Prognoza tygodniowa 5 – 11.2.2018

Zamieszczony przez dnia Lut 4, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: pomysły i ideały / bohaterowie i hochsztaplerzy / wzorce do naśladowania, uwodziciele i demagodzy / co jest teatrem albo przedstawieniem, co zniekształconym postrzeganiem, a co rzeczywistością? / duże przedsięwzięcia i ich realizacja

 

Większość z nas czeka bardzo ciekawy tydzień – liczne, interesujące kontakty i nowe perspektywy. Ogólnie będziemy otwarci, a chęć eksperymentowania pozwoli nam wysondować dotychczas niedostrzegane obszary albo zrobić coś niezwykłego. Przede wszystkim osoby, które mają przed oczami konkretny cel, wiedzą, co jest dla nich ważne i czego pragną, mogą skorzystać z dostępnej w tych dniach inspiracji. Silna wiara we własne siły oraz gotowość podjęcia ryzyka pozwolą nam wykonać duży krok do przodu na drodze ku realizacji wizji.

Sytuacja zrobi się jednak nieprzyjemna, jeśli zwycięży skłonność do kierowania się teoriami, ideologiami czy wyobrażeniami, jak sprawy powinny wyglądać, a przy tym ignorowania faktycznego stanu rzeczy. W takim przypadku trzeba być przygotowanym na frustracje i rozczarowania.

 

Zapusty i tłusty czwartek


Ogólnie astrologiczne układy pasują do rozpoczynających się teraz ostatków. W tych dniach dominować będzie radość ze swawolnych, nieco dziwacznych działań, chęć pokazania siebie, jak również zdolność do sugestywnego przedstawienia odgrywanej roli. Wszystko to doskonale koresponduje z charakterem ostatnich dni karnawału.
Te same energie mogą jednak sprzyjać konstruowaniu własnego obrazu świata i jego wyrażaniu – z dużym zaangażowaniem oraz przekonaniem, niezależnie od tego, czy przystaje do realiów życia, czy też nie. W obu przypadkach pojawi się skłonność do przesady, której skutki mogą być wielce problematyczne.

 

Czy król jest nagi?


Sporo uwagi zyskają teraz wszelkiego rodzaju przywódcy. Mogą oni wzbudzić powszechny podziw składanymi obietnicami oraz rozmachem podejmowanych działań, ew. wejść na pozycję lidera dzięki sile przekonywania bądź dużej wiedzy. Istotnych, a nawet sensacyjnych wydarzeń w tym zakresie możemy spodziewać się w polityce, nauce, humanizmie i religii. Jak bumerang powracać będzie tu pytanie, co jest prawdziwe, realne i autentyczne? Co stanowi ciekawy pomysł czy kreatywną możliwość, ale jest niewykonalne? A co ma tylko zmydlić innym oczy, uwieść, zmanipulować albo wprowadzić w błąd.

Zatem obok prawdziwych bohaterów i inspirujących wzorców do naśladowania pojawią się postaci przypominające tytułowego cesarza z baśni Andersena. W tej historii beztroskie dziecko ujawniło wiadomą wszystkim prawdę, że „król jest nagi”. Jeszcze inni postąpią zgodnie z dewizą: „nieważne jak, ważne, aby o mnie mówili” i zrobią wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę.

Na poziomie indywidualnym zadamy sobie pytanie, co się stało z wizjami i opcjami, które były aktualne minionej jesieni? Które z nich nadal bierzecie pod uwagę? Które mogliście zrealizować? Gdzie trzeba podjąć teraz odważne kroki? Być może stwierdzicie, że jesteście w błędzie, że wzięliście za dużo na swoje barki albo Wasze działania były zbyt śmiałe. Najlepiej świadomie stwórzcie sobie przestrzeń, która pozwoli Wam odejść od szarej rzeczywistości i podążyć za kreatywnymi pomysłami czy impulsami.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK poczujemy wielką ochotę na ekscytujące spotkania i intensywne rozmowy. Jeśli zdołacie zachować spokój nawet podczas gorących, ideologicznych dyskusji i żarliwych debat, słuchając prowokacyjnych pytań czy uwag, nie wdacie się w gierki o władzę, to możecie tego dnia zrozumieć wiele ważnych rzeczy, a nawet wysondować w związku nowe obszary.

WTOREK i ŚRODĘ zdominuje emocjonalna intensywność. Do głosu dojdą rozmaite uczucia, wzrośnie potrzeba bycia autentycznym i zgłębienia jakiegoś tematu. Warto teraz zająć się czymś, co szczególnie mocno leży nam na sercu, do głębi porusza nas i absorbuje. Jeśli będziecie gotowi szczerze i rzetelnie zaangażować się w wybraną sprawę, to możecie liczyć na istotne doświadczenia. Niewykluczone,  że teraz zapadnie również ważna dla Was decyzja. Gorzej, jeśli zafiksujecie się na jakimś pomyśle czy natrętnej myśli i stracicie z oczu wszystko inne. [Księżyc w Skorpionie]

Tematy wtorku i środy mogą być aktualne również w CZWARTEK rano, od popołudnia naszą uwagę zaczną jednak przykuwać kwestie wolności, sprawiedliwości, prawdy i wiary. Związana z tym będzie ogromna tęsknota za klarowną wizją świata oraz silna potrzeba zaangażowania się we własne przekonania.
W najlepszym razie dojdzie do ciekawych politycznych, religijnych czy filozoficznych debat dotyczących przyszłości. Gorzej, jeśli pojawią się fanatyzm, dogmatyzm albo przesadne reakcje na faktyczną lub rzekomą niesprawiedliwość. Na konkretnym poziomie można wykorzystać działające energie do realizacji kreatywnych, nieco zwariowanych projektów. Lepiej odstąpić jednak od spraw wymagających cierpliwości, precyzji i uwagi. [Księżyc w Strzelcu, Słońce w kwadraturze do Jowisza 23°, Merkury w koniunkcji z Ogonem Smoka 15° Wodnika]

 

Rusałka Amelka


NIEDZIELA znowu sprowadzi nas na ziemię. Do głosu dojdzie konkretna rzeczywistość i powstanie silne pole napięć. Z jednej strony zapragniemy zająć się pomysłami i ideami oraz znaleźć PRAWDĘ, a jednocześnie wzrośnie potrzeba stabilności i bezpieczeństwa. Z drugiej strony chodzi o to, aby po wycieczkach do krainy Ducha i ideałów wylądować na twardym gruncie. Dlatego koniec końców może dojść do zaostrzenia postaw i stanowisk. Przy czym istnieje niebezpieczeństwo, że tam, gdzie uwidocznią się nieprzyjemne prawdy i konsekwencje, zaczniemy szukać winnych i kozłów ofiarnych.

Warto teraz na poważnie zająć się skutkami dotychczasowego biegu wypadków. Można też wykorzystać ten dzień, aby zadbać o potrzeby swojego ciała albo zrobić w domu porządek. Poza tym z wibracji niedzieli skorzystają projekty wymagające koncentracji i dyscypliny. [Księżyc w Koziorożcu, Wenus wstąpi do znaku Ryb]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »