Prognoza tygodniowa 06.07-12.07.2015

Zamieszczony przez dnia lip 5, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wartości i związki poddane próbie / władza i bezsilność / motywacja + zamiar + postawa = efekt

Sporo będzie się teraz działo! Wiele doświadczeń i wydarzeń tego tygodnia trzeba zobaczyć w szerszym kontekście, ponieważ dotyczą większych i długofalowych procesów, a związane  z nimi tematy jeszcze nie raz przypomną o sobie tego lata. W tym przypadku istotną rolę mogą odegrać nawet pozorne błahostki, które wywołają zdarzenia o trudnym do przewidzenia wymiarze. Znowu na pierwszy plan wysunie się zmiana hierarchii wartości. W związku z tym szczególną uwagę przykują dwie różne tendencje.

Primo, dojdzie do starcia między siłami konserwatywnymi i postępowymi: między tymi, którzy aktualnie są u władzy, bronią się przed zmianą, przy pomocy wszelkich dostępnych środków próbują utrzymać swoją pozycję i kontrolę, a tymi, którzy są w roli słabszego, podwładnego, społeczeństwa czy dziecka albo uważają się za reprezentantów i wyzwolicieli tych ostatnich. W najlepszym razie zostanie przezwyciężona sytuacja patowa i po raz pierwszy będzie można zobaczyć drogę do nowego świata.

Niestety, istnieje duże niebezpieczeństwo, że przy okazji do osiągnięcia (indywidualnych) celów posłużą nieczyste zagrywki np. manipulacje, wymuszenia, szantaż, groźby, ostentacyjne milczenie czy odmowa podjęcia rozmów, że ktoś z bezsilności sięgnie po drastyczne środki, przekornie będzie stawiał opór albo spróbuje się uwolnić, wszczynając bunt. W takim przypadku prowokacje oraz zaangażowanie, które początkowo były cenne i konieczne, mogą przybrać problematyczny i potencjalnie niebezpieczny przebieg. Przed dużym wyzwaniem staną przede wszystkim osoby na stanowiskach przywódczych i kierowniczych oraz pełniące rolę rodziców. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to nie dajcie się sprowokować do zachowań, których moglibyście później żałować. Zadajcie sobie raczej pytanie, co jest dla Was ważne i czego w głębi duszy jesteście gotowi bronić. Bądźcie szczerzy i uczciwi, postarajcie się nie kierować żądzą zemsty, strachem czy ślepą złością (skłonność do takich zachowań może być teraz szczególnie silna). Doskonałym wentylem dla potężnych energii mogą być prace w domu czy ogródku.
Secundo, jednocześnie zachodzić będą procesy dotyczące wszelkiego rodzaju związków i wartości: okaże się, że nie wszystkie oczekiwania czy życzenia można spełnić i należy uszanować istniejące granice. Niewykluczone, że przypomną o sobie również wzajemne zależności, trzeba będzie ograniczyć przesadne wymogi czy oczekiwania i porzucić pobożne życzenia na rzecz tego, co jest możliwe. W najbliższym czasie na jaw wyjdą również skutki nieumiarkowania, rozrzutności, cynizmu czy nonszalancji.
Wydarzenia i doświadczenia tych dni dopiszą ciąg dalszy jakiejś trwającej sprawy albo zainicjują długotrwały proces, który znajdzie swoją kontynuację w kolejnych tygodniach.

Na codziennym poziomie możemy mieć problem z obiektywną oceną sytuacji i zachowaniem dystansu. O uwagę upomną się zarówno osobiste potrzeby, interesy i reakcje, jak również tematy systemowe (rodzina, naród lub inne formy wspólnoty). Potraktujcie poważnie pobudki i impulsy, które skłaniają Was do działania, ale pozwólcie drugiej stronie zająć odmienne stanowisko wobec tej samej kwestii – wtedy najbliższe dni zaowocują intensywnymi i owocnymi spotkaniami.

Duża intensywność emocjonalna da o sobie znać już na początku tygodnia. Z jednej strony w PONIEDZIAŁEK i WTOREK wzrośnie wrażliwość, a także tęsknota za więzią i harmonią, z drugiej – w powietrzu pojawi się spore napięcie. Pojawi się silna skłonność do drążenia tematu, zajmowania się niezbyt przyjemnymi kwestiami, wyciągania na światło dzienne tego co ukryte i wyparte. W niektórych sprawach trzeba będzie zająć konkretną pozycję, jasno określić swoje stanowisko i zobaczyć, o co tak naprawdę chodzi. Jeśli w takiej chwili okażecie innym szacunek, będziecie szczerzy i autentyczni, to możecie wiele zrozumieć, podjąć istotne działania i decyzje. Gorzej, gdy otwartość nie będzie możliwa i górę wezmą próby manipulacji, kontrolowania kogoś, osobiste lęki czy słabości. Brońcie tego, co jest dla Was ważne, unikajcie jednak gierek o władzę, aby komuś coś udowodnić. Te dwa dni doskonale nadają się również na wyjaśnienie kwestii rodzinnych i wnikanie w tematy psychologiczne.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK do głosu dojdzie potrzeba działania, wzrosną niecierpliwość, skłonność do irytacji czy wybuchów złości, zwłaszcza jeśli sprawy pójdą niezgodnie z planem lub oczekiwaniami. Najlepiej wykorzystać energię tych dni na zrobienie porządków oraz konfrontację z nieprzyjemnymi tematami.
Mimo przemożnej chęci postarajcie się jednak nie zachowywać jak uparte dziecko czy zbuntowany nastolatek, nie dajcie się też sprowokować do zrobienia czegoś, czego potem możecie żałować. Warto zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną. [Księżyc w Baranie, 8.7. Merkury wejdzie do znaku Raka]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ emocje nieco opadną i nastąpi częściowa zmiana tematów wiodących; poczujemy większą potrzebę bezpieczeństwa i stabilizacji, a na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące wartości. Pomyślcie, co dla Was osobiście jest szczególnie ważne oraz daje Wam poczucie bezpieczeństwa i świadomie zajmijcie się takimi tematami, osobami albo rzeczami. W miarę możliwości pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia, poświęćcie czas swojemu ciału, zadbajcie o związki i wszystko to, co niezmiernie cenicie. [Księżyc w Byku]

W NIEDZIELĘ nastrój znowu ulegnie zmianie – da o sobie znać potrzeba informacji, kontaktów oraz wymiany myśli, jednocześnie wzrosną niepokój i nerwowość. Najlepiej wybierzcie tego dnia taką formę aktywności, która ekscytuje, ale nie denerwuje, dostarcza inspiracji, ale zanadto nie rozprasza i nie odciąga uwagi od spraw istotnych. To dobry czas na spotkania z ludźmi, których lubimy, rozmowy o tym, co nas zajmuje, beztroską zabawę z pomysłami czy ewentualnymi możliwościami. Trzeba jednak pamiętać, żeby przy okazji nie rozmienić się na drobne. [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w kwadraturze do Urana]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

 1. Droga Moniko i co interesującego rozwinie swoje zalążki w ciagu pozostałych dni tego tygodnia?
  Pozdrawiam gorąco 🙂

  • Droga Ewo,
   ze względu na wyjazd musiałam podzielić tekst na części. Dzisiaj powinien ukazać się ciąg dalszy Prognozy.
   Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »