze, a nawet istne cuda – odsłonią się przed nimi niedostrzegane dotychczas perspektywy i zobaczą nowe możliwości.
Dodatkowo tam, gdzie  mimo różnicy zdań poszukamy okazji do rozmowy, skonfrontujemy się z innymi oraz ich prawdami, uszanujemy istniejące różnice, ale również dostrzeżemy to, co nas łączy, i uwzględnimy niekonwencjonalne rozwiązania, istnieje szansa na zaskakujące przezwyciężenie trwającego impasu.

Gorzej, jeśli spróbujemy zamaskować frustrujące wnioski, zaprzeczyć istniejącej niesprawiedliwości albo odwrócić wzrok od nieprzyjemnych prawd. W takim przypadku życie i los wymuszą na nas brutalną konfrontację z realiami. Sytuacja zrobi się niebezpieczna wszędzie tam, gdzie za zły obrót spraw ludzie zaczną obwiniać konkretne osoby, urządzą nagonkę, będą szukać kozła ofiarnego i wroga, ruszy lawina oskarżeń czy prześladowań – wówczas nastąpi eskalacja konfliktu.
Wykorzystajcie okazję, żeby uporządkować swoje sprawy, wyjaśnić sytuację i nieporozumienia oraz zrobić porządki. Bądźcie fair, starajcie się nikogo nie deprecjonować, unikajcie krytycznych i raniących uwag; oddzielcie to, co naprawdę ważne, prawdziwe i żywe od tego, co sztucznie skonstruowane, wyidealizowane bądź niespójne, pierwsze warto zachować, z tym drugim  lepiej się pożegnać. Spróbujcie zobaczyć i zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest, nie traćcie jednak z oczu swojej wizji. W ten sposób najlepiej wykorzystacie energie tego tygodnia, a dodatkowo możecie liczyć na przyjemne niespodzianki.
Na poziomie życia codziennego konfiguracje planetarne sprzyjają wszelkiego rodzaju pracom porządkowym. Świadomie poświęćcie uwagę tematom, które dotychczas były ignorowane albo odsuwane na bok, zadbajcie też o swoje ciało i jego potrzeby.

Początek tygodnia stoi pod znakiem dużej wrażliwości, w PONIEDZIAŁEK i WTOREK mogą nas głęboko poruszyć wydarzenia w jakiś sposób związane ze środowiskiem naturalnym i przyrodą, ale również przeżycia duchowe, marzenia i tęsknoty. Granica między światłem a cieniem będzie teraz naprawdę cienka.
W niektórych przypadkach zrozumienie, miłość i ludzkie odruchy zamanifestują się w swojej najlepszej postaci i staną przed nami tworem bramy niewykorzystanego potencjału, z kolei w innych górę wezmą wątpliwości, rozczarowania i otrzeźwienie. Pełnia w nocy z poniedziałku na wtorek (o godz. 3:38) przyniesie istotne wglądy w kontekście wymienionych wyżej tematów, jak również wydarzeń ostatnich dwóch tygodni. Zwróćcie uwagę na swoje sny. Najlepiej nie planujcie teraz zadań, gdzie potrzeba dużej dynamiki i siły woli, ponieważ szybko dadzą o sobie znać granice własnych możliwości. Najlepiej zająć się tematami wymagającymi dokładności, ostrożności i empatii. [Księżyc w Rybach, Słońce w opozycji do Chirona 16° Ryb]

W nocy z wtorku na środę nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Nadal odczuwalny będzie wysoki poziom wrażliwości, a do tego dołączą wewnętrzne i zewnętrzne napięcia. ŚRODĘ i CZWARTEK zdominuje potrzeba działania, zrobienia i osiągnięcia czegoś. Powstanie teraz dość wybuchowa mieszanka, na którą złożą się: poczucie bycia urażonym, niecierpliwość, frustracja i silne impulsy skłaniające do buntowania się przeciwko wszystkim i wszystkiemu, co nie odpowiada naszym wyobrażeniom oraz ideałom, a także walki o coś bez względu na konsekwencje. Uwagi, pytania, gesty i zachowania, które odbierzemy jako niesprawiedliwe, ale również zawiedzione oczekiwania mogą uruchomić trudną do zatrzymania reakcję łańcuchową.
W najlepszym razie energie tych dni można wykorzystać do tego, żeby uchylić rąbek zasłony spowijającej jaką niejasną historię, a tym samym stworzyć nowe możliwości dla przełomu. Niebezpiecznie zrobi się tam, gdzie górę wezmą nieokiełznane popędy, instynkty i namiętności, pojawi się działanie bez względu na innych i potencjalne konsekwencje. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to spróbujcie powściągnąć swoją impulsywność, wygospodarujcie chwilę, żeby zadać sobie pytanie, co tak naprawdę jest dla Was istotne. Rozważcie istniejące uwarunkowania, okoliczności oraz możliwe skutki, a potem świadomie obierzcie strategię działania. Dzięki temu będzie szansa na to, żeby ostatecznie wykonać skuteczne posunięcie. Nie dajcie się jednak sprowokować do czegoś, czego potem możecie żałować. Warto stworzyć sobie dostatecznie wiele możliwości aktywnego wykorzystania tych silnych energii. Do tego celu doskonale nadają się wymagające projekty oraz każda forma aktywności fizycznej (np. sport czy porządki).
[Księżyc w znaku Barana, Merkury w Wadze w kwadraturze do Plutona w Koziorożcu 12°, Wenus w Pannie opozycji do Neptuna w Rybach 6°]

Od PIĄTKU zrobi się nieco spokojniej. Miejsce impulsywnych zachowań i namiętności zajmie bardziej pragmatyczna postawa, wyraźnie wzrośnie też potrzeba spokoju. Jednocześnie w piątek i w SOBOTĘ ożywi się intelekt, w efekcie nie zabraknie nam nowych pomysłów i chęci wypróbowania czegoś niekonwencjonalnego, a nieoczekiwane spotkania i pobudzające rozmowy dostarczą wielu inspiracji. W najlepszym razie w tych dniach znajdziemy kreatywne rozwiązania istniejących problemów, warunkiem jest tylko otwartość na nowe pomysły i informacje. Poza tym planetarne konfiguracje sprzyjają wszelkiego rodzaju twórczym i kreatywnym projektom. Uwaga, istnieje niebezpieczeństwo zakłóceń w ruchu drogowym, awarii sprzętu elektronicznego i problemów dotyczących środków komunikacji  w tym obszarze zaleca się szczególną ostrożność. [Księżyc w znaku Byka, Merkury w opozycji do Urana w Baranie 16°, Mars wejdzie do znaku Strzelca]

Następnego dnia nastrój znowu ulegnie zmianie – NIEDZIELA rozbudzi ciekawość świata, potrzebę kontaktów i chęć przeżycia przygody. Raczej nie będziemy teraz narzekać na brak wyobraźni ani inspiracji. Warto spędzić ten dzień w gronie przyjaciół albo zaplanować wycieczkę. [Księżyc w Bliźniętach]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »