Prognoza tygodniowa 8. – 14.12.2014

Zamieszczony przez dnia Gru 7, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: refleksja / przygotowanie na nadchodzące zmiany / stare historie i nowe wizje / zaufanie i wiara w słuszność obranej drogi

Ten tydzień zdominują różne trendy i energie. Większość z nas czeka przyjemny, ożywiony i pozytywny okres, niektórych ogarnie jednak melancholijno-refleksyjny nastrój. Jednocześnie w tle narastać będzie napięcie, często jeszcze nieuchwytne, ale powoli coraz bardziej wyczuwalne; pojawi się przeczucie ważnych wydarzeń i doświadczeń, które niebawem nastąpią, wyznaczą kierunek na przyszłość i będą wymagały podjęcia zasadniczych decyzji. Zależnie od indywidualnego horoskopu górę weźmie pierwszy lub drugi aspekt, całkiem możliwe też, że w ciągu jednego dnia kolejno dojdą do głosu obydwa, powodując radykalną zmianę tematów.
Ogólnie będzie jednak panować otwarta, inspirująca, przedświąteczna atmosfera, pełna nadziei i oczekiwań. Wiara w przyszłość pozwoli nam przystąpić do realizacji nowych pomysłów i wizji albo opracować plany na przyszły rok. Nie zabraknie też ciekawości świata, entuzjazmu i żądzy przygód. Swobodny nastrój i ekscytacja będą towarzyszyć zarówno zakupom, spotkaniom towarzyskim, jak i dyskusjom na tematy filozoficzne. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się swoimi życzeniami, nadziejami, wszystkimi kwestiami, które mają dla Was duże znaczenie, oraz celami, do których dążycie. Okoliczności sprzyjają teraz ich spełnieniu i realizacji.

Jednak nie w każdej sferze życia będzie tak swobodnie i dynamicznie. Pewne kwestie wymagają teraz refleksji i przemyślenia – chodzi o to, żeby zatrzymać się na chwilę i zadać sobie następujące pytania: co jest prawdziwe, słuszne, sensowne i etyczne? Jaki światopogląd determinuje moje zachowanie? Kto jest dla mnie idolem i wzorem do naśladowania? Dotyczy to szczególnie poglądów politycznych, religijnych i duchowych, związanych z nimi ideologii oraz ugrupowań, ale również kwestii prawnych, oświaty, kultury, zasadniczych wartości i postaw. W tym przypadku często trzeba będzie określić, czy priorytetem są dla nas prawa, korzyści i interesy jednostki czy też wspólnoty (systemu, ew. całego świata).
Poza tym wydarzenia i doświadczenia tych dni wyraźnie pokażą, że nawet jeśli dwie osobą robią to samo, to reakcje i rezultaty mogą być zupełnie różne, ponieważ nieświadome albo ukryte intencje lub motywacje często bardziej decydują efektach działania niż widoczne gesty. Dlatego w wymienionych dziedzinach warto uświadomić sobie, co tak naprawdę nami powoduje. Jeśli znacie swoje prawdziwe zamiary i pragnienia, jesteście gotowi zaangażować się w to, co uważacie za ważne, to szanse na osiągnięcie sukcesu są naprawdę wielkie; niewykluczone, że nagle pojawi się też jakaś ciekawa oferta albo wsparcie.
Jeśli jednak Waszym zachowaniem kierują nieświadome lub wyparte, stare obrazy, wzorce, skryte oczekiwania, obawy bądź idée fixe, to istnieje niebezpieczeństwo, że nawet „słuszne”, poczynione w dobrej wierze kroki, przyniosą problematyczne, ba, destrukcyjne skutki.
W ciągu tygodnia zaczną mnożyć się sygnały zapowiadające ważne wydarzenia i zasadnicze decyzje, jakie niebawem przyjdzie nam podjąć, dlatego unikajcie pochopnych wniosków i posunięć; warto odczekać, aż czas dojrzeje do działania.

Początek tygodnia przyniesie intensywne i poruszające doświadczenia. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy ogromną potrzebę bezpieczeństwa i przynależności do grupy, jednocześnie da o sobie znać pragnienie wolności i niezależności. W efekcie nie będzie łatwo osiągnąć zdrową równowagę – intensywne zaangażowanie szybko może zamienić się w ślepe uprzedzenia, fanatyzm czy nietolerancję, rozpalone emocje zaczną sprzyjać arogancji, nadęciu i fanfaronadzie. Jeśli więc poczujecie impuls, żeby odbyć krucjatę w imię wolności, prawa i sprawiedliwości, to sprawdźcie najpierw, jakie pobudki naprawdę Wami kierują.
Tam, gdzie górę wezmą wzburzone emocje, ideologia i nietolerancja, sytuacja szybko zaogni się i bieg zdarzeń może przybrać destrukcyjny obrót. Jeśli jednak zdołamy uwzględnić lęki i potrzeby, światopogląd, oczekiwania i ideały, a dodatkowo oprócz własnej perspektywy wziąć pod uwagę stanowisko innych osób, które pragną być docenione i potraktowane poważnie, to możemy wykonać pierwszy krok na drodze do osiągnięcia przełomu albo zrozumienia sytuacji. Generalnie wydarzenia i doświadczenia tych dni przyniosą wstępne decyzje i mogą być postrzegane jako zapowiedź zmian, które czekają nas w najbliższych tygodniach. [Księżyc w Raku opozycja Pluton/kwadratura Uran]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK powróci radość życia – poczujemy pobudzenie, chęć aktywnego lub twórczego działania albo po prostu zapragniemy zrobić coś, co sprawia nam frajdę. Energie najbardziej sprzyjają teraz dynamicznym przedsięwzięciom oraz wizjonerskim, kreatywnym projektom. Jeśli jakiś temat jest Wam szczególnie bliski, zachwyca Was, napełnia entuzjazmem i inspiruje, to możecie wykorzystać swój zapał, żeby zarazić nim innych lub zjednać sobie sprzymierzeńców. Uważajcie jednak, aby ich przy tym nie zamęczyć ani nie nadwyrężyć własnych sił oraz finansów. Te dni nie nadają się na działania wymagające cierpliwości i dokładności. [Księżyc w Lwie]

Entuzjazm i radość życia nie opuszczą nas początkowo również w PIĄTEK. W ciągu dnia nastrój zrobi się jednak bardziej poważny i zaczniemy trzeźwo patrzeć na rzeczywistość. Duchowe wzloty i gotowość wypróbowania wszelkich możliwych opcji zastąpi konkret. WEEKEND zgotuje nam konfrontację z prozą życia; odczujemy własne ograniczenia i słabości, przypomni o sobie fizyczność i będziemy musieli poważnie zająć się tymi wszystkimi błahymi sprawami, które zostały ostatnio zaniedbane. Jednocześnie nadarzy się szansa przystąpienia do realizacji pomysłów i wizji oraz opracowania dalszej strategii działania w tym zakresie. Zwolnijcie nieco tempo, pozwólcie sobie na chwilę odpoczynku, zadbajcie o drobnostki i potrzeby własnego ciała, na które wcześniej nie było czasu. Dzięki temu znajdziecie równowagę i siłę, których będziecie potrzebować w następnym, intensywnym tygodniu. [Księżyc w Pannie]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »