Prognoza tygodniowa 31.10–6.11.2016

Zamieszczony przez dnia Paź 30, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: antrakt / przepracować stare problemy / dotrzeć do sedna / zrozumieć to, co najbardziej istotne / znaleźć głębszy sens

 

Po astrologicznie dość aktywnej fazie, która dla wielu z nas była związana z trudnymi wyzwaniami i ważnymi procesami, pora przerobić i przetrawić to, co zaszło.
Wydarzenia najbliższych dni stoją pod znakiem ostrożności, powagi, dogłębności i wnikliwości. Dodatkowo pojawi się silna tendencja, aby krytycznie podchodzić do rzeczy, które wyjdą teraz na jaw, szukać drugiego dna, ukrytych motywacji czy zamierzeń albo głębszej prawdy. Jeśli dana sprawa lub człowiek zdadzą taki egzamin i okażą się autentyczni, to zostaną potraktowani na serio oraz zyskają na znaczeniu.
W efekcie działające energie najlepiej nadają się do prześledzenia i zbadania  doświadczeń minionych tygodni oraz pozyskanych informacji, do dociekań i kwerend.

 

Znak Skorpiona

Ponieważ będzie panować duża intensywność emocjonalna, to zachowanie zimniej krwi i bezstronność nie przyjdą nam łatwo. Dadzą o sobie znać głęboko zakodowane lęki, stłumiona złość, stare, nieprzepracowane urazy. Jeśli wytrzymamy emocjonalne erupcje, nie reagując pochopnie ani nierozważnie, to mamy szansę dotrzeć do sedna problemu, ujawnić dobrze skrywaną tajemnicę albo definitywnie zamknąć starą sprawę. W najlepszym razie zostaną też uwolnione nieodkryte siły i potencjały, dzięki którym poradzimy sobie nawet z najtrudniejszymi tematami.

Wiele osób może jednak ulec pokusie zatajenia głębszych powodów i motywacji działania, a także stłumienia bądź wyparcia wszystkiego, co nie pasuje do ich osobistej koncepcji. Ponieważ obecnie w tle działają potężne energie, to trzeba liczyć się z wieloma osobliwymi, tajemniczymi incydentami. Niektóre sprawy bądź wiadomości mogą też wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Nieprzyjemnie zrobi się zwłaszcza wtedy, gdy zaczniemy szukać kozłów ofiarnych, aby zrzucić na nie odpowiedzialność za to, co nie powinno było się wydarzyć albo jest trudne do zniesienia. W takiej chwili spróbujcie zachować spokój i stawić czoło faktom, wtedy sytuacja może w cudowny sposób zmienić się na lepsze.

 

Erupcja

Osoby, które w minionych tygodniach próbowały uniknąć nadchodzących procesów czy informacji, nie będą jednak miały łatwo. Energetyczne uspokojenie może Wam unaocznić, co się wydarzyło i o co tak naprawdę chodzi. W efekcie poczujecie dużą drażliwość i wewnętrzne poruszenie, zostaną też uruchomione dotychczas zablokowane reakcje i energie. Wtedy trzeba przygotować się na gwałtowne wydarzenia, które astrologicznie odpowiadają konfiguracjom ubiegłego tygodnia.

Na konkretnym poziomie z działających układów skorzystają głównie badacze, detektywi oraz osoby zajmujące się psychologią głębi bądź pozyskiwaniem nowych zasobów. Czas sprzyja również porządkom i wszelkiego rodzaju czyszczeniu. W związkach warto teraz omówić kwestie wywołujące niepewność czy wątpliwości, ale także wszelkie urazy. Jeśli zrobimy to ostrożnie, nie zrzucając na nikogo winy, to możemy rozwiązać nawet najbardziej drażliwe kwestie.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje potrzeba silnych uczuć. W optymalnym przypadku zdołacie teraz nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem, poczuć głęboką więź z innymi ludźmi albo doświadczyć czegoś, co mocno Was poruszy. Niewykluczone, że nadarzy się okazja osiągnięcia przełomu lub uzdrowienia w jakimś temacie, który od dawna Was absorbuje. Te dni nie sprzyjają działaniom wymagającym wewnętrznego dystansu i obiektywizmu. (Księżyc w Skorpionie)

W ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się dążenie do prawdy i sprawiedliwości oraz poszukiwanie głębszego sensu. Wydarzenia i doświadczenia tych dni uzmysłowią nam ogromny rozziew między życzeniem a rzeczywistością, wizją a realiami. Trudności i granice skutecznie stłumią nasz idealizm, wywołają frustrację z powodu zbyt dużych oczekiwań oraz sprawią, że zwątpimy w słuszność obranej drogi.
Jeśli do tego dojdzie, to zadajcie sobie pytanie, co w głębi duszy naprawdę ma dla Was znaczenie. Bądźcie gotowi skoncentrować się na tym i wykorzystać istniejącą sytuację w najlepszy możliwy sposób, wtedy możecie wiele zrozumieć, przezwyciężyć trudności i przeszkody, a także zbliżyć się do realizacji swojej wizji. (Księżyc w Strzelcu)

 

Energetyczne apogeum

PIĄTEK i SOBOTA będą najbardziej wymagającymi dniami w tym tygodniu. Z jednej strony pojawi się potrzeba zgłębienia jakiejś sprawy lub ujawnienia tajemnicy, z drugiej – poczucie dezorientacji, głównie w zakresie wartości, kwestii prawnych i związków albo skłonność do kwestionowania tych już istniejących. Dodatkowo istnieje spore niebezpieczeństwo, że wątpliwości czy niepewność skłonią nas do szukania „prawdy” za wszelką cenę, choćbyśmy przy okazji mieli wiele zniszczyć czy poświęcić. Dlatego w tych dniach może dojść do złamania tabu czy przekroczenia granic, a skutki tego trudno przewidzieć.
Jednocześnie ujawnienie dotychczas głęboko skrywanych tajemnic albo ukrytej prawdy może jednak umożliwić przełom lub nowy początek. Ponieważ będziemy mogli się skoncentrować i w razie potrzeby uwolnić ogromne (duchowe, psychiczne i fizyczne) siły, to energie sprzyjają też pracy nad wymagającymi projektami. Uwaga: nie dajcie się teraz sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie. [5.11. jednocześnie: Księżyc w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu, Lilith w koniunkcji z Merkurym w Skorpionie 19°]

W NIEDZIELĘ napięcie nieco opadnie. Po dwóch bardzo intensywnych dniach przynajmniej częściowo poczujemy lekkość bytu, zdołamy spojrzeć na rzeczywistość z odmiennej perspektywy i nawiązać kontakt z innymi ludźmi. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać z przyjaciółmi na interesujące Was tematy albo przemyśleć to, co się wydarzyło.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »