Prognoza tygodniowa 8. – 14.10.2018 (manipulacja)

Zamieszczony przez dnia Paź 7, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: manipulacja i dyplomacja, władza i bezsilność, zobowiązania i uzależnienia – związki i umowy wystawione na próbę / zaskakujące odkrycia i wglądy

 

W najbliższych dniach także nie będziemy się nudzić. Intensyfikacji ulegną procesy, które zostały poruszone w ubiegłym tygodniu, a dotyczą związków oraz partnerstw (osobistych, gospodarczych, politycznych). Niewykluczone, że w tym zakresie zapadną również ważne decyzje. Na pierwszy plan wysuną się tutaj kwestie uczciwości, lojalności i zobowiązań, podejścia do tematu władzy oraz wpływów. Ogromną rolę odegrają tu zależności, uwikłania, manipulacja, lęki przed stratą, seksualność, tajemnice i tabu. Na próbę zostaną także wystawione istniejące umowy oraz ustalenia.

W najlepszym razie, po niełatwych, intensywnych pertraktacjach zdołamy znaleźć uczciwe rozwiązanie istniejących w tym zakresie problemów, roszczeń oraz sprzeczności. Będzie ono podstawą nowych wiążących zobowiązań. Tam, gdzie wszyscy zainteresowani przyjmą uczciwą, otwartą postawę, zechcą podjąć partnerską dyskusję i poruszyć również nieprzyjemne fakty, istnieją szanse na zainicjowanie konstruktywnego procesu. Zamiast toczyć pozorne batalie porozmawiajmy o kwestiach formalnych, głęboko zakorzenionych, autentycznych potrzebach. Wtedy pomimo rozbieżnych stanowisk zostaną znalezione wspólne punkty, które pozwolą osiągnąć zaskakujący kompromis.
Gorzej, gdy zwycięży manipulacja, groźby, wymuszenia, spróbujemy ostentacyjnie zademonstrować swoją władzę albo unikać rozmowy. Wówczas dojdzie do eskalacji konfliktu.

W takiej sytuacji szczerze wyraźcie swoje życzenia i obawy, ale potraktujcie też poważnie i respektujcie stanowisko drugiej strony. Unikając otwartej konfrontacji, chcąc być mili albo dyplomatyczni, możecie zostać wyrolowani, sprowokowani albo zaatakowani. Jeśli natomiast spróbujecie przy pomocy wszelkich możliwych środków przeforsować swoje koncepcje i wyobrażenia, to ryzykujecie zerwaniem rozmów.

Poza tym przed sporym wyzwaniem staną wszelkiego rodzaju przywódcy, ojcowie, sędziowie, adwokaci, dyplomaci oraz negocjatorzy. Istnieje prawdopodobieństwo, że oprócz ich umiejętności przywódczych, autorytetu, integralności i wiarygodności sporą rolę odegrają również jakieś stare sprawy dotyczące długów, przewinień, niedotrzymania umów czy bezprawnej ingerencji.

Dodatkowo trzeba być przygotowanym na zaskakujące informacje albo nieoczekiwane zdarzenia, zwłaszcza w mediach, komunikacji, podróżach, ruchu, oświacie, nauce oraz w branży IT. Rzucą one zupełnie nowe światło na dotychczasowe wyobrażenia i koncepcje.

Osoby kreatywne i artyści mogą wykorzystać potężne, twórcze energie do realizacji swoich projektów. Wibracje sprzyjają też intensywnym doświadczeniom seksualnym. Jeśli jesteście gotowi eksplorować nowe obszary, to warto zająć się tematami, które popieracie albo uważacie za szczególnie ważne. Czas nie sprzyja pracom rutynowym ani codziennym aktywnościom, które są mało intensywne i pobudzające.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK będzie raczej spokojny. Wprawdzie poczujemy potrzebę kontaktów i rozmów, ale przybierze ona dość refleksyjny charakter. Najlepiej dokonajcie tego dnia retrospekcji minionych tygodni, wyjaśnijcie otwarte kwestie i załatwcie sprawy, na które wcześniej zabrakło Wam czasu.

 

Nów w Wadze


We WTOREK rano (5:47) nastąpi nów (16° Wagi). Teraz uwagę przykują ważne decyzje oraz kroki, które trzeba podjąć. Wydarzenia, obserwacje i doświadczenia tego dnia mogą nam dostarczyć impulsów do zainicjowania działań w nadchodzącym czasie. Bądźcie czujni i ostrożni, uważajcie na swoje słowa i zachowanie, bo możecie nimi wywołać większe poruszenie, niż sądzicie.

W ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK procesy ulegną intensyfikacji, osiągną swoje apogeum oraz punkt zwrotny. Teraz zechcemy gruntownie zbadać jakąś sprawę i sprawdzić, co tkwi pod (gładką) powierzchnią. W związku z tym pojawi się również przemożna potrzeba prowokowania innych do gwałtownych reakcji. Powrócą tematy z przeszłości, które upomną się o naszą uwagę. Niewykluczone, że zostaną złożone jakieś wyznania, ujawnione tajemnice albo znowu ożyją stare namiętności. Zaskakujące odkrycia i informacje mogą wzbudzić spore zamieszanie. Jeżeli w takich momentach będziecie uczciwi i zdecydowani, stawicie czoło sobie i innym, to nastąpi ważny przełom. Nie dajcie się jednak sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie. [Księżyc i Merkury w Skorpionie, Wenus kwadratura Mars 11°]

W czasie WEEKENDU wzrośnie chęć aktywnego działania, zapanuje luźny, beztroski nastrój, nie zabraknie nam też wyobraźni. To dobra pora na imprezy, koncerty czy inne radosne przedsięwzięcia. Jednak na głębszym poziomie nadal będą buzować żarliwe, intensywne uczucia minionych dni. Dlatego w przypadku rozczarowań czy frustracji grożą niespodziewanie gwałtowne reakcje. Nie dajcie się nakłonić do tego, do czego nie jesteście naprawdę gotowi. [Księżyc w Strzelcu]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »