Prognoza tygodniowa 6. – 12.1.2014

Zamieszczony przez dnia Sty 5, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: żądza przygód i ryzykanctwo / odwaga i brawura / wiara we własne siły albo ich przecenianie / walka o prawo i sprawiedliwość / transformacja związków i wartości / Potęga Kobiecości

Również w najbliższych dniach o biegu zdarzeń zadecydują silne energie, aczkolwiek już nie tak wybuchowe jak wcześniej. Poza tym w trakcie tygodnia punkt ciężkości stopniowo ulegnie przesunięciu – naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać wartości oraz związki. Na początku spore napięcie wytworzy rozziew między poważnymi i zasadniczymi tematami a skłonnością do wspaniałomyślnych gestów lub czynów; poczujemy żądzę przygód, wiarę we własne siły oraz szczęście, niestety, często pozostając głusi na głos zdrowego rozsądku (zewnętrzny bądź wewnętrzny). Na pierwszy plan wysuną się kreatywne przedsięwzięcia, jak również działania związane z prawem i sprawiedliwością. Jeśli umiejętnie wykorzystacie dostępne energie, to dar przekonywania wraz z wiarą we własne siły, zręczną taktyką i dyplomacją pomogą Wam osiągnąć sukces i rozwiać wszelkie zastrzeżenia czy lęki. Gorzej, jeśli odwaga przejdzie w brawurę, zabraknie umiarkowania lub górę wezmą frustracje, niespełnione żądania czy oczekiwania bądź powstanie wrażenie bycia oszukanym przez los. W takich przypadkach nawet pozornie niewinne lub radosne działania szybko doprowadzą do zaognienia sytuacji. Zatem nie dajcie się nakłonić do czynów, za które nie możecie ponieść konsekwencji.

Równolegle do opisanego powyżej da o sobie znać inny zakres tematyczny, który z czasem coraz bardziej zyska na znaczeniu. W związkach oraz w podejściu do wszelkiego rodzaju wartości i zasobów zostanie uruchomiony dość subtelny, ale bardzo istotny proces. W tych dziedzinach może nastąpić odwrót albo zmiana trendu, choć prawdziwy wymiar zjawiska ujrzymy dopiero za jakiś czas. W efekcie wcześniej wyznawane wartości stracą znaczenie, a na pierwszy plan wysuną się rzeczy kiedyś ignorowane. Tam gdzie następował ruch ku sobie, zostanie osiągnięty punkt szczytowy, przyciąganie zatrzyma się, a nawet przejdzie w dystans; całkiem prawdopodobny jest też odwrotny scenariusz i po okresie zdystansowania nastąpi ponowne zbliżenie. Sporą sensację mogą wzbudzić kobiety, erotyka, sztuka, kwestie gospodarcze i finansowe, jak również wcześniej pomijane sprawy i odkrycia, ewentualnie zostaną przełamane jakieś tabu. W związku z powyższym w innym świetle ujrzymy też wydarzenia z początku grudnia. Jednak prawdziwy wymiar i skutki aktualnych procesów objawią się dopiero w pierwszych dniach marca. Na bardzo konkretnym poziomie może teraz nastąpić zarówno spełnienie skrywanych życzeń, jak i lęków, dlatego spróbujcie uświadomić sobie jedne i drugie, gdyż jest szansa zbliżyć się do realizacji najgłębszych pragnień i uniknąć sytuacji, w której nieświadomość zafunduje nam ziszczenie najgorszych obaw.

Tydzień rozpocznie się spokojnie i pokojowo. W PONIEDZIAŁEK (6.1.) poczujemy ogromną potrzebę więzi i miłości, będziemy też gotowi przeprowadzić poważne dyskusje i szukać możliwości porozumienia. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać o swoich nadziejach, marzeniach i tęsknotach . Jeśli będziecie szczerzy i uczciwi, to istnieją spore szanse, że druga strona wysłucha Was, zrozumie, a nawet udzieli nieoczekiwanego wsparcia.

We WTOREK (7.1.) i w ŚRODĘ (8.1.) znowu przypomną o sobie niepokoje i konflikty poprzedniego tygodnia. Zapragniemy przygód, wolności, zechcemy wyrwać się z powszednich schematów i przeżyć coś niezwykłego. Osoby, które wiedzą, czego chcą, a jednocześnie potrafią okiełznać i skoncentrować silne energie, mogą w tych dniach bardzo dużo osiągnąć, w tym nawet istotny przełom. Istniejące napięcie może jednak doprowadzić do skrajnych zachowań czy reakcji albo nagłych, gwałtownych wydarzeń. Spróbujcie świadomie wykorzystać silne oddziaływania, z opisanych konstelacji najbardziej skorzystają kreatywne i artystyczne działania albo niezwykłe eksperymenty. Zachowajcie ostrożność i unikajcie nadmiernego ryzyka.

W CZWARTEK (9.1.) i w PIĄTEK (10.1.) tempo wyraźnie spadnie, poczujemy potrzebę bezpieczeństwa i stabilności; do głosu dojdzie przeszłość ze wszystkimi swoimi nawykami i tradycjami, odżyją wspomnienia i stare związki. Osoby, które skoncentrują uwagę na ryzyku i wyzwaniach współczesności, będą dysponowały w tych dniach ogromnymi zasobami i mogą skorzystać z rzeczy dobrze sobie znanych, aby wykonać stojące przed nimi zadania. Konstelacje nadają się również doskonale do oczyszczenia lub definitywnego zamknięcia starych historii oraz przesortowania rzeczy – warto oddzielić te używane od już niepotrzebnych i ostatnie wyrzucić. Osoby, które spróbują uciec w przeszłość, będą opłakiwać minione czasy albo zafiksują się na tym, żeby zabezpieczyć swój stan posiadania i ochronić własne prawa, ryzykują zablokowaniem energii i utratą tego, co za wszelką cenę chciały utrzymać. To także dobra pora na rzeczy pewne i konkretne. Zróbcie coś dobrego dla siebie i swojego ciała – warto!

W czasie WEEKENDU (11-12.1.) nastrój ulegnie poprawie, poczujemy silną potrzebę  zajęcia się ekscytującymi, ciekawymi tematami, naszym otoczeniem, zorganizowania czegoś wspólnie z innymi, cieszenia się lekkością bytu lub szukania duchowych inspiracji. Konstelacje sprzyjają też przeprowadzeniu zaległych rozmów. Mówcie o tym, co Was porusza, o swoich marzeniach i pragnieniach, ale również o sprawach bolesnych – istnieją spore szanse, że zostaniecie wysłuchani. Unikajcie jednak nadmiernych oczekiwań wobec siebie i innych. Najlepiej jeśli podejdziecie do życia w sposób wyluzowany i otwarty – pozwólcie się wzruszyć i zainspirować.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »