Prognoza tygodniowa 7–13.8.2017

Zamieszczony przez dnia sie 6, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zająć jednoznaczne stanowisko / zaangażować się w realizację jakiegoś projektu lub osiągnięcie konkretnego celu / sformułować potrzeby i życzenia / postawić pytania i wysondować możliwości

 

Wszystkim osobom, które dobrze wiedzą, czego chcą, ten tydzień przyniesie sporo ciekawych okazji. Pozostali mogą – ogólnie rzecz biorąc – przygotować się na siedem dość przyjemnych dni.
Generalnie będzie teraz panować przyjazna, optymistyczna atmosfera.
Przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia nie powinniśmy mieć problemu z koncentracją na wybranym temacie czy pomyśle, z dostrzeżeniem nadarzających się okazji ani ze znalezieniem optymalnych rozwiązań czy sojuszników, którzy wesprą realizację konkretnego przedsięwzięcia. Z działających energii skorzystają głównie kreatywne projekty, kwestie bliskie naszemu sercu, jak również wszystko, co sprawia nam radość i frajdę. Nie zabraknie także czasu na miłość, erotykę czy romantyczne flirty, chętnie zadbamy też o swoją duszę.

Najlepiej świadomie zajmijcie się teraz sobą, zajrzyjcie do własnego wnętrza, zadajcie sobie pytanie, co tak naprawdę jest dla Was ważne. Zadbajcie o sprawy, które leżą Wam na sercu, wtedy istnieją spore szanse, że przyjmą one korzystny obrót. Idźcie za ciosem i wykorzystajcie sprzyjający moment!

Inna konfiguracja wskazuje – zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia – na możliwość przeprowadzenia owocnych dyskusji o wizjach, pomysłach i ideałach. Łatwiej będzie nam teraz rozmawiać o swoich pragnieniach i potrzebach, prosić o coś i znaleźć zrozumienie. Aby skorzystać z tych możliwości, musicie jednak zdobyć się na odwagę i jasno wyrazić swoje uczucia, życzenia oraz tęsknoty. Jeśli będziecie czekać, aż ktoś łaskawie zapyta Was o nie, to szanse mogą pozostać niewykorzystane.

 

Uzbroić się w cierpliwość


Pod koniec tygodnia zrobi się trudniej. Możemy mieć problem z koncentracją na wybranym temacie, spowolnieniu ulegną też procesy myślowe oraz zdolność racjonalnego działania. Poza tym znowu dojdą do głosu nasze doświadczenia z dzieciństwa czy ukryte, nie w pełni uświadomione albo dotychczas niespełnione życzenia. W efekcie powstanie spore napięcie. Wzrośnie skłonność do irytacji albo poziom wrażliwości i nawet pozorne drobnostki wywołają gwałtowne reakcje.
Przede wszystkim osoby, które z różnych powodów nie czują się należycie docenione, mogą teraz odczuwać frustrację i zaczną się dąsać albo nastąpi eskalacja konfliktu i spróbują wymusić to, co im się słusznie należy.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się dość przyjemnie. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy dużą potrzebę kontaktów i rozmów ze znajomymi. Jednak – głównie w poniedziałek – fiksacje, koncepcje i wyobrażenia na temat tego, jak sprawy powinny wyglądać, mogą doprowadzić do burzliwych sporów. Postarajcie się nie udowadniać nikomu swoich racji (zignorujcie takie impulsy). Jeśli przedstawicie własne pomysły i opinie, to wysłuchajcie też zdania innych. Wtedy rozmowy nabiorą inspirującego charakteru.
W poniedziałek wieczorem (21:11) nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca. Niewykluczone, że wyraźnie zobaczymy, co się stało z zamiarami i pomysłami, które pojawiły się dwa tygodnie temu.
Konstelacje wtorku są bardzo obiecujące. Przeprowadzone teraz rozmowy pozwolą nam zdobyć nowe informacje i zgłębić dotychczas niezbadane możliwości. Pozwólcie się zainspirować.

Energie ŚRODY i CZWARTKU będą nieco bardziej wymagające. Z jednej strony te dni zasilą nas sporą dawką fantazji i inspiracji. Podczas rozmów na temat pragnień i wizji będziemy mogli zbadać możliwości ich konkretnej realizacji. Z drugiej strony wyraźnie podwyższony poziom wrażliwości oraz głęboka tęsknota za zrozumieniem i współczuciem pójdą w parze z (zwykle nieświadomymi) wysokimi wymaganiami albo drażliwością (możemy odnieść wrażenie, że ktoś nas prowokuje bądź kwestionuje nasze kompetencje). W efekcie powstanie spore napięcie. Zamiast gwałtownie reagować, postarajcie się teraz o chwilę refleksji i koncentracji na własnej osobie. [Księżyc w Rybach]

Pod koniec tygodnia życie nabierze tempa – poczujemy żądzę przygód i szybkiego działania. Jednocześnie da o sobie znać tęsknota za miłością. W centrum zainteresowania znajdą się nasze osobiste sprawy i żądania, ale również impulsy, instynkty i emocje. Spojrzymy na świat przez okulary własnych koncepcji, doświadczeń i pragnień. Zarazem ciężko będzie o zdrowy rozsądek i ostrożność. Z działających energii skorzystają kochankowie, artyści i osoby lubiące przygody, jak również wszystkie działania związane z radością i namiętnością. Gorzej, jeśli w sposób gwałtowny i nieprzemyślany zareagujemy na rozczarowania i frustracje, poczujemy się prowokowani albo zechcemy rzucić komuś wyzwanie. Dlatego jakaś banalna sprawa może teraz doprowadzić do ostrego konfliktu. [Księżyc w Baranie]

 

Utrudnienia w komunikacji


W nocy z 12 na 13 sierpnia (niedziela) Merkury przejdzie do ruchu wstecznego. W efekcie aż do 5 września istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia nieporozumień, błędów i uciążliwych zakłóceń, zwłaszcza w sprawach dotyczących organizacji i planowania, ale również szeroko pojmowanej komunikacji. Jeśli chcecie w tych dziedzinach rozpocząć coś nowego, to liczcie się z tym, że fałszywe założenia zniekształcą obraz sytuacji, ewentualnie później pojawią się nowe aspekty, które wymuszą wprowadzenie w projekcie korekt i przeróbek.
Ten czas doskonale nadaje się na wprowadzanie zmian w istniejących koncepcjach i planach. Warto teraz zadbać o te wszystkie sprawy, którym wcześniej nie poświęcaliśmy należytej uwagi. Można też zrobić porządek w swojej księgowości albo odpowiedzieć na starą (zalegającą) korespondencję.
W niedzielę po południu energetyczna erupcja dobiegnie końca, poczujemy potrzebę spokoju i bezpieczeństwa. Zajmijcie się swoim ciałem – zróbcie dla siebie coś dobrego.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »