Prognoza tygodniowa 08.06–14.06.2015

Zamieszczony przez dnia Cze 7, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przejście do następnej fazy / pożegnanie, zakończenie i początek / złożenie ofiary / uzdrowienie i „łaska” / informacje i pomysły impulsem dla stworzenia czegoś nowego

Układy astrologiczne pod wieloma względami zapowiadają teraz zmianę. Nawet jeśli pozornie sprawy będą przebiegać zupełnie normalnie, to wydarzenia i doświadczenia tego tygodnia mogą mieć długofalowe oddziaływanie i nie należy ich bagatelizować. Wprawdzie na pierwszy rzut oka będą wyglądać banalnie, ale dostarczą ważnych bodźców do zmiany i stanowią zapowiedź istotnych procesów albo rzucą nowe światło na to, co zaszło w przeszłości.
Nadal główną rolę odgrywają kontakty spotkania, media, a także informacje. To dobry czas dla osób lubiących wszelkiego rodzaju wieści i newsy – plotkom, ploteczkom, paplaninie i sensacjom nie będzie końca. Pojawi się też szansa na dokonanie ciekawych odkryć, ale z natłoku rozmaitych wiadomości może być trudno wyłowić to, co naprawdę interesujące i istotne. Nieoczekiwane spotkania lub „przypadkowe” kontakty mogą nam wskazać nowe możliwości i drogi, które warto wybadać. W nadchodzących dniach powodów do narzekań nie będą mieli również wielbiciele sportu, zabaw i rozrywek.

Chociaż tydzień z pozoru zapowiada się lekko i przyjemnie, to jednak nie zabraknie poważnych klimatów – pewne doświadczenia wywołają lęk albo bezradność. Podwyższony poziom wrażliwości oraz tendencja do wątpienia i braku wiary we własne siły sprawią, że kwestie, którym zwykle poświęcamy niewiele uwagi, mogą teraz pociągnąć za sobą cały ciąg zdarzeń, natomiast nieoczekiwane incydenty i doświadczenia zakwestionują dotychczasowe rozumienie jakiejś sprawy. Należy też liczyć się z zachowaniami i reakcjami, które są dalekie od logiki albo łamią tabu. Zachodzące wydarzenia pokażą nam, że nawet nowoczesne technologie i świadomy wysiłek nie gwarantują kontroli nad dalszym przebiegiem jakiegoś procesu. Spore poruszenie mogą wywołać również zjawiska przyrodnicze.
Reasumując: cokolwiek nas teraz spotka – rzeczy banalne, lekkie i przyjemne czy też ciężkie i trudne, to warto pamiętać, że wydarzenia nadchodzących dni będą jak kamień rzucony w wodę – wywołają „fale”, które zaczną zataczać coraz szersze kręgi.

To dobry czas, żeby dokonać nowych odkryć i ważnych wglądów; jeśli przyjmiecie obiektywną, otwartą postawę wobec wszelkich wydarzeń i przeżyć, pozwolicie, aby Was poruszyły, ale nie opanowały i pokonały, będziecie gotowi zobaczyć wszystko to, co wyjdzie na jaw, choćby fakty nie pasowały do Waszych życzeń ani wyobrażeń, to napływające impulsy wskażą Wam nowe drogi rozwoju. Osoby, które powstrzymają się przed szukaniem winnych i kozłów ofiarnych, a jednocześnie nie dadzą za wygraną, ale podejdą do sytuacji pragmatycznie i twórczo, mają szansę znaleźć kreatywne rozwiązania.

Wszyscy, którzy mieli ostatnio problem z popchnięciem spraw do przodu, nareszcie poczują ulgę, bo już pod koniec tygodnia będzie można wystartować z nowymi przedsięwzięciami albo – po dokładnym przemyśleniu i wprowadzeniu stosownych poprawek – ponownie zacząć lansować wcześniej zainicjowany projekt. Widoki na sukces są szczególnie duże tam, gdzie nowatorstwo pójdzie w parze z tradycją, postęp technologiczny uwzględni prawa natury, intencje będą jasne, nie zabraknie stosownych umiejętności, wprawy, elastyczności i gotowości myślenia całościowego.

Początek tygodnia będzie raczej miało klarowny i konkretny. Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK możemy mieć problem z koncentracją na konkretnych sprawach, za to pojawi się spora potrzeba odpoczynku, zapragniemy płynąć z prądem zdarzeń, podążyć za swoimi pomysłami, fantazjami i marzeniami. Najlepiej, jeśli znajdziecie czas, żeby poświęcić się tematom i ludziom, którzy Was inspirują. [Księżyc w Rybach w kwadraturze do Merkurego]

Również we WTOREK niełatwo będzie zmotywować się do działań wymagających dyscypliny, precyzji i wytrwałości. Poziom wrażliwości sięgnie zenitu, dlatego byle błahostka wywoła dezorientację, niepewność czy wątpliwości. Jednocześnie tego dnia możliwe będą cudowne przeżycia i nagłe, uniwersalne wglądy, najczęściej w chwili, gdy sprawy zaczną już wyglądać beznadziejnie. Poza tym energie doskonale nadają się na załatwienie starych historii i wyjaśnienie nieporozumień. Z wibracji tego dnia skorzystają kwestie zdrowotne. [Księżyc w Rybach w kwadraturze do Słońca i Marsa w Bliźniętach]

ŚRODĘ i CZWARTEK zdominuje pragnienie aktywnego działania i zorganizowania czegoś, ale na podjęcie konkretnych, ważnych kroków i decyzji będzie jeszcze za wcześnie. Najlepiej wykorzystajcie żądzę czynu do załatwienia spraw, które od dawna czekają na swoją kolej. Można też kreatywnie (najlepiej razem z przyjaciółmi) zająć się wszelkimi codziennymi i nudnymi rzeczami. Poza tym to dobra pora na uprawianie sportu. W kwestiach zasadniczych postarajcie się powściągnąć niecierpliwość. Generalnie lepiej być przygotowanym na nagłe zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia. [Księżyc w Baranie]

W nocy z czwartku na PIĄTEK Merkury – patrząc z perspektyw Ziemi – przejdzie do ruchu prostego, w efekcie od SOBOTY sprawy, które przez długi czas tkwiły w zawieszeniu (uzgodnienia, umowy, negocjacje), mogą znowu ruszyć do przodu.

Astrologiczne konfiguracje PIĄTKU zasługują na szczególną uwagę pod jeszcze jednym względem. Wprawdzie tego dnia (głównie przed południem) będziemy bardzo chcieli coś osiągnąć, ale osobliwe, logicznie niewytłumaczalne wydarzenia mogą pokrzyżować nasze plany; ogarnie nas zwątpienie w obraną drogę, niepewność co własnej pozycji, ale również bezradność wobec sytuacji, które nie zostały przewidziane lub były nieuniknione. W miarę możliwości spróbujcie wtedy zachować spokój, nie wymuszajcie niczego i poszukajcie najlepszego sposobu wyjścia. Tego dnia mogą nastąpić też istne cuda, skomplikowane problemy rozwiążą się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a stare rany wreszcie zostaną uleczone. [Księżyc w Byku, Neptun i Merkury znajdą się w stacji, pierwszy rozpocznie retrogradację, drugi ją zakończy]

Podczas WEEKENDU pojawi się potrzeba spokoju. To dwa idealne dni, żeby zrobić coś dobrego dla siebie, odpocząć na łonie natury albo po prostu poleniuchować. Przede wszystkim w NIEDZIELĘ wygospodarujcie trochę czasu na to, żeby jeszcze raz podsumować wydarzenia minionych tygodni i określić działania oraz plany na najbliższy czas. Całkiem możliwe, że pod wieczór wyraźnie poczujecie, co jest dla Was ważne i pomoże osiągnąć wyznaczone cele.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »