Prognoza tygodniowa 8. – 14.7.2019 (progres)

Zamieszczony przez dnia Lip 7, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: progres! / określić własną pozycję w czasach zmiany: dokonać retrospekcji, wyciągnąć wnioski, podjąć decyzje i spojrzeć
w przyszłość

 


Zmiany, które zapowiadał miniony tydzień, w najbliższych dniach osiągną swoje apogeum. Przede wszystkim trzeba teraz ocenić istniejącą sytuację, zobaczyć, co JEST – bez upiększania, idealizowania, ale też demonizowania, bez żadnego „ale” czy „pod warunkiem, że”. Potem czas zająć jednoznaczne stanowisko, podjąć decyzje i postawić na progres!

 

Strategia działania – progres


Jeżeli będziemy uczciwi, autentyczni i odważni, będziemy wierni sobie i wyznawanym wartościom oraz gotowi wziąć pod uwagę nawet najbardziej niezwykłe rozwiązania, to nastąpi progres.
Droga do sukcesu może jednak przypominać balansowanie na krawędzi. Po pierwsze, tak jak w bajkach nagrodzeni zostaną tylko ci, którzy pokonają przeszkody i wyzwania, ludzie absolutnie autentyczni i „czystego serca”, gotowi stawić czoło demonom przeszłości.
Fortuna nie sprzyja lawirantom unikającym nieprzyjemnych, trudnych aspektów życia, próbującym osiągnąć cel przy pomocy gierek, trików czy wymuszeń.
Z problemami muszą też liczyć się osoby, które odmówią podjęcia działania, zechcą przeczekać sytuację, zrezygnują albo wrócą do starych wzorców zachowań. We wszystkich tych przypadkach nastąpi tylko eskalacja konfliktu albo pogorszenie sytuacji.

Jeśli Wasze działania będą wypływały prosto z serca i weźmiecie za nie pełną odpowiedzialność, to nadchodzący tydzień otworzy przed Wami ogromne możliwości i szanse na progres. Nie uciekajcie od problemów, nie zamykajcie się ani nie bądźcie okrutni, bo sporo stracicie.

 

Przywódcy, ojcowie, autorytety


Jeżeli idzie o szczegóły, to możemy oczekiwać różnych wydarzeń i procesów. Przed trudnym wyzwaniem staną przywódcy, autorytety i ojcowie. Zostaną teraz przetestowane ich kompetencje, wola działania oraz integralność. Największą szansę na sukces mają wówczas, jeżeli przyjmą jednoznaczną postawę, ale również okażą serce, będą kreatywni i gotowi na eksperymenty.

W projektach, które wystartowały w lutym, nieoczekiwany zwrot akcji wymusi nagłą zmianę kierunku albo całkowitą reorientację. Tutaj warto postawić na elastyczność i spryt. Osoby, które odważnie spróbują czegoś nowego, znajdą się w znacznie lepszej sytuacji niż ci, którzy będą uparcie trwać przy swoich wyobrażeniach.
W związkach, ale również w sprawach dotyczących wszelkiego rodzaju wartości nieprzyjemne, a nawet bolesne doświadczenia odsłonią słabe punkty i wywołają dezorientację. Ewentualnie okaże się, że jakaś stara historia nie została jeszcze całkowicie wyjaśniona i wlecze się za nami jak ciężki ogon. W takim przypadku trzeba zaakceptować problemy, które pojawią się, ale nie wolno tracić wiary. Wtedy stare rany zostaną uleczone i nagle zobaczymy nowe rozwiązania.

 

Korekty, nieporozumienia, błędy


Na szczególną uwagę zasługują wydarzenia i informacje, które będą dotyczyć komunikacji, mediów, handlu i transportu. W nocy z niedzieli na poniedziałek Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – przejdzie do ruchu wstecznego. Jego retrogradacja potrwa do 1. sierpnia.
W tym czasie na pierwszy plan wysuną się sprawy z przeszłości, związane z tym wzorce myślowe, koncepcje
i oczekiwania. Będą one wpływać na nasze zachowanie oraz interpretację obecnej sytuacji. W efekcie istnieje większe niebezpieczeństwo błędów oraz nieporozumień. Jednocześnie ważne informacje i zdobyta wiedza mogą ukazać nam stare sprawy w zupełnie nowym świetle i pozwolą lepiej zrozumieć to, co zaszło.

Dlatego jakość czasu sprzyja wprowadzeniu zmian do istniejących umów i ustaleń. Tam, gdzie pojawią się zupełnie nowe oferty, pomysły i możliwości, to oczywiście warto je przyjąć, ale z konkretną realizacją lepiej poczekać do sierpnia. Uwaga: ogólnie istnieje większe ryzyko zakłóceń w komunikacji oraz awarii urządzeń elektronicznych.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK ma dość ambiwalentny charakter. Z jednej strony wzrośnie teraz potrzeba uwagi, zrozumienia i troski. Jednocześnie będziemy wyraźnie przewrażliwieni i podatni na zranienie. Dlatego przede wszystkim w związkach byle drobnostki mogą nas głęboko poruszyć, urazić i wywołać nadspodziewanie gwałtowne i nieprzystające do sytuacji reakcje. Bądźcie uważni i ostrożni, nie reagujcie zbyt szybko na informacje czy wydarzenia, które dotyczą Was osobiście. Nie wyciągajcie też pochopnych wniosków.
Warto poświęcić nieco czasu, aby wejść w temat. Wtedy zdobędziecie ważne informacje, które później okażą się bardzo pomocne. Jeżeli zachowacie dostateczną ostrożność, to możecie wykorzystać jakość czasu, aby wyjaśnić stare nieporozumienia w związkach. Na konkretnym poziomie niemałe poruszenie wywołają turbulencje w handlu i finansach.

Związki pozostaną w centrum uwagi również we WTOREK. Tego dnia możemy odczuwać wyjątkową potrzebę klarownych, sprawiedliwych relacji. Pojawi się duża skłonność do otwartych konfrontacji i nazywania rzeczy po imieniu. Jednocześnie nie zmaleje potrzeba troski, miłości i zrozumienia. W efekcie będzie łatwo o zranienie… Osoby, które pozostaną rzeczowe i fair, zechcą wysłuchać innych, poważnie potraktują swój i cudzy interes oraz uszanują istniejące granice, mogą teraz wyjaśnić pozornie nierozwiązywalne konflikty i znaleźć ciekawy kompromis. Gorzej, jeśli jedna ze stron zareaguje bezwzględnie, ignorując wrażliwość partnerki/-a. Wtedy nastąpi eskalacja i zaostrzenie konfliktu.

 

Progres!


W ŚRODĘ i w CZWARTEK wzrosną napięcia i emocjonalna intensywność. Teraz na pierwszy plan wysuną się silne uczucia i wszelkie namiętności. Potrzeba wiążących zobowiązań i lojalności będzie kontrastować z równie przemożnym dążeniem do tego, żeby żyć chwilą, uwolnić się od wszelkich ograniczeń i ruszyć do przodu. Żądze i frustracje mogą wyładować się w gwałtowny sposób, prowadzić do teatralnych gestów, dramatycznych słów i nadspodziewanie gwałtownych wybuchów.
Najlepiej wykorzystać ten czas na kreatywne, twórcze działania. Pora nie sprzyja przedsięwzięciom wymagającym opanowania i obiektywności. Bądźcie przygotowani na niespodzianki.

W PIĄTEK emocje nieco opadną. Ponieważ nadal możemy odczuwać sporą potrzebę głębi, będzie to dobry czas na odpoczynek i refleksję. Dzień sprzyja również wszelkiego rodzaju dociekaniom oraz zbieraniu informacji. Uwaga, istnieje skłonność do tego, aby wszędzie widzieć demony czy teorie spiskowe.

W czasie WEEKENDU wyraźnie wzrośnie chęć działania. Łatwo wpadniemy w zachwyt, nie zabraknie nam również wyobraźni ani inspiracji. Zróbmy coś, co sprawia nam radość! Uważajcie na skłonność do nadmiernych oczekiwań! Nie chciejcie i nie ryzykujcie zbyt wiele, nie dajcie się też sprowokować do zachowań, których potem możecie żałować.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »