Prognoza tygodniowa 4. – 10.3.2019 (Uran w Byku)

Zamieszczony przez dnia Mar 3, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Uran w Byku – na progu nowych czasów / zdobyta wcześniej wiedza i nowe wizje / ujrzeć stare sprawy w nowym świetle oraz wykorzystać doświadczenia z przeszłości / wartości i pewniki w fazie zmian

 


Przełom, którego zwiastuny są już widoczne od pewnego czasu, wkroczy teraz w kolejną fazę. W efekcie będziemy mogli wcielić w życie wizje oraz wglądy z ostatnich tygodni. Pojawi się również szansa podjęcia konkretnych, skutecznych działań w celu realizacji zamiarów i postanowień powziętych na początku roku.

 

Czekać na sprzyjające wiatry


Jakość czasu sprzyja wyczuciu aktualnych energii, z drugiej strony pozwoli dostrzec konkretne okoliczności i uwarunkowania oraz wykazać się koncentracją i wytrzymałością, które są potrzebne do osiągnięcia długofalowego sukcesu.

Działające w tym tygodniu energie nie pozwolą nam jednak na błyskawiczną karierę ani wielki przełom. Musimy najpierw uświadomić sobie, do jakiego celu zdążamy, a potem, niczym wytrawny żeglarz cierpliwie poczekać na właściwy wiatr i prąd. Kto przyjmie taką strategię działania, ten będzie mógł wykorzystać sprzyjające okoliczności. Wszystkim pozostałym najbliższe dni upłyną dość przyjemnie, ale bez spektakularnych wzlotów.

 

Czas na retrospekcję i poprawki


Ten tydzień sprzyja też rozliczeniu ze starymi tematami i doświadczeniami. Niewykluczone, że znowu na światło dzienne wyjdą „demony przeszłości”. Jednak w odróżnieniu do tego, co było wcześniej, oprócz problemów łatwiej dostrzeżemy szanse oraz potencjały.

Merkury rozpocznie 5 marca retrogradację i pozostanie w ruchu wstecznym prawie do końca miesiąca (28.3.). W tym czasie możemy zająć się wizjami i informacjami, które napływały od 19 lutego, ale również pomysłami i tematami, które w tym okresie absorbowały naszą uwagę.

Jednocześnie odżyją sprawy i doświadczenia z dalszej przeszłości. Może znajdziemy zgubione dokumenty, odnowimy zerwane kontakty, wrócimy do starych pomysłów, wyjaśnimy i skorygujemy nieporozumienia oraz błędy. Powyższe szczególnie dotyczy kwestii merkurialnych tzn.: wiedzy, informacji, komunikacji, umów, podróży oraz ruchu drogowego.

Wykorzystajcie okazję, żeby uzyskać w tym zakresie jasny obraz sytuacji oraz wyjaśnić istniejące nieporozumienia. Jakość czasu nie sprzyja nowym projektom – zwłaszcza w wymienionych dziedzinach – ponieważ w takim przypadku grożą niejasności oraz błędy. Na poziomie globalnym powrócą informacje i przedsięwzięcia dotyczące zmian klimatycznych, polityki migracyjnej i uchodźczej, ewentualnie te już istniejące zostaną zrewidowane i dostosowane do najnowszych ustaleń. Ogólnie trzeba pamiętać, że wszystko, co będzie omawiane i przetwarzane, ma charakter tymczasowy. Klamka zapadnie dopiero pod koniec marca, a nawet w połowie kwietnia.

 

Uran w Byku – czas na zmianę!


Równocześnie, głównie na poziomie globalnym będzie zachodził inny ważny proces. Uran – po krótkiej gościnnej wizycie w Byku, która miała miejsce latem ubiegłego roku – ostatecznie wejdzie do tego znaku i pozostanie tutaj przez siedem kolejnych lat.

W związku z tym czekają nas zasadnicze zmiany, zwłaszcza w zakresie wartości, posiadania, finansów, gospodarki, bezpieczeństwa, a także żywności i rolnictwa. Niewykluczone, że zostaną zainaugurowane dwa różne procesy. Po pierwsze wykorzystanie w tych obszarach nowoczesnych technologii spowoduje istotne przeobrażenia. Z drugiej strony nieoczekiwane incydenty wstrząsną dotychczasowymi założeniami i pewnikami, wymuszając zmianę sposobu myślenia. W związku z tym warto poświęcić szczególną uwagę wydarzeniom, doświadczeniom i informacjom tego tygodnia, nawet jeśli chodzi o pozorne błahostki. Wszystko, co się teraz wydarzy, potraktujcie jako swoistą metaforę kolejnych siedmiu lat.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK zapowiada się dość przyjemnie. Tego dnia zapragniemy porozmawiać z innymi ludźmi albo wspólnie coś zorganizować. Bądźcie otwarci na inspiracje i okazje, jakie przyniesie Wam życie. [Księżyc w Wodniku]

We WTOREK zrobi się bardziej refleksyjnie. Tego dnia wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości, zatęsknimy za więzią oraz harmonią. Jednocześnie – patrząc z punktu widzenia Ziemi – Merkury przejdzie do ruchu wstecznego, dlatego możemy mieć problem z logicznym myśleniem oraz jasną komunikacją. Warto teraz poświęcić chwilę na to, żeby zastanowić się nad sobą. Z działających energii skorzystają też medytacja oraz odpoczynek na łonie natury. Czas nie sprzyja natomiast dynamicznym, nastawionym na sukces aktywnościom ani projektom wymagającym trzeźwego osądu.

 

Zapowiedź przyszłości


ŚRODA i CZWARTEK dostarczą nam dalszych istotnych impulsów do działania. Wraz z wejściem Urana do znaku Byka (6.3. o 9:40) rozpocznie się opisany na wstępie proces przemiany wartości i pewników. Tego dnia nastąpi również nów w połączeniu z Neptunem. [16° Ryb]

W czwartek energie otworzą nas na inne poziomy postrzegania rzeczywistości i pozwolą zobaczyć dotychczas niewidoczny potencjał. Dlatego wydarzeniom, obserwacjom i spostrzeżeniom tych dni warto poświęcić szczególną uwagę. Nawet z pozoru błahe incydenty mogą być ważnym impulsem dla dalszego biegu wypadków oraz symbolem lub wskazówką przemian, które wkrótce nastąpią. W miarę możliwości wygospodarujcie trochę czasu na medytacje albo uświadomienie sobie własnych pragnień, tęsknot czy wizji. Również sny będą źródłem istotnych informacji. Jeśli znacie swoje głębokie motywacje, ich naturę oraz cel, to możecie je wykorzystać jak kompas albo żagiel, który odpowiednio ustawiony, doprowadzi Was do celu w wielkiej, rozpoczynającej się podróży. Działające teraz energie sprzyjają też aktywności na łonie natury albo płynięciu z prądem zdarzeń.

Już w czwartek wieczorem pojawi się większa dynamika – poczujemy chęć działania, wzrośnie też niecierpliwość. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że sprawy nie będą przybiegać po naszej myśli – wtedy nie irytujcie się i nie reagujcie gwałtownie. Jeśli zachowacie spokój, to wiele problemów rozwiąże się samoistnie.

W PIĄTEK i SOBOTĘ może nas rozpierać żądza czynu. Wykorzystajcie ten czas, żeby zająć się projektem, który leży Wam na sercu. Z jakości czasu skorzystają też przyjacielskie wypady. Bądźcie elastyczni i nie upierajcie się przy swoim. Jeśli uszanujecie istniejące granice i poszukacie alternatywnych rozwiązań, to oszczędzicie sobie niepotrzebnych frustracji, a nawet znajdziecie drogi, które pozwolą szybciej osiągnąć cel. [Księżyc w Baranie]

W NIEDZIELĘ początkowo możemy odczuwać spory niepokój. Wykorzystajcie okazję, żeby ukoić nerwy, zadbać o swoje bezpieczeństwo i zrobić dla siebie coś dobrego. Najlepiej spróbujcie zaspokoić potrzeby swojego ciała. Z działających energii skorzysta też aktywność na łonie natury. [Księżyc w Byku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »