Prognoza tygodniowa 4. – 10.2.2019

Zamieszczony przez dnia sty 31, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przełamać tabu / przejście do kolejnej fazy i zmiana tematów wiodących / nowe impulsy i pomysły / podejście do energii żeńskiej i męskiej / patriarchat i matriarchat – spojrzenie w przyszłość: równouprawnienie i współpraca czy dominacja i ucisk

 


W tym tygodniu nastąpi wyraźna zmiana głównych tematów. Wiele kwestii, które były na pierwszym planie, straci na znaczeniu, a naszą uwagę przykuje coś zupełnie nowego. Dominujące dotychczas ideologie zostaną zakwestionowane i trzeba będzie dokonać ponownej oceny sytuacji. Powyższe przede wszystkim dotyczy indywidualnej wolności oraz wspólnoty, równouprawnienia, podejścia do tego, co „męskie” i „żeńskie”, ew. tego, kto dominuje i rządzi.

W tym kontekście osobiste doświadczenia, ważne wydarzenia, ale również ujawnione fakty czy przełamane tabu dostarczą nam silnych impulsów do działania. To, co się teraz wydarzy, może na pierwszy rzut oka zdumiewać i przerażać, jednak skrywa w sobie potencjał radykalnej zmiany na lepsze.

W najbliższych dniach zapadną też ważne decyzje dotyczące przyszłej współpracy. Jakość czasu sprzyja osobom, które są gotowe porzucić stare koncepcje czy wyobrażenia i zaryzykować – wspólnie z innymi rozpocząć nowy, oryginalny, kreatywny projekt.

Tam, gdzie nie będzie to możliwe, należy stworzyć jasną sytuację, uporządkować sprawy, zakończyć coś i z kimś/czymś się pożegnać. Nie warto szukać półśrodków, lawirować, zwlekać albo próbować za wszelką cenę utrzymać coś, co straciło rację bytu. W tym ostatnim przypadku grożą niemiłe, a nawet potencjalnie niebezpieczne konsekwencje.

Ogólnie będzie ekscytująco i dynamicznie, chętnie zaryzykujemy jakąś przygodę, nie zabraknie nam też inspiracji. Osoby gotowe na coś nowego już mogą się cieszyć! Istnieją spore szanse, że wykonacie teraz pierwszy krok na nowej drodze, mogą także spełnić się Wasze skryte pragnienia. Jednak ten sam astrologiczny układ ma również ciemną stronę. Otóż najbliższy czas będzie sprzyjał urzeczywistnieniu nieświadomych lęków oraz wszelkich obaw. Dlatego zwróćcie uwagę na to, co się dzieje w Waszym wnętrzu, i nie przywołujcie swoich demonów!

 

Związki – czyli być albo nie być… razem


Zmian nie unikną także związki. Po dość przyjemnym okresie, przyjdzie czas powagi. Na pierwszy plan wysuną się klarowność, struktura, stabilność, zaufanie i lojalność. Niektórych z nas czekają intensywne doświadczenia związane z bliskością i dystansem. W efekcie możemy poczuć zarówno magiczny pociąg, erotyczną ekstazę czy głęboką więź z drugim człowiekiem, jak również czyjąś dominację, doświadczyć mniej lub bardziej otwartej walki czy nagłego zerwania. Niewykluczone, że przy okazji zostaną przełamane tabu i przekroczone dotychczasowe granice. Jeśli jednak pozostaniecie wierni sobie, zdołacie bez uprzedzeń i klapek na oczach zaangażować się w jakieś niezwykłe doświadczenie, to spotkania czy związki mogą Wam dostarczyć niezwykle urokliwych i głębokich przeżyć.

 

Tydzień w szczególe


Nastrój PONIEDZIAŁKU i WTORKU można porównać do kieliszka szampana – będzie ekscytująco i podniecająco. Ochota na kontakty i rozmowy oraz zainteresowanie nowymi pomysłami pójdą w parze z potrzebą zbadania pewnej kwestii i uzyskania dotychczas niedostępnych informacji. Jeżeli jakiś temat szczególnie Was interesuje, to jest to dobry czas, żeby porozmawiać o tym z innymi. Bądźcie gotowi podzielić się swoimi spostrzeżeniami, postawić pytania i słuchać, wtedy poznacie istotne albo inspirujące szczegóły.

 

Nów w Wodniku


Wieczorem (o 22:03) nastąpi nów, tym samym rozpocznie się opisany na wstępie czas przejścia do nowej fazy oraz nowych impulsów. Wygospodarujcie chwilę, żeby zająć się swoimi ideałami, lepiej poznać siebie i swoje najgłębsze pragnienia. Istnieją spore szanse, że impulsy i pomysły, jakie teraz napłyną, zostaną urzeczywistnione w najbliższym miesiącu.

Na konkretnym poziomie mogą wyjść na jaw szokujące prawdy albo nastąpią nieoczekiwane wydarzenia, zwłaszcza w branży IT, badaniach, nauce i ruchu drogowym.

W ŚRODĘ klimat ulegnie pewnej zmianie. Do głosu dojdą rozmaite tęsknoty oraz pragnienie piękniejszego, lepszego świata. Ten i kolejny dzień zdominuje idealizm, a także głęboka potrzeba wspólnoty i więzi z ludźmi o podobnych zapatrywaniach. Warto wykorzystać oba dni na poszukiwanie wizji albo rozmowy dotyczące wspólnego projektu. To również dobra pora na spotkania z przyjaciółmi lub zrealizowanie jakiegoś od dawna żywionego marzenia.

W PIĄTEK na pierwszy plan również wysuną się wszelkiego rodzaju ideały i nadzieje. Jeśli jesteście gotowi porozmawiać z innymi o tym, co Wam w duszy gra, to macie spore szanse uzyskać wsparcie.  Jednak już po południu nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Powoli zacznie nas rozpierać energia i zapragniemy zrealizować jakiś pomysł.

Również SOBOTA i NIEDZIELA stoją pod znakiem dynamicznych wibracji. Zapragniemy udowodnić swoje kompetencje, przeforsować wolę oraz zmierzyć się z innymi. Warto wykorzystać ten czas na wystartowanie z ważnym projektem. Ma on jednak szansę powodzenia tylko wtedy, jeśli wszyscy zaangażowani będę traktować siebie po partnersku, jak równy z równym. Gorzej, jeśli górę weźmie potrzeba dominacji lub skłonność do bycia ofiarą. Wtedy grozi nieprzyjemna, a nawet destrukcyjna walka o władzę.

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »