Prognoza tygodniowa 4. – 10.8.2014

Zamieszczony przez dnia Sie 3, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: informacja i wiedza – tajemnice, skandale i tabu / postawienie pytań, zweryfikowanie odpowiedzi i dokonanie wyboru / kto ma władzę i ponosi odpowiedzialność?

W tym tygodniu główną rolę odegra (s)pozycjonowanie. Poczujemy ochotę, żeby zająć się rzeczami, które sprawiają nam radość i frajdę, zechcemy działać twórczo i kreatywnie, ale również zdobyć uznanie, poważanie i wpływy (władzę). Trzeba podkreślić, że dostępne teraz energie mają szczególny, niemal magiczny charakter i nie należy lekceważyć różnorodności ich oddziaływań. Nawet pozornie przypadkowe spotkania i banalne wydarzenia mogą uruchomić głębokie i poruszające procesy. Całkiem możliwe, że spełnią się nasze gorące pragnienia, że zobaczymy i konkretnie, na własnej skórze doświadczymy tego, co dotychczas pozostawało jedynie w sferze naszych domysłów. Ponadto nie raz będziemy musieli zaakceptować fakt, że każda rzecz ma swoją miarę (ew. bodliwej krowie Bóg rogów nie daje), że tam gdzie dużo światła, tam również dużo cienia i czasami nie da się uniknąć ofiar, rozstania czy strat. W efekcie w tych dniach możliwe są niezwykłe doświadczenia, np. ekstaza i poruszenie, cuda i katastrofy, fascynacje i lęki, radość i ból. Ewentualnie niektórzy z nas intensywnie zajmą się teraz swoimi pomysłami, życzeniami i celami.

Na konkretnym poziomie bardzo ważne procesy nastąpią przede wszystkim w sferze erotyki i seksualności, sztuki i kreatywności, życia i śmierci. W centrum zainteresowania znajdą się również osoby posiadające władzę, wpływy i/lub silną charyzmę. Mogą one wzbudzić powszechną fascynację, podziw, uwielbienie czy akceptację i/albo zostaną odrzucone, skrytykowane, a nawet zdemonizowane.
W największym stopniu dotyczy to zodiakalnych Byków, Lwów, Skorpionów i Wodników oraz wszystkich, którzy mają w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę tych znaków. Najlepiej, jeśli po prostu będziecie gotowi świadomie poddać się sytuacji, a także zachodzącym procesom. Korzystajcie z uciech życia i wszelkich uśmiechów losu, ale też odważnie stawcie czoła niebezpieczeństwom, cierpieniu czy ew. kryzysom. Uważajcie, żeby przy okazji nie zatracić siebie i bądźcie gotowi podjąć konieczną decyzję lub dokonać wyboru (mając na uwadze związane z tym konsekwencje).
Zgodnie z innym odpowiednikiem omawianego układu [Lilith/Merkury/Słońce] istotną rolę odegrają teraz wszelkiego rodzaju informacje, dotychczas ukryta, niedostępna wiedza i tematy tabu. W efekcie możemy oczekiwać wybuchu skandali, ujawnienia tajemnic, ale również niezwykle poruszających wydarzeń. Raz po raz powracać będzie pytanie, co może/powinno zostać ujawnione i zwerbalizowane, a co lepiej przemilczeć. Skutki – w jednym i drugim przypadku – są trudne do przewidzenia. Jeśli musicie podjąć jakąś decyzję, to warto starannie rozważyć wszystkie za i przeciw. Zadajcie sobie pytanie, co w głębi ducha Wam odpowiada i za możecie ręczyć całym sercem, potem podejmijcie stosowne kroki.

Początek tygodnia stoi pod znakiem intensywnych emocji i silnych uczuć. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK radość życia i żądza przygód pójdą w parze z potrzebą zbadania czegoś i dotarcia do sedna sprawy. Osoby, które są gotowe sercem i duszą zaangażować się w jakiś temat, mogą w tych dniach liczyć na głęboko poruszające i inspirujące przeżycia. Postarajcie się jednak powściągnąć przemożną skłonność do zadręczania innych swoimi sprawami, zachowajcie granice respektu i przyzwoitości; bądźcie gotowi zaakceptować fakt, że istnieją rzeczy „niewykonalne” i pewne obszary, które należy chronić. Z działających teraz energii szczególnie skorzystają artyści i osoby kreatywne [Księżyc w Skorpionie, Saturn w kwadraturze do Lilith 17° Skorpiona/Lwa].

Już we wtorek po południu wzrośnie potrzeba aktywnego działania, zapragniemy zająć się wizjonerskimi, inspirującymi tematami. W ŚRODĘ w powietrzu wyczuwalny będzie gorączkowy entuzjazm, łatwo wpadniemy w zachwyt, a osoby gotowe podzielić się swoimi pomysłami czy wizjami, mogą liczyć na wsparcie ze strony innych. Wykorzystajcie zapał, aby (najlepiej wspólnie z kimś) zająć się tematami, które Was inspirują, uskrzydlają i zachwycają. Oba dni w mniejszym stopniu sprzyjają zagadnieniom wymagającym cierpliwości, dyscypliny oraz wyczucia szczegółu [5.8. o godz. 12:18 Księżyc wejdzie do znaku Strzelca, Wenus 23° Raka w kwadraturze do węzłów księżycowych Waga/Baran].

CZWARTEK będzie miał charakter przejściowy. Początkowo nie zabraknie nam inspiracji i fantazji ani chęci urzeczywistnienia ich (w ten czy inny sposób)  wykorzystajcie okazję, żeby zorganizować coś, co sprawia Wam radość i frajdę. W trakcie dnia nastąpi jednak odczuwalna zmiana energii na bardziej pragmatyczną, łatwiej skupimy się też na rzeczach konkretnych [7.8. o godz. 15:38 Księżyc wejdzie do znaku Koziorożca].

W PIĄTEK i w SOBOTĘ opisane na wstępie, kluczowe procesy osiągną swoje apogeum. W tych dniach zapragniemy coś osiągnąć, zdziałać, ugrać czy zwojować. Nie raz staniemy też w obliczu sytuacji wymagających podjęcia zasadniczej decyzji. Osoby, które wiedzą, czego chcą, mogą wykorzystać działające teraz potężne, wolicjonalne energie i daleko zajść. Zdolność zdyscyplinowanego i skoncentrowanego działania pozwoli nam stawić czoła nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom i w krytycznych momentach zachować zimną krew. Gorzej, jeśli górę wezmą głęboko zakorzenione lęki oraz instynkty. W tym ostatnim przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że zabrniemy w jakiś temat, doprowadzając do powstania wewnętrznych lub zewnętrznych blokad, które zaowocują potencjalnie niebezpiecznym i destrukcyjnym rozwojem wypadków. W każdym razie przygotujcie się na nieobliczalne reakcje i nieoczekiwane zmiany. Jeśli nie nastąpią bohaterskie czyny, to konfiguracje planetarne sprzyjają wszelkiego rodzaju porządkom i akcjom usuwania odpadów [koniunkcja Słońce/Merkury/Lilith w kwadraturze do Saturna 17° Skorpiona, 9.8. o godz. 15:52 Księżyc wejdzie do znaku Wodnika].

Również w NIEDZIELĘ panować będzie spore napięcie. Tego dnia możliwa jest zmiana trendu oraz zachwianie dotychczasowej równowagi między poszczególnymi siłami, co w efekcie wymusi reorientację i ponowne zdefiniowanie własnej pozycji. Wieczorem, o godzinie 20:09, przypada pełnia Księżyca. Warto teraz dokonać podsumowania minionych dwóch tygodni – sprawdźcie, czy zrealizowaliście wyznaczone cele i zamierzenia, zobaczcie też, gdzie osiągnięte zostały granice możliwości, trzeba stawić czoła mało przyjemnym faktom i dostrzec popełnione błędy oraz istniejące słabości. Szczery bilans pozwoli podjąć kolejne kroki, a dodatkowo przygotuje nas na nadchodzące wyzwania.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »