Prognoza tygodniowa 4–10.9.2017

Zamieszczony przez dnia Wrz 3, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zatrzymać się i dokonać oceny sytuacji / nowe spojrzenie na rzeczywistość / różne oblicza prawdy / wizje czy urojenia / spełnienie i zadowolenie albo otrzeźwienie i rozczarowanie

 

Czas na bilans i ocenę sytuacji! W wielu sferach życia będzie trzeba podsumować wydarzenia minionych tygodni, a nawet miesięcy. Prawdopodobnie zobaczymy głębsze znaczenie tego, co zaszło tuż przed całkowitym zaćmieniem Słońca z 21 sierpnia, w jego trakcie i po nim. Przy tym stanie się jasne, że doświadczenia tamtego okresu były sygnałem, dały impuls do dalszych ważnych działań albo wyznaczyły kierunek na przyszłość. Dodatkowo informacje, jakie teraz wyjdą na jaw, rzucą nowe światło na incydenty z drugiej połowy sierpnia. W efekcie zmieni się punkt widzenia i ocena sytuacji albo zostanie obrany nowy kurs.

Na poziomie indywidualnym osoby, których horoskopy zostały bezpośrednio „dotknięte” przez zaćmienie (obsada końcówki Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika), powinny teraz zweryfikować własną postawę, swoje stanowisko i podjęte w minionych tygodniach decyzje oraz kroki. Czy poważnie potraktowaliście impulsy i doświadczenia tego czasu, wyciągnęliście z nich lekcję i stosowne wnioski, podjęliście jakieś decyzje bądź działania? Zastanówcie się, czy w istniejącej sytuacji możecie zadziałać bardziej konkretnie, a przy tym poświęćcie dostatecznie dużo uwagi także pozornym szczegółom.

 

Merkury zmienia kierunek ruchu!


Zgodnie z innym odpowiednikiem powrócą teraz pomysły, kontakty, projekty i inne tematy, które odegrały ważną rolę w ostatnim tygodniu lipca. Również w tym zakresie chodzi o określenie swojej pozycji i dokonanie oceny aktualnej sytuacji. Niewykluczone, że wyraźnie zobaczymy, dokąd to wszystko naprawdę prowadzi albo okaże się, że dotychczasowe założenia wymagają uzupełnienia i korekty.
5.9. Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu prostego. W efekcie przekładane na później plany albo stojące w miejscu projekty będą mogły ruszyć do przodu i zostaną przyjęte ostateczne ustalenia.

Po trzecie, w centrum uwagi znajdą się również ideały, tęsknoty i wizje oraz możliwość ich przełożenia na konkretną rzeczywistość. Głównie będzie to dotyczyć przyrody i środowiska naturalnego, zdrowia, jak również kwestii socjalnych.
Z jednej strony w tych tematach wyraźnie zarysuje się kontrast między potencjałem bądź ideałem a rzeczywistością, z drugiej nasunie się pytanie, co się stało z nadziejami, które żywiliśmy wiosną. W najlepszym razie zobaczymy, co do tej pory zdołaliśmy urzeczywistnić. Niektórzy z nas z bólem stwierdzą jednak, że ulegli iluzji i dali się zwieść. Jeśli jesteście gotowi dokonać trzeźwej, rzeczowej oceny swojej sytuacji oraz zamiarów, to możecie zyskać jasny obraz i zobaczyć, na co powalają Wam istniejące okoliczności, a co nie jest możliwe, i krok po kroku zaplanować dalszą strategię działania.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK dla większości z nas będzie miły i przyjemny. Spotkania czy rozmowy, do których teraz dojdzie, przyniosą sporo inspiracji albo pozwolą odkryć dotychczas niedostrzegane możliwości. Cieszcie się wszystkim, co przyniesie Wam życie, nie ulegajcie jednak zanadto duchowym wzlotom, aby nie stracić kontaktu z rzeczywistością. [Księżyc w Wodniku]

 

Pełnia – marzenia, sny i wizje a codzienność


Wyżej opisane tematy najmocniej dojdą  do głosu we WTOREK i w ŚRODĘ. W tych dniach wzrośnie otwartość i wyczulenie na to, co nieuchwytne i mogą nawet pojawić się wizje. Ponadto dadzą o sobie znać wszelkiego rodzaju tęsknoty w powiązaniu ze skłonnością do odbiegania od tematu i błądzenia myślami. Jednocześnie o swoje upomni się przyziemna, mniej radosna rzeczywistość. Ponieważ zdolność racjonalnego myślenia i rozsądnego działania może być teraz mocno ograniczona, istnieje spore prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, nieporozumień i różnych frustrujących sytuacji. Przygotujcie się na niejasności i osobliwe incydenty. Wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu na wszystko, co zamierzacie zrobić.

Warto teraz znaleźć okazję, żeby wycofać się, przemyśleć aktualną sytuację oraz podsumować minione tygodnie. Wtedy będzie można wiele zrozumieć i wyciągnąć istotne wnioski. W środę rano (o 9: 03) nastąpi pełnia. Poczujemy większy niepokój i wrażliwość na zewnętrzne oraz wewnętrzne procesy. Jednak osobom, które znajdą odpowiednio dużo czasu i spokoju, ten dzień dostarczy ważnych, głęboko poruszających doznań. Jednocześnie mogą wystąpić irracjonalne i nieoczekiwanie gwałtowne reakcje nawet na zwykłe błahostki. [Księżyc w Rybach, Słońce w opozycji do Neptuna 13° Ryb, Mars w Pannie]

Również w CZWARTEK rano poziom wrażliwości będzie wyraźnie wyższy. Możemy mieć problem z motywacją do działania i świadomą koncentracją na wybranym temacie. Jednak po południu nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Poczujemy żądzę czynu, ale jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli, będziemy bardziej impulsywni i niecierpliwi niż zwykle.

PIĄTEK i SOBOTĘ zdominuje chęć działania, jak również gotowość zaangażowania się w coś konkretnego. Wykorzystajcie okazję, żeby zadbać o wszystkie rzeczy, które zaniedbaliście w minionych dniach czy tygodniach, ale znajdźcie też czas, aby zrobić coś, co osobiście Was interesuje i zachwyca. Czas nie sprzyja sprawom wymagającym cierpliwości i dbałości. [Księżyc w Baranie]

Po zastrzyku energetycznym, jaki przyniosła końcówka tygodnia, w NIEDZIELĘ energie wyraźnie uspokoją się, tempo życia zwolni, poczujemy potrzebę spokoju i ładu. Warto zająć się prządkami albo aktywnościami, z których skorzysta ciało. [Księżyc w Byku]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »