Prognoza tygodniowa 5. – 11.11.2018 (Jowisz w Strzelcu)

Zamieszczony przez dnia lis 4, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Jowisz w Strzelcu: w drogę ku nowym światom i wymiarom! / wizje, odwaga i zaufanie albo zarozumiałość, lekkomyślność i przecenianie własnych możliwości

 

W tym tygodniu nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących. Po okresie, w którym dominowały powściągliwość, ostrożność i lęk, ale również strach i spore oczekiwania względem siebie, innych oraz władzy, wkraczamy w zupełnie nową fazę. Początkowo da o sobie znać raczej tłumiony optymizm.

Jednocześnie powoli wzrośnie dynamika zdarzeń, chęć aktywnego działania i zorganizowania czegoś. Nie zabraknie nam teraz inspiracji, wizjonerskich pomysłów, chętnie podejmiemy też ryzyko. Przy okazji na pierwszy plan wysunie się dążenie do większej wolności i sprawiedliwości. Wiatru w żagle nabiorą wszelkie rewolucyjne ideologie i „poprawiacze świata”. Jakość czasu będzie sprzyjać osobom kreatywnym i żądnym przygód – możecie wykorzystać działające energie do realizacji swoich projektów. Ważne impulsy, obserwacje i procesy poruszą również obszary związane z wiedzą, oświatą, informacjami, transportem i handlem. Dodatkowo wzrośnie skłonność do impulsywnych, nieprzemyślanych zachowań, pochopnych osądów i decyzji, a także błędnej oceny, niedomówień czy nieporozumień.

Trudno jednak ocenić, dokąd zaprowadzą nas napływające teraz informacje, podjęte w tym czasie projekty i świetne pomysły. Dopiero za jakiś czas zobaczymy, które z nich przyniosą owoce i są przyszłościowe, a które – choć z pozoru wyglądają obiecująco – wiodą nas na manowce. Wydarzenia kolejnych tygodni pozwolą uzyskać jasność w tym względzie. Dlatego bądźcie ostrożni w stosunku do informacji, obietnic i planów. Pozwólcie się zainspirować, ale odczekajcie nieco, zanim zobowiążecie się do czegoś.

Równolegle do entuzjastycznej, pchającej do przodu energii, wyraźnie poczujemy – zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia – nastrój minionych miesięcy. Silna potrzeba zabezpieczenia i kontroli, jak również skłonność do kierowania się starymi wyobrażeniami i wartościami, sprawią, że w niektórych dziedzinach dynamiczne energie ulegną spiętrzeniu, aby potem wyładować się w sposób nagły i gwałtowny.
Dlatego jest szczególnie ważne, aby w sytuacjach, w których nie mamy jasnego obrazu sytuacji, świadomie poszukać możliwości aktywnego działania. W ten sposób będziemy mogli skoncentrować te energie albo znaleźć dla nich właściwy wentyl. Doskonale nadają się do tego sporty, aktywność na świeżym powietrzu, ale również intelektualne wyzwania i filozoficzne debaty.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień dla większości z nas rozpocznie się dość przyjemnie. PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem wszelkiego rodzaju związków. Nieodparta potrzeba rozmów i szukania kompromisowych rozwiązań stworzy – ogólnie rzecz biorąc – konstruktywny nastrój.
Warto wykorzystać okazję do przeprowadzenia dyskusji dotyczącej otwartych kwestii albo starych, niezałatwionych spraw. Jeżeli otwarcie opowiecie o swoich potrzebach, ale również spokojnie wysłuchacie tego, co ma do powiedzenia druga strona, to możecie teraz rozwiązać od dawna istniejące problemy. Gorzej, jeśli lęk przed stratą, potrzeba kontroli albo dążenie do władzy nie pozwolą Wam potraktować drugiej strony po partnersku i z szacunkiem. Sytuację zaostrzy zarówno próba osiągnięcia celu przy pomocy manipulacji czy szantażu, jak również unikanie konfrontacji poprzez nadmierne dostosowanie się.

Wszystko, co zostanie w tych dniach zrobione i powiedziane, będzie mieć długotrwałe skutki. To, co zdołamy wyjaśnić i oczyścić, może stanowić podstawę do podjęcia dalszych, konstruktywnych działań. Natomiast wszelkie zaniedbania czy pogorszenia ponownie wyjdą na jaw w drugiej połowie listopada.
Jeśli w Waszym życiu nie ma żadnych kwestii do wyjaśnienia, to możecie teraz zorganizować coś wspólnie ze swoimi znajomymi albo podjąć jakieś kreatywne działania. Czas nie sprzyja tylko osobom szukającym spokoju i wytchnienia. [Księżyc w Wadze]

 

Zakończenie i początek – nów w Skorpionie


Już we wtorek po południu klimat ulegnie zmianie. Wyraźnie wzrośnie emocjonalna intensywność i zamanifestuje się wewnętrzne lub zewnętrzne napięcie. Jednocześnie dadzą o sobie znać dotychczas tłumione lub wypierane emocje. Spróbujcie wychwycić napływające impulsy, nie reagując na nie odruchowo, wtedy do środy uzyskacie ważne wglądy.
W ŚRODĘ (o 17.02) nastąpi nów (16° Skorpiona). Jeśli w poprzednich dniach odrobiliście zadanie domowe, to teraz nastanie dobry moment, aby zasiać nowe ziarenka. Odpowiedzcie sobie na pytanie, co w głębi duszy jest dla Was ważne, jakie macie zamiary i wizje na przyszłość. Jeżeli zdołacie je utrzymać, to stworzycie dobre podstawy do dalszego rozwoju.

 

Jowisz – z optymizmem w przyszłość!


CZWARTEK  ma charakter przejściowy. Podobnie jak podczas pływów energie zmienią teraz kierunek. Przed południem będzie jeszcze panować powściągliwość, potrzeba wnikania w głębię i możemy mieć problem z przystąpieniem do działania. Jednak w godzinach popołudniowych i wieczorem sytuacja ulegnie zmianie. Spojrzymy w przyszłość, zapragniemy zaangażować się w coś nowego, nie zbraknie nam też entuzjazmu ani optymizmu. [Księżyc w Skorpionie, Jowisz w Strzelcu]

PIĄTEK i SOBOTĘ zdominuje ekscytacja, którą zwykle odczuwamy przed wyruszeniem w daleką podróż. Wypełni nas wiara we własne siły, poczujemy żądzę przygód i chęć podjęcia ryzyka. Warto skorzystać z okazji i zająć się jakimś ważnym dla siebie tematem albo zrobić coś, co sprawia nam frajdę! Uważajcie jednak, żeby nie dać się skusić na rzeczy, które przerastają Wasze siły i możliwości. [Księżyc w Strzelcu]

W NIEDZIELĘ znowu wylądujemy na gruncie twardych realiów. Ten dzień może obfitować w różne scenariusze zdarzeń. Jeśli wcześniej obraliście odpowiadającą sobie drogę i snuliście plany na przyszłość, to teraz nadarzy się okazja, aby podjąć pierwsze konkretne działania w kierunku ich realizacji.
Osoby, które w minionych dniach doświadczyły głównie duchowych wzlotów, będą musiały uwzględnić granice i reguły swojej codzienności. Z kolei wszyscy żyjący ponad stan zostaną skonfrontowani ze skutkami własnej postawy. Świadomie wygospodarujcie trochę czasu dla swojego ciała i jego potrzeb. To dobra pora, żeby w sposób zdyscyplinowany zająć się obowiązkami oraz mniej przyjemnymi stronami życia.

 

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »