Prognoza tygodniowa 7. – 13.7.2014

Zamieszczony przez dnia Lip 6, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przygotowanie do wejścia na nowe drogi / szok – nagłe strącenie z piedestału / przełom albo eksplozja / wiedza albo wiara / oczyszczenie i odnowienie związków / decyzja albo wybór wraz z ich konsekwencjami

W tym tygodniu zapanuje gorączkowe podniecenie – generalnie będziemy otwarci, komunikatywni i chętni, aby zapuścić się w nowe obszary. Wprawdzie zaistnieje wiele ciekawych możliwości, ale nie wolno zapominać o paru grożących teraz niebezpieczeństwach. Dodatkowo nieprzewidziane sytuacje i trudne do zrozumienia procesy mogą dodać łyżkę dziegciu do beczki miodu, tzn. zepsuć ogólnie przyjemną atmosferą. Planetarne konfiguracje sprzyjają wszelkiego rodzaju negocjacjom i rozmowom. Osoby, które są gotowe otwarcie przedstawić swoje potrzeby i pragnienia, ale również wysłuchać drugiej strony, mogą liczyć na spore zrozumienie i zainteresowanie. Jednoznaczne określenie własnego punktu widzenia i respekt wobec partnera pozwolą nam znaleźć konstruktywne, trwałe rozwiązanie także drażliwych i bardzo trudnych kwestii. W związkach możemy wybadać nowe drogi do dalszej, wspólnej wędrówki. Jeśli nie będziemy niczego wymuszać albo nie odmówimy współpracy w obliczu pojawiających się trudności, to możemy znaleźć wyjście nawet z pozornie beznadziejnej sytuacji. Niestety, nasili się tendencja do buntu przeciwko wszelkim ograniczeniom, kurateli i przesadnej opiece, a także drażliwość i skłonność do irytacji [Słońce kwadratura Uran].

Osoby, które są otwarte i gotowe na coś nowego, a jednocześnie potrafią zaakceptować fakt, że nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z planem, mogą w tych dniach przeżyć zaskakujący przełom albo poczynić ciekawe spostrzeżenia. Głównie tam, gdzie sprawy nie potoczą się tak, jak planowaliśmy, przeciwności losu zagrożą zniszczeniem dotychczasowych osiągnięć albo inni nie zareagują entuzjastycznie na nasze pomysły czy inicjatywy, pojawi się spora pokusa, aby odpowiedzieć uporem czy chęcią walki, poczuć się urażonym, obrażonym, odwrócić plecami i – stawiając na samowystarczalność (postawa: w takim razie zrobię to na własną rękę) – usztywnić w przekonaniu, że wszystko osiągniemy w pojedynkę. Nie tędy droga, postępując w ten sposób, ryzykujemy tylko eskalację konfliktu i ewentualne możemy zniweczyć dobrą wolę, którą ktoś nam jeszcze okazuje.
Wszelkiego rodzaju autorytety i przywódcy muszą przygotować się na trudny okres – dotychczasowi zwolennicy albo podwładni zechcą wyzwolić się spod wpływów i ich obalić.
Jeżeli opisane powyżej sytuacje dotyczą Was osobiście, to unikajcie impulsywnych, nieprzemyślanych działań, spróbujcie świadomie wybrać sposób reakcji, to z kim wchodzicie w sojusz, a kogo odtrącacie, ponieważ aktualne zachowanie może mieć długofalowe konsekwencje [koniunkcja Mars/Głowa Smoka w Wadze].
Najlepiej wykorzystać konstelacje tych dni do nawiązania nowych kontaktów i omówienia ważnych dla siebie tematów. Autentyczność, szczerość i gotowość pełnego zaangażowania w realizację projektu pozwoli pozyskać lojalnych sojuszników. Nie pozwólcie jednak, żeby wewnętrzne napięcia czy zawiedzione nadzieje wzięły górę i doprowadziły Was do szewskiej pasji. Warto świadomie znaleźć takie zadanie, które pozwoli konstruktywnie wykorzystać energię frustracji.

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują napięcia i intensywne emocje. Wydarzenia i tematy tych dni mogą łatwo wyprowadzić nas z równowagi i dotknąć czułych punktów, w efekcie trudno będzie zachować dystans i rzeczową neutralność. Niewykluczone, że ożyją również doświadczenia przeszłości, dawno zapomniane urazy, stare boleści i lęki. W takich momentach może pojawić się silna potrzeba gwałtownych, niekontrolowanych zachowań, wybuchów wściekłości albo ślepej furii. Jeśli zdołacie okiełznać te impulsy i będziecie gotowi otwarcie stawić czoła pojawiającym się uczuciom, wtedy zostanie rozcięty jakiś węzeł gordyjski, nastąpią istne cuda, uzdrowienie albo zaskakujący zwrot akcji (zmiana na lepsze) [8.7. Słońce w kwadraturze do Urana; Księżyc w Skorpionie, Wenus w kwadraturze do Chirona 18° Bliźniąt/Ryb].

W ŚRODĘ i CZWARTEK powróci radość życia, poczujemy zaufanie do świata i przemożną chęć wysondowania nowych obszarów, nie zabraknie też inspiracji, kreatywności i entuzjazmu. Wykorzystajcie okazję, aby zająć się sprawami, które coś dla Was znaczą i bądźcie aktywni: wyjdźcie innym naprzeciw, rozmawiajcie o swoich ideałach i wizjach, doświadczeniach i spostrzeżeniach. Energie sprzyjają teraz przedsięwzięciom o kreatywnym i twórczym charakterze, ale nie nadają się do zadań wymagających precyzji czy dyscypliny [9.7. 0 godz. 3:24 Księżyc wejdzie do znaku Strzelca].

W PIĄTEK koncentracja nie przysporzy już takich problemów, łatwiej skupimy uwagę na wybranym temacie i podejmiemy konkretne kroki. Energie tego dnia warto spożytkować na zadania, do których potrzeba zarówno samodyscypliny i siły woli, jak również uwagi, skorzystają z nich także prace porządkowe albo aktywność fizyczna [o godz. 5:24 Księżyc wejdzie do znaku Koziorożca].

W SOBOTĘ przypada pełnia (o godzinie 13:24). Tego dnia do głosu dojdą potężne siły i emocje. Przede wszystkim tam, gdzie dotychczas unikaliśmy zajęcia się jakimś tematem, nagromadzone energie mogą teraz eksplodować w bezpośredni, niekontrolowany sposób. Jeśli jednak w minionych dniach czy tygodniach zadanie domowe zostało odrobione, czyli doszło do konfrontacji z palącymi problemami, to nadchodzi pora na ważne spostrzeżenia, istotne wglądy i/albo decydujący krok naprzód. W NIEDZIELĘ nastąpi wyraźne rozładowanie napięcia. Otwartość na nowe tematy, ochota na kontakt z innymi ludźmi i pewna lekkość bytu ogólnie złożą się na całkiem przyjemną atmosferę. Tego dnia warto odpocząć od uciążliwych, przytłaczających tematów, spotkać się z przyjaciółmi albo poświęcić swojemu hobby; z działających teraz energii skorzysta również wszelka aktywność duchowa [Mars w koniunkcji z Głową Smoka 24 Wagi, 6:44 Merkury wchodzi do znaku Raka, Wenus trygon Mars 24 Bliźniąt/Wagi].

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »