Prognoza tygodniowa 8. – 14.4.2019

Zamieszczony przez dnia Kwi 7, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zmiana tempa / zmiana kierunku / wyznaczenie kursu na przyszłość / zasadnicze decyzje / kryzys i szansa / przełom lub regres / ideały i wartości: obiecujące, zintegrowane podejście, duchowe wzloty, ale również zawiedzione oczekiwania / fake newsy / wiara, nadzieja, miłość…

 


W nadchodzącym tygodniu sprawy znowu nabiorą tempa. Wielu z nas będzie musiało podjąć istotne decyzje, a bieg zdarzeń wyznaczy kierunek na przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują bardzo silne, sprzeczne wibracje. Z jednej strony pojawi się ogromna energia, która nasili potrzebę działania, ale też natrafi na opór. Niektóre osoby potraktują to jako wyzwanie i zechcą pokazać, na co je stać. Z kolei dla innych ta kombinacja energetyczna będzie powodem stresu, wymusi sprzeciw i wysiłek.

 

Marzenia, sny i wizje – czyli Ryby w natarciu


Jednocześnie poczujemy tęsknotę za więzią, zapragniemy po prostu być – tu i teraz, zainspirować się, wzruszyć oraz płynąć z prądem. Ten zróżnicowany i sprzeczny pod względem jakościowym program energetyczny przyjmie różną postać, zależnie od horoskopu urodzeniowego i sfery życia. Może on uruchomić wielką kreatywność oraz zdolność intuicyjnego omijania przeszkód, ale również wywołać frustracje, bezcelowe działania, wybuchowe, ekstremalne reakcje czy całkowitą blokadę, dezorientację i niepewność.

 

Ojciec – Dyrektor – Przywódca


Ogólnie na pierwszy plan wysuną się sprawy dotyczące wszelkiego rodzaju autorytetów, ojców i przywódców. Ich pozycja, cele oraz zachowanie będą przedmiotem krytyki i zostaną zakwestionowane, a wola, siła i władza – poddane testowi. Niewykluczone, że napierające nowe siły obalą tych, którzy dotychczas pełnili ważne urzędy. Z drugiej strony ci ostatni spróbują utrzymać swoją pozycję przy pomocy wszelkich możliwych środków (przemoc, kontrola, wielkie obietnice, oskarżenia lub prześladowania).

Na poziomie indywidualnym zostaną wystawione na próbę jednostkowe cele. W tym przypadku będziemy też musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, jak bardzo poważne i istotne są nasze zamiary, czy warto kontynuować dotychczasowy kurs, skoro jest trudny i uciążliwy? Jeśli macie wewnętrzną jasność i odwagę stawić czoło wyzwaniom, jesteście w zgodzie z samymi sobą oraz podążacie drogą, która Wam odpowiada, to możecie teraz osiągnąć istotny przełom. Niewykluczone, że uzyskacie też nieoczekiwane wsparcie.

 

Zwinność i sprawna nawigacja


Postępujcie jak dobry żeglarz – bądźcie elastyczni i zwrotni, ale nie traćcie z oczu swojego celu. Wtedy istnieją szanse na realizację projektu i osiągnięcie sukcesu. Gorzej, jeśli – powodowani starymi roszczeniami, lękami czy poczuciem bezsilności – zaczniecie uparcie trwać przy czymś, co straciło już rację bytu. Nie próbujcie też przeczekać sytuacji ani „udawać trupa”. Nawet jeśli ta ostatnia strategia przyniesie w tym momencie pozornie dobry efekt, to w dalszej perspektywie zaprowadzi Was w ślepy zaułek.

Na próbę zostaną wystawione też wizje i ideały dotyczące nowego świata. Teraz wyraźnie zaznaczy się kontrast między nimi a starym światopoglądem. Trzeba zadać sobie pytanie, czy zdołamy zobaczyć „większą całość“? Czy też wspaniałe pomysły i ideologie poniosą klęskę w zderzeniu ze starymi przekonaniami i wartościami? Albo zgodnie z dewizą „młode wino w starych bukłakach” spróbujemy urzeczywistnić wizje przyszłości w przy użyciu starych struktur i wyobrażeń? W pierwszym przypadku może zostać wykonany istotny krok w nowym, rozwojowym kierunku. W dwóch kolejnych przypadkach grożą napięcia, frustracje, a nawet gwałtowna kłótnia o dalszy kurs. Pomysły, jakie się teraz pojawią, oraz związane z nimi wydarzenia ponownie nabiorą aktualności jesienią.

 

Miłość idealna


W najbliższych dniach istotną rolę odegrają również wszelkiego rodzaju związki. Wielu z nas czekają poruszające spotkania, wielu doświadczy porozumienia bez słów. Pary zakochanych mogą liczyć na romantyczne chwile. Jednocześnie wyraźnie zaznaczy się kontrast między oczekiwaniami, tęsknotami i nadziejami a konkretną rzeczywistością. W takim przypadku spróbujmy z niezbyt idealnej sytuacji wydobyć to, co najlepsze. Aby to było możliwe, zainteresowani muszą stać twardo ziemi i nieco przyśrubować swoje oczekiwania. Gorzej, jeśli zawiedzione nadzieje przejdą w zgorzknienie, obwinianie innych albo nienawiść.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK upłynie dość miło i spokojnie. Na pierwszy plan wysunie się potrzeba bezpieczeństwa i harmonii, ale możemy mieć problem z przystąpieniem do działania. Ogólnie dzień nie sprzyja realizacji trudnych zadań ani dynamicznej aktywności. Warto wykorzystać jakość czasu do tego, żeby przemyśleć, co w tej chwili ma dla nas szczególne znaczenie. Z działających energii skorzystają też projekty o kreatywnym, twórczym charakterze. [Księżyc w Byku]

We WTOREK początkowo do głosu dojdzie silna potrzeba kontaktów i wymiany myśli. Jeśli istnieje temat, który już od dawna chcieliście poruszyć i przedyskutować, to nadeszła dobra pora. Postarajcie się jednak nie reagować zbyt gwałtownie, jeżeli sprawy nie pójdą po Waszej myśli. W trakcie dnia napięcie zacznie rosnąć. Może się zdarzyć, że pozornie niewinne pytanie lub błaha uwaga wywołają nadspodziewanie gwałtowną reakcję.

W ŚRODĘ napięcie sięgnie zenitu. Jeśli w obliczu wyzwań, frustracji i rozczarowań zdołacie zachować spokój i będziecie trwali przy tym, co dla Was ważne, zamiast rozmieniać się na drobne, to możecie wyjaśnić ważne kwestie. Niewykluczone, że zdołacie też wykonać pierwszy krok w kierunku przełomu. Gorzej, jeżeli ktoś spróbuje uniknąć tego, co istotne, używając wymówek, uszczypliwych uwag albo obwiniając innych, ewentualnie stwierdzi, że najlepszą metodą obrony jest atak. [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w kwadraturze z Saturnem, Wenus w koniunkcji z Neptunem 18° Ryb, Jowisz w stacji 25° Strzelca]

Od CZWARTKU coraz większą rolę zaczną odgrywać uczucia, potrzeby i dobre samopoczucie. W centrum uwagi znajdą się również przynależność, bezpieczeństwo i ojczyzna. Jeśli tego i następnego dnia będziecie mieli na uwadze własne potrzeby, ale również interes innych (współpracowników, rodziny, wspólnoty, instytucji), to możecie zdumiewająco dużo osiągnąć. Warunkiem powodzenia jest gotowość emocjonalnego zaangażowania się. Gorzej, jeżeli w tych dniach zechcemy wszystko mieć pod kontrolą albo górę wezmą stare lęki czy wdrukowania. Poza tym czas sprzyja sprawom domowym. [Księżyc w Raku]

W czasie WEEKENDU na pierwszy plan wysunie się potrzeba wyrażenia siebie i własnych interesów, chęć zdobycia uznania, potwierdzenia własnych kompetencji, zyskania uwagi. W centrum zainteresowania znajdą się wszelkiego rodzaju przywódcy. Jeśli będziecie autentyczni i wewnętrznie jednoznaczni, to możecie sporo osiągnąć. Trwajcie przy swoich zamiarach oraz celach, ale w razie potrzeby zrezygnujcie z czegoś, co przestało już być wiarygodne. Poza tym jakość czasu sprzyja wszelkim kreatywnym, twórczym przedsięwzięciom. [Księżyc w Lwie, Słońce w kwadraturze z Plutonem, Wielki Trygon Ognia: Księżyc-Słońce-Jowisz]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »