Prognoza tygodniowa 31.3. – 6.4.2014

Zamieszczony przez dnia Mar 30, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przełom i wyruszenie ku nowym światom, ahoj przygodo! / deszcze niespokojne / nowe wnioski i ich skutki dla dotychczas wyznawanych prawd / przywódcy pod ostrzałem krytyki / władza i wpływy

Po niedzielnym nowiu wkroczymy w dość intensywną i burzliwą fazę. Żądza przygód oraz skłonność do podejmowania ryzyka pójdzie teraz w parze z silnym dążeniem do wolności i niezależności, w efekcie odczujemy potrzebę wysondowania nowych obszarów i uwolnienia się od wszystkiego, co jest niespójne albo przestało nam pasować, zobaczymy nowe światy lub wymiary, zrzucimy okowy, odważymy się na eksperymenty. Zatem to korzystny czas dla wszelkiego rodzaju odkrywców, pionierów czy rewolucjonistów, ale znacznie mniej zadowolone będą osoby szukające spokoju, ciszy i wytchnienia.

Potężne energie z jednej strony umożliwią iście bohaterskie czyny albo radykalne przełomy, z drugiej – niosą wiele niebezpieczeństw: jeśli zaszarżujemy, przesadzimy z oczekiwaniami, roszczeniami czy pragnieniami, to potem grożą rozczarowania, upadki i zgorzknienie wynikające z faktu, że nie wszystko udało się spełnić. Nadal na pierwszym planie pozostają stare, niezałatwione historie, dlatego istnieje podwyższone ryzyko, że nagromadzona złość z powodu tego, co faktycznie zaszło, bądź subiektywne poczucie niesprawiedliwości utrudnią rzeczową ocenę sytuacji, nie pozwolą spojrzeć w przyszłość i zdeterminują zachowanie. W efekcie energie ukierunkowane na nowe cele i perspektyw szybko mogą zamienić się w walkę z przeszłością, próby odnowy i  reform nie przyniosą upragnionych rezultatów albo wrócą jak bumerang do swoich inicjatorów. Prawdziwy postęp dokona się tylko tam, gdzie będziemy gotowi dostrzec istniejące obciążenia (bagaż przeszłości) i szczerze, uczciwie przeprowadzić rozmowy, których dotychczas unikaliśmy.

Wykorzystajcie dostępne energie i impulsy, eksperymentując z nowymi rozwiązaniami czy sposobami zachowań. Działajcie śmiało i odważnie, weźcie życie w swoje ręce i zaangażujecie się w sprawy, które naprawdę leżą Wam na sercu, ale bądźcie też gotowi na konfrontację i rozliczenie z przeszłością, naprawienie popełnionych błędów, wyrządzonych szkód czy spłatę długów. Szczera, rzeczowa i uczciwa postawa, bez gry w obwinianie, koncentracja na wspólnych interesach, znalezieniu możliwych rozwiązań czy  upragnionych celach, pozwoli teraz rzeczywiście wiele osiągnąć.

Ponadto w tym tygodniu zakwestionowane zostaną motywy działania oraz postawa klasy rządzącej w polityce, gospodarce, religii, jak również wszelkich ideologów czy przedstawicieli prawa. Jak bumerang powracać będzie pytanie o prawdę i sprawiedliwość, okaże się, że nie wszystko, co do tej pory uchodziło za „słuszne”, nadal ma rację bytu. W tym kontekście dotychczasowi przywódcy i wzorce do naśladowania obnażą swoje słabości albo zostaną strąceni z piedestału, a ich miejsce zajmą nowi bohaterowie lub idole.

Tydzień rozpocznie się dynamicznie i niespokojnie. PONIEDZIAŁEK zdominują rebelianckie impulsy, żądza czynu i przygód oraz duch walki. Osoby, które mają jasne cele i potrafią skoncentrować na nich wszystkie siły, mogą teraz wiele osiągnąć. Silne energie podgrzeją jednak drzemiące konflikty, doprowadzą do eksplozji lub impulsywnych, nieobliczanych reakcji. Nie dajcie się sprowokować, spróbujcie powściągnąć przemożne impulsy zrobienia czegoś z czystej przekory czy lekkomyślności. Uwaga: walki albo kłótnie, które wybuchną w tych dniach, mogą nabrać własnej, niekontrolowanej dynamiki. Konfiguracje planetarne sprzyjają natomiast wykonaniu odważnego kroku, który od dawna czekał na swoją kolej, albo przecięciu węzła gordyjskiego w jakiejś starej historii. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu fizycznego.

We WTOREK i w ŚRODĘ w powietrzu nadal wyczuwalne będzie napięcie. Skłonność do kwestionowania wszystkiego i szukania nowych dróg oraz spore oczekiwania wobec siebie i innych pozwolą nam z jednej strony osiągnąć duchowe, kreatywne wyżyny, z drugiej – wyraźnie nasilą ukryte poczucie niezadowolenia. Oprócz sił zmiany i transformacji, do głosu dojdzie teraz także potrzeba pewności i stabilności, tendencja do trwania przy rzeczach dobrze znanych, pewnych, tradycyjnych oraz obrony przed wszystkim, co podważa naszą własność, przestrzeń czy nasze prawdy. W tych dniach na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju wartości. Wykorzystajcie okazję, żeby zweryfikować te, które sami wyznajecie. Brońcie rzeczy, które wiele dla Was znaczą i bądźcie gotowi pożegnać się ze starymi wartościami – wprawdzie są dobrze znane, ale już nieadekwatne do obecnej sytuacji, niech powstanie przestrzeń dla czegoś nowego! Jeśli jesteście gotowi poszerzyć swoje perspektywy, to teraz jest szansa zrozumieć wiele spraw. [1.4. o godz. 7:20 Księżyc wejdzie do znaku Byka, kwadratura Słońce/Jowisz 11°30 Barana/Raka; 2.4. koniunkcja Słońce/Uran 12°28]

W CZWARTEK wyraźnie zobaczymy, gdzie można osiągnąć przełom, a gdzie panuje (jeszcze) zbyt silny opór. Jasna, wewnętrzna postawa i gotowość zaangażowania się w coś całym sobą pozwoli nam przed południem wykorzystać potężne moce i wykonać ważny krok naprzód. W pozostałych przypadkach trzeba będzie uszanować istniejące trudności i granice, a dopiero potem (do maja/czerwca) zająć się obciążeniami.

W czwartek po południu i w PIĄTEK w centrum uwagi znajdą się wizjonerskie pomysły. To dwa dobre dni, żeby porozmawiać z innymi o włąsnych ideałach, nadziejach, pragnieniach i tęsknotach. Przy okazji wyraźnie zobaczymy, jak duże są szanse na ich realizację. W najlepszym razie zdołamy znaleźć współtowarzyszy i sojuszników, w gorszym wypadku będziemy musieli zaakceptować fakt, że nie wszystkie życzenia można spełnić. Energie tych dni oferują możliwość wybadania nowych pomysłów albo dostępnych wariantów i najbardziej sprzyjają kreatywnym projektom. [3.4. trygon Merkury/Saturn 22°32; kwadratura Słońce/Pluton 13°32; o godz. 13:48 Księżyc wejdzie do znaku Bliźniąt]

W czasie WEEKENDU na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju związki oraz uczucia. Poświęćcie nieco czasu swoim potrzebom emocjonalnym, pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia, spotkajcie się z ludźmi, których lubicie, zróbcie coś, co Wam służy i poprawia Wasze samopoczucie, podziwiajcie piękno przyrody albo po prostu odpocznijcie – to teraz najlepszy sposób na zregenerowanie sił. [5.4. o godz. o godz. 22:30 Wenus wejdzie do znaku Ryb, 23:39 Księżyc wejdzie do znaku Raka]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »