Prognoza tygodniowa 4.-10.11.2013

Zamieszczony przez dnia Lis 3, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zobowiązania / przyjęcie na siebie odpowiedzialności / ustanowienie podwalin / uzależnienia i ich skutki / współpraca ma wielki potencjał

W najbliższych dniach na pierwszy plan wysuną się odpowiedzialność, powaga, wytrwałość i koncentracja. Pora gruntownie zająć się wewnętrzną oraz zewnętrzną rzeczywistością, jak również zrealizować impulsy, które napłynęły w ciągu minionych tygodni. W wielu sprawach będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim punkcie jesteśmy, podjąć jednoznaczną decyzję albo dokonać wyboru, mając świadomość, że nie unikniemy związanych z tym konsekwencji. Życie nie pozwoli nam na uniki, lawirowanie czy niejasną postawę, a jeśli już, to ich skutki okażą się bardzo nieprzyjemne albo inni zadecydują o naszych interesach. Jeżeli otwarcie wystąpicie w obronie tego, co uznajecie za ważne, i szczerze odpowiecie na każde „pytanie”, to możecie położyć fundamenty pod dalszy (istotny) rozwój wypadków. Układy planetarne dostarczą teraz energii do skutecznej realizacji planów, przede wszystkim sprzyjają koncentracji, dyscyplinie i wytrwałości. Dlatego jest to dobry czas, żeby zaangażować się w coś, wyczuć nowy kierunek i wykonać pierwszy krok w nieznane.

Inny układ planetarny zapowiada konieczność definitywnego rozstania z jakimś przeżytkiem, tym co stare bądź nieaktualne, ewentualnie zobaczymy również, w jakich sferach istnieją niezdrowe uzależnienia. Jeśli bierzemy na siebie nadmierną odpowiedzialność za innych albo zrzucamy na kogoś nieprzyjemne decyzje czy zadania, to najbliższe dni wyciągną to na światło dzienne i sprawią, że każdemu zostanie przydzielony zakres obowiązków zgodny z jego naturą i umiejętnościami. Jeżeli natomiast w oparciu o powyższe zechcemy ze sobą współpracować, to istnieją spore szanse na sukces.

Ogólnie nie jest to dobry czas na rozrywkę i zabawę. Wszystkich lekkoduchów, którzy za wszelką cenę unikają poważnej pracy, czeka dość trudny okres. Jednocześnie z działających energii skorzystają osoby zajmujące się kwestiami zasadniczymi albo poszukujące zasad i głębszej prawdy – dotrą one do sedna problemu i zrozumieją coś w szerszym kontekście, wykraczającym poza stare formuły i dotychczasowe doświadczenia.

W PONIEDZIAŁEK (4.11.) dominować będą tematy poprzedniego dnia (zaćmienie Słońca) i ogarnie nas raczej refleksyjny nastrój. To dobry czas, aby zająć się kwestiami o charakterze zasadniczym. Jeśli macie odwagę otwarcie bronić tego, co jest dla Was ważne, to możecie nieoczekiwanie otrzymać wsparcie!

WTOREK (5.11.) nabierze złożonego charakteru. Z jednej strony poczujemy chęć działania i wypróbowania czegoś nowego, z drugiej potrzebę niezwykłych doświadczeń. Uwaga, możemy zbyt optymistycznie ocenić jakąś rzecz, a kiedy realia sprowadzą nas na ziemię, to poczujemy gorzkie rozczarowanie albo dezorientację. Jednocześnie od wtorku znaczenia zaczną nabierać kwestie bezpieczeństwa, struktury i zobowiązań. Przestaną nam wystarczać obietnice czy piękne słówka, potrzebne będą wiarygodność, autentyczność oraz konkret. Świadomie zadajcie sobie pytanie z kim i w co naprawdę chcecie wejść, ale z podjęciem ostatecznych decyzji poczekajcie do środy, a najlepiej do czwartku.

ŚRODA (6.11.) to dobry dzień, żeby zatrzymać się na moment i w miarę możliwości dokonać szczerego, wewnętrznego podsumowania. Zastanówcie się, co tak naprawdę ma dla Was znaczenie, w co jesteście gotowi zaangażować się nawet długofalowo. Wydarzenia i impulsy tego dnia mogą mieć istotny charakter oraz współdecydować o przyszłym biegu wypadków. W życiu codziennym warto uzbroić się w cierpliwość. Z aktywnych energii skorzystają zadania wymagające koncentracji, dyscypliny i uporu. Kto w środę podjął jednoznaczną decyzję, ten w CZWARTEK (7.11.) może przystąpić do jej urzeczywistnienia. Osoby gotowe zaangażować się w coś w sposób szczery i wiążący, będą miały do dyspozycji potężne energie, które pozwolą im pokonać przeszkody, a w razie potrzeby nawet przenosić góry. Znacznie gorzej sytuacja wygląda tam, gdzie chodzi wyłącznie o abstrakcyjne zasady lub posiadanie racji albo, gdzie spróbujemy osiągnąć cel poprzez naciski, sztuczki bądź nieczyste zagrywki. W takich przypadkach nieoczekiwanie nastąpi zaognienie sytuacji. Poza tym w czwartek Jowisz zatrzyma się z perspektywy Ziemi (o godzinie 6.03). To dobry moment, żeby zadać sobie pytanie, w co wierzymy co jest dla nas dobre, prawdziwe i słuszne. Czy w tych kwestiach mają na nas wpływ wartości rodzinne, religijne czy kulturowe, a może kierujemy się własnymi doświadczeniami oraz swoją wewnętrzną prawdą?

W PIĄTEK (8.11.) warto zająć się tym wszystkim, co ma dla nas znaczenie. Tego dnia będziemy zdecydowani i jasno zobaczymy różne rzeczy, nie zabraknie nam również współczucia i daru przekonywania. Wyjdźcie innym naprzeciw, podzielcie się z nimi swoimi przemyśleniami i pragnieniami, wykorzystajcie okazję, aby porozmawiać z przyjaciółmi o własnych wizjach i tęsknotach lub wyjaśnić jakieś nieporozumienie w związku. Wszystkie te działania mają spore szanse na sukces!

Kontakty i rozmowy dominować będą również podczas WEEKENDU. Poczujemy ogromną potrzebę przedyskutowania z innymi wspólnych pomysłów i ideałów. Z działających energii skorzystają głównie tematy nietuzinkowe, głębokie i związane z przeszłością. Myślenie racjonalne, analityczne, konkretne wyraźnie zwolni lub będzie zabarwione uczuciami oraz starymi wzorcami, dlatego w codziennej komunikacji może częściej niż zwykle dochodzić do nieporozumień. Również w ruchu drogowym warto przygotować się na zakłócenia i stagnacje (strajki, korki, opóźnienia). W NIEDZIELĘ (10.11.) wieczorem Merkury przystanie (z punktu widzenia Ziemi), a następnie przejdzie do ruchu prostego. W miarę możliwości również zatrzymajcie się na chwilę i zbierzcie myśli, warto, bo dzięki temu poczynicie zdumiewające spostrzeżenia.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »