Prognoza tygodniowa 6. – 12.8. 2018 (zmiany)

Zamieszczony przez dnia sie 5, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zmiany fazy i energii wiodących / reorientacja / rozczarowania, czyli nie wszystko złoto, co się świeci / kiedy rzeczywistość nie odpowiada naszym wyobrażeniom czy obietnicom / związki, wartości i kulturowe koncepcje wystawione na próbę

 

Ten tydzień zainicjuje zmianę fazy i energii wiodących. Początkowo będzie ona następować niepostrzeżenie, ale z czasem zacznie narastać. Astrologiczne konfiguracje zafundują nam kolorowe potpourri złożone z najrozmaitszych tematów i oddziaływań. Związane z tym nowe możliwości mają spory potencjał i mogą zainicjować ważne zmiany, ale nie będą łatwe „w użyciu”.

Ogólnie nadchodzące dni dostarczą silnych impulsów, które zmienią nasze spojrzenie na świat. Zobaczymy nowe warianty rzeczywistości i zweryfikujemy swoje dotychczasowe wyobrażenia. Wydarzenia, jakie nastąpią, będą miały pobudzający i inspirujący charakter, przyniosą nowe informacje oraz wzbudzą entuzjazm. Niestety, mogą również frustrować, złościć albo boleśnie dotknąć. W pewnych przypadkach będą dotyczyć niesprawiedliwości lub przemocy i/albo uzmysłowią nam granice i ciemne strony życia w nowoczesnym świecie. Dodatkowo rozbudzone zostaną stare lęki i obawy… Dlatego warto zapiąć symboliczne pasy bezpieczeństwa, uzbroić się w cierpliwość i przygotować na doświadczenia, które w ten czy inny sposób nas poruszą.

Sytuacja zmusi nas do spojrzenia na znane sprawy z zupełnie nowej perspektywy. Zakwestionowane zostaną pewne dogmaty, istniejący światopogląd oraz (rzekome) prawdy. Niektóre osoby zaczną zadawać sobie pytanie, czy obrały słuszną drogę i czy to, co dotychczas robiły, faktycznie prowadzi je do celu. Niewykluczone, że w tym kontekście najbliższe dni wymuszą korektę kursu.

Szczególnie dotyczy to społecznych, politycznych, kulturalnych i religijnych wartości, a także wszelkiego rodzaju związków. W tych dziedzinach trzeba będzie dokonać oceny aktualnej sytuacji oraz rozliczyć się z wydarzeniami minionych miesiącach, a nawet lat. Na pierwszy plan wysuną się tutaj kwestie globalizacji, digitalizacji, sprawiedliwości, równouprawnienia, uczciwości, wzajemnych zależności i zobowiązań. Poza tym sporą sensację wywołają relacje między mężczyzną a kobietą, podział ról lub walka płci. Przy okazji zobaczymy, jak radzimy sobie z rozczarowaniami, urazami czy odtrąceniem.

Jeśli zdołamy zachować spokój, będziemy otwarci na impulsy napływające z zewnątrz, gotowi dostrzec popełnione błędy, skorygować lub pożegnać się z tym, co przestało być spójne, a potem dokonać reorientacji, to mogą nastąpić zaskakująco pozytywne zmiany. Niewykluczone, że dostrzeżemy też nowe możliwości i opcje.
Gorzej, jeśli górę wezmą lęki, urażona duma lub zranione uczucia. Wtedy trzeba liczyć się z zaskakującymi, a nawet destrukcyjnymi zachowaniami. Wspaniałomyślność i uczciwość podczas negocjacji zapewnią nam sukces! Z kolei arogancja, zarozumiałość, upór lub zrzucanie na kogoś winy grożą eskalacją konfliktu.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. Jednocześnie poczujemy ogromną chęć obwieszczenia światu prawdy, podzielenia się jakimś pomysłem czy wizją z cichą nadzieją, że zyskamy uznanie i aplauz ze strony innych. Jednak wciąż istnieje skłonność do przesady albo dramatyzowania, a retrogradujący Merkury sprzyja nieporozumieniom, błędnym interpretacjom i rozczarowaniom. Dlatego, jeśli spotkacie się teraz z innymi, aby snuć wspólne plany lub przedyskutować jakiś temat, to upewnijcie się, że zostaliście dobrze zrozumiani. Energie sprzyjają wyjaśnieniu otwartych kwestii albo sprawdzeniu, na ile prawdziwa jest pewna aktualna od dawna sprawa. [Księżyc w Bliźniętach, Wenus wstąpi do znaku Wagi]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się uczucia. Teraz wzrośnie potrzeba przynależności i wspólnoty, a także wrażliwość i skłonność do urazów. Przede wszystkim w związkach byle błahostki mogą wywołać nagłe, gwałtowne, emocjonalne reakcje. W wielu przypadkach istotną rolę odegrają przy tym stare historie i niezaleczone urazy.
Znalazłszy się w takiej sytuacji, poświęćcie trochę czasu, aby oddzielić realne zdarzenia od wewnętrznych reakcji. Wtedy zdołacie wyjaśnić oraz definitywnie zamknąć jakąś od dawna jątrzącą się ranę.
Jeśli będziecie uważni i nie zaczniecie wyciągać przedwczesnych wniosków czy szukać wyjaśnień, to możecie wraz z innymi przeżyć coś cudownego. Poza tym energie sprzyjają pracom domowym oraz projektom artystycznym. [Księżyc w Raku]

PIĄTEK i SOBOTA przyniosą mieszany program. Z jednej strony będziemy teraz dysponować sporą dawką twórczej energii, nie zabraknie nam chęci do działania ani erotycznych podniet. Pary zakochanych mogą cieszyć się z upojnych uniesień i radosnych chwil!
Jednocześnie wydarzenia tych dni zainicjują zmianę kierunku naszego życia lub jakieś ważne działanie. Niewykluczone, że rozpoczniemy wielką przygodę, ewentualnie zdecydujemy zaangażować się w coś lub coś zakończyć.
Inna konfiguracja zapowiada konfrontację z doświadczeniami, które zmuszą nas do stawienia czoła najgłębszym pragnieniom lub lękom albo poświęcenia czegoś. [Wenus w Wadze w kwadraturze do Saturna w Koziorożcu 4°]

 

Zaćmienie Słońca


W SOBOTĘ nastąpi częściowe zaćmienie Słońca (u nas niewidoczne). Ono również skłoni nas do tego, abyśmy sprawdzili, czy obrana droga faktycznie prowadzi do celu, a w razie konieczności – dokonali zmiany kursu. Uwaga na nieprzewidziane zwroty akcji! Otwórzcie swoje serca – jeśli poddacie się temu, co Was teraz spotka, to mogą nastąpić istne cuda. [Księżyc w Lwie]

W NIEDZIELĘ emocje opadną i zapanuje refleksyjny nastrój. To dobra pora, żeby zadbać o sprawy, które w ferworze zdarzeń zostały odsunięte na drugi plan. Możecie też przystąpić do realizacji pomysłu, jaki pojawił się w minionych dniach. Bądźcie jednak ostrożni, ponieważ nadal istnieje duże niebezpieczeństwo popełnienia błędu. Czas sprzyja robieniu porządków oraz zajęciu się swoim ciałem i zdrowiem. [Księżyc w Pannie]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

Wyślij komentarz

Translate »