Prognoza tygodniowa 6. – 12.10.2014

Zamieszczony przez dnia Paź 5, 2014 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 6. – 12.10.2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości – rozdział następny / ważne wnioski i spostrzeżenia dotyczące przeszłości / zasadnicze decyzje w sprawie przyszłości / przeżytki i nowe rozwiązania / rewolucja czy reformacja? /uczciwe pertraktacje otworzą niejedne drzwi

Doświadczenia i wydarzenia nadchodzącego tygodnia – zarówno te spektakularne, jak i banalne – w znaczącym stopniu wpłyną na dalszy obrót wypadków. Ogólnie zapanuje gorączkowy entuzjazm, poczujemy ogromną chęć, żeby coś zmienić, naprawić świat i podjąć walkę o większą sprawiedliwość. Osoby, które mają konkretną wizję i są gotowe walczyć za to, co uważają za istotne, mogą teraz znaleźć sojuszników. Poza tym zapragniemy być kreatywni i nie będziemy mieli większych problemów z realizacją pomysłów. Te dni dostarczą sporo inspiracji oraz dodadzą pewności siebie osobom aktywnym i dynamicznym, pracującym twórczo oraz wszelkiego rodzaju artystom. Wykorzystajcie okazję, żeby – najlepiej wspólnie z innymi – poświęcić się tematowi, który leży Wam na sercu. Poza tym konfiguracje astrologiczne sprzyjają mediacjom i negocjacjom. Tam, gdzie zainteresowani będą gotowi wysłuchać siebie nawzajem, zauważyć i uszanować ewentualne różnice, istnieje szansa znalezienia wspólnego interesu oraz spajającego ogniwa i wykorzystania go w celu osiągnięcia prawdziwego postępu. Współpraca i uczciwość są gwarantem sukcesu.

Jednocześnie wiele uwagi przykują stare historie. Niejasne ustalenia, poczucie krzywdy, ataki lub akty przemocy, do jakich doszło w przeszłości, mogą teraz podgrzać emocje i skutecznie storpedować dalsze negocjacje, a nawet uniemożliwić rozwiązanie problemu. Sytuacja zrobi się trudna zwłaszcza tam, gdzie górę wezmą wzajemne oskarżenia, żądza odwetu, osobiste urazy albo władcze zapędy. W takich przypadkach energie mogą przybrać destrukcyjną postać. Jeśli zdołamy okiełznać niezdrowe impulsy, oprzeć się pokusie pouczania innych i przedstawienia siebie jako tego „lepszego”, ale podejmiemy otwartą i uczciwą dyskusję, to jest szansa zlikwidowania wielu barier, usunięcia licznych przeszkód i znalezienia konstruktywnych rozwiązań. Niebezpiecznie zrobi się wszędzie tam, gdzie autorytety stawią opór koniecznym zmianom i reformom, podjęta zostanie walka przeciwko odmiennym wizjom świata i postawom albo ruchy rewolucyjne pójdą po trupach do celu. W takich przypadkach nawet pozorne błahostki mogą posłużyć jako iskra zapalna i zdetonować wybuchową mieszankę.
Powyższe szczególnie dotyczy sądownictwa, kwestii prawnych, sprawiedliwości, jak również wszelkiego rodzaju związków i form partnerstwa. Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to warto być elastycznym, gotowym do rozmów i uwzględnić nawet bardzo niekonwencjonalne rozwiązania.

Tydzień rozpocznie się dość spokojnie. Przede wszystkim PONIEDZIAŁEK stoi pod znakiem otwartości na nowe pomysły i ideały. Tego dnia możliwe będą wizjonerskie doświadczenia i niezwykłe spostrzeżenia, jednak wysoki poziom wrażliwości oraz rosnący niepokój obniży próg irytacji. W efekcie pozorne błahostki szybko wywołają nieoczekiwane i nadmiernie gwałtowne reakcje. Możecie jednak poruszyć teraz nawet najbardziej drażliwe tematy, ponieważ istnieją spore szanse znalezienia nieoczekiwanych rozwiązań, warunkiem powodzenia jest jednak ostrożność.

We WTOREK znacząco wzrośnie poziom energii, z jednej strony pojawi się przemożna chęć zrobienia czegoś niezwykłego i eksperymentowania z nowymi pomysłami, z drugiej poczujemy niecierpliwość i drażliwość. Dlatego możemy mieć problem z okiełznaniem rebelianckich zapędów i zachowaniem spokoju, kiedy sprawy przybiorą nieplanowany obrót. Teraz najlepiej świadomie poświęcić się czynnościom wykraczającym poza codzienną rutynę.

Energetyczne apogeum tego tygodnia przypada w ŚRODĘ. Tego dnia nastąpi (niewidoczne u nas) zaćmienie Księżyca (dokładnie o godzinie 12:54). Napięcie i niepokój sięgną zenitu, poszukają sposobu manifestacji i wymuszą podjęcie decyzji, dodatkowo w związkach, sprawach finansowych i prawnych, jak również w projektach reform uzyskamy faktyczny obraz sytuacji. Tam, gdzie od dawna narastały frustracje, bezsilność albo złość może teraz nastąpić eksplozja. Jeśli nie damy się sprowokować do nieprzemyślanych reakcji, to możemy wykorzystać kreatywność i siłę, aby stawić czoło wyzwaniom, w efekcie osiągniemy przełom i znajdziemy nieoczekiwane rozwiązania. Niebezpiecznie zrobi się jednak wszędzie, gdzie ludźmi zaczną rządzić nieokiełznane instynkty, uprzedzenia oraz fanatyzm. W takich przypadkach sprawy przybiorą nieprzyjemny, a nawet częściowo dramatyczny obrót. Tak czy owak wszelkiego rodzaju incydenty i doświadczenia, jakie nastąpią od wtorku do czwartkowego poranka, będą miały długotrwałe konsekwencje.

W CZWARTEK emocje nieco opadną, wzrośnie potrzeba spokoju, zdołamy podejść do problemów w sposób pragmatyczny i względnie opanowany. W czwartek i w PIĄTEK wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić otwarte kwestie, zróbcie sobie jakąś przyjemność albo zadbajcie o związki, które są szczególnie bliskie Waszemu sercu.

WEEKEND przyniesie zróżnicowany program. Z jednej strony znowu wzrośnie otwartość na to co nowe, potrzeba kontaktów i rozmów, z drugiej – wrażliwość. Jeśli będziecie uważni, gotowi wysłuchać drugiej strony i poważnie potraktować jej przeżycia, to możecie wykorzystać okazję, żeby wyjaśnić jakieś stare historie i wspólnie poszukać nowych rozwiązań. Gorzej, gdy idealizm i entuzjazm zamienią się w fanatyzm albo, dążąc do indywidualizmu i poszerzenia wolności osobistej, naruszymy interesy innych. W takich przypadkach konstruktywna atmosfera może nagle się popsuć, a otwarta rozmowa – przejść w konflikt. Artyści i osoby pracujące twórczo uzyskają w tych dniach dostęp do nieprzebranych źródeł inspiracji.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »