Prognoza tygodniowa 6. – 12.5.2019

Zamieszczony przez dnia Maj 5, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: dokonać reorientacji / wartości i związki w fazie zmian / rzeczy do tej pory stabilne zostaną zakwestionowane, ujrzymy nowe drogi i możliwości: kryzys czy szansa? / podjęcie decyzji: trwać przy starych wzorcach czy odważnie ruszyć nową drogą?

 


Trwający od dłuższego czasu proces zmiany świadomości i wartości osiągnie teraz kolejne apogeum i punkt zwrotny. Ważne obserwacje i odkrycia, ale również nieoczekiwane wydarzenia skłonią nas do zmiany sposobu myślenia i dokonania reorientacji.

Nastąpi to w bardzo różny sposób. Trudności i blokady mogą zakwestionować dotychczasową strukturę oraz strategię działania. Zostanie też przetestowana treść i witalność tego, co obowiązywało do tej pory. Jednocześnie ujrzymy nieznane możliwości, otworzą się przed nami całkiem nowe perspektywy.
Osoby, które będą gotowe stawić czoło wyzwaniom, przetestować istniejąc granice, zdjąć klapki z oczu oraz wkroczyć na nieznane obszary, mogą w tych dniach dużo osiągnąć. Odważnie porzućcie stare formy i pewniki oraz wypróbujcie nowe rozwiązania, bądźcie jednak realistyczni i pragmatyczni. Przy tym warto kierować się przeczuciem, nie lekceważyć własnych wartości ani upodobań. Wtedy będzie można skorzystać z ogromnego wsparcia! W najlepszym razie zdołamy teraz osiągnąć ważny przełom.

 

Gorzej, jeśli…


Mniej różowo będzie wówczas, jeśli spróbujemy zastosować jakieś triki, będziemy mydlić oczy albo szukać kozłów ofiarnych, gdyby coś poszło nie tak. Jeszcze gorzej, jeżeli spróbujemy wycofać się za barykadę, cofnąć czas i ożywić stare wartości czy struktury. Wtedy nastąpi eskalacja konfliktu i wybuchnie walka o władzę, która nikomu nie wyjdzie na dobre.
W tym zakresie na pierwszy plan wysuną się sprawy związane ze środowiskiem naturalnym, rozmaite wartości, dobra, gospodarka, finanse, handel, transport i żywność. Powyższe szczególnie dotyczy zodiakalnych Byków, a także horoskopów z obsadą ostatniej dekady Barana, Raka, Wagi i Koziorożca oraz początku Lwa, Skorpiona i Wodnika.

 

Kochanie czy rozstanie?


Wydarzenia tego tygodnia skłonią nas też do podjęcia zasadniczych decyzji w sprawach dotyczących związków, umów i sojuszy. Zadecydujemy, czy w dalszą drogę ruszyć razem, czy osobno. W tym przypadku chodzi o odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę stanowi substancję związku. Na pierwszy plan wysunie się potrzeba i możliwość znalezienia trwałej formy na przyszłość.

Tam, gdzie o więzi decydują zależności, nawyki, stare przekonania, lęk przed stratą, fałszywe poczucie bezpieczeństwa czy odpowiedzialności, nastąpi teraz uwolnienie. W związkach, które są żywe i zdolne do zmiany, poszukamy nowych form pozwalających połączyć zobowiązanie z wolnością oraz indywidualnymi potrzebami.
Pora zobaczyć, czy strony kierują się w życiu starym światopoglądem, lękami lub potrzebą sprawowania kontroli, ewentualnie, czy są gotowe znaleźć nowe, wspólne rozwiązania.

Nawet jeśli nadchodzące dni w dużej mierze wyznaczą kierunek na przyszłość i postawią nas przed koniecznością podjęcia istotnych decyzji, to kolejne tygodnie przyniosą jeszcze zaskakujące zwroty akcji. Dopiero potem nastąpi całkowita zmiana i nowy początek.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje potrzeba rozmów i kontaktów. Chociaż ogólnie zapragniemy swobodnej wymiany myśli, to jednak wzrośnie też pragnienie jasnych, konkretnych, zobowiązujących informacji oraz ustaleń. W efekcie zapanuje raczej poważny nastrój. Warto wykorzystać okazję, żeby wyjaśnić wszelkie otwarte kwestie albo przedstawić swoje stanowisko, swoją postawę i wartości w konkretnym temacie. Jakość czasu sprzyja dokonaniu oceny własnej sytuacji finansowej, zawartych umów, istniejących reguł oraz wyszukiwaniu informacji. [Księżyc w Bliźniętach, Merkury w Byku, Wenus kwadratura Saturn/ Węzeł Księżycowy]

W ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK zachodzące procesy osiągną swoje apogeum. Dlatego w tych dniach czekają nas rozmaite, często intensywne, nagłe doświadczenia. Teraz wzrośnie potrzeba przynależności, bezpieczeństwa i ojczyzny. Z drugiej strony niespodziewane obserwacje oraz wewnętrzna potrzeba uwolnienia się od starych, ograniczających form czy struktur wzbudzą wewnętrzny entuzjazm, ale również niepokój i skłonność do irytacji.

Porozmawiajcie w sposób otwarty i uczciwy o swoich celach, potrzebach, pragnieniach. Bądźcie kreatywni, gotowi poszukać nietuzinkowych dróg albo rozwiązań. Jeśli Wam się uda, to nawet w początkowo trudnej sytuacji, uczynicie duży krok do przodu.
Gorzej, jeśli górę wezmą lęki i frustracje albo potrzeba kontroli, jeśli zamiast otwartej i uczciwej konfrontacji będziemy emocjonalnie manipulować innymi. W takim przypadku grozi eskalacja konfliktu.
Poza tym mogą wystąpić niespodziewane incydenty, głównie w ruchu drogowym, w sprawach dotyczących informacji, wartości, umów i związków. [Księżyc w Raku, Merkury w koniunkcji z Uranem 4° Byka, Wenus w kwadraturze z Plutonem]

W czasie WEEKENDU rozpogodzi się i na astrologicznym niebie zaświeci słońce. Teraz poczujemy chęć zabawy. To dobry czas na spotkanie z przyjaciółmi albo zrobienie czegoś, co sprawia nam frajdę. Poza tym jakość czasu sprzyja poważnym rozmowom oraz kreatywnym przedsięwzięciom. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tematami, które są dla Was szczególnie ważne. [Księżyc w Lwie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »