Prognoza tygodniowa 31.08–06.09.2015 (erotyka)

Zamieszczony przez dnia Sie 30, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: erotyka, sztuka, kreatywność / walka o prawo, sprawiedliwość i miłość / wizja, życzenie i rzeczywistość / jakie wartości mają znaczenie?

Ten tydzień będzie miał charakter przygotowawczy i przejściowy. Wiele spraw pozostaje teraz w stanie zawieszenia i trudno coś konkretnie zaplanować. Nie zabraknie nam jednak wizjonerskich pomysłów, wszechstronnych wglądów, chęci działania, kreatywności czy twórczych impulsów.
Spore możliwości (również realizacyjne) pojawią się głównie w dziedzinie sztuki i dekoratorstwa, a także w zakresie innowacyjnych projektów. Z działających energii skorzysta też erotyka.
Jednocześnie rozmaite czynniki sprawią, że mimo ciekawych pomysłów i żądzy czynu zrobienie czegoś konkretnego nie przyjdzie nam łatwo. Jak bumerang powracać będzie pytanie, czy warto się angażować i nawet dobrze zaplanowane działania nie raz utkną w martwym punkcie.
Przede wszystkim w sprawach dotyczących wartości i związków, środowiska naturalnego, przyrody, zdrowia oraz globalnych procesów możemy mieć problem ze stwierdzeniem, która droga jest teraz właściwa, i jaki wybór jest słuszny.

W niektórych przypadkach zaistniałe okoliczności będą wymagały dodatkowego przemyślenia sprawy albo ogólne warunki okażą się niezgodne z oczekiwaniami, co wymusi korekty i zmiany; w innych – wyjdą na jaw błędne założenia, słabe punkty czy jakieś obciążenia, które wcześniej zostały zignorowane lub zupełnie pominięte, i w efekcie zobaczymy, że nie ma szybkiego, kompleksowego rozwiązania. Wszystkie opisane warianty łączy ze sobą to, że mimo optymizmu, chęci działania oraz mnóstwa nowych pomysłów, potrzebne będą duża cierpliwość i wysoka tolerancja frustracji.

Poza tym niejasne przeczucie ważnych zmian, jakie niebawem nastąpią, (ale na ten moment nie są jeszcze uchwytne) może wzbudzić w nas niepewność i sprawić, że będziemy zwlekać z aktywnym działaniem. Najlepiej, jeśli odbierzecie napływające teraz kreatywne impulsy i poeksperymentujecie z możliwościami bez przystępowania do ich realizacji. Odpowiedzcie sobie na następujące pytania: co tak naprawdę liczy się w moim życiu? Czego z całego serca pragnę? I jaką cenę jestem gotowa/-y za to zapłacić?

Zgodnie z innym odpowiednikiem układów astrologicznych wzrośnie potrzeba rozmów, kontaktów, uznania i akceptacji, coraz większą wagę zaczniemy przywiązywać do uczciwości i prawości, będziemy też bardziej wyczuleni na punkcie rozmaitych przejawów niesprawiedliwości. W efekcie zaostrzeniu ulegną reakcje na wszelkie formy nierównowagi (w dawaniu i braniu albo w podziale sił).
Jednocześnie to dobry czas, żeby poszukać okazji do rozmowy w sprawach dotyczących związku, wartości, partnerstwa i sprawiedliwości. Porozmawiajcie o wszystkim, co Was dzieli (różnice zdań), porusza czy interesuje, o nierozwiązanych kwestiach, o swoich życzeniach oraz potrzebach. Bądźcie jednak cierpliwi i nie żądajcie natychmiastowych odpowiedzi ani reakcji. Ucieczka w aktywizm albo wymuszanie określonych zachowań czy działań mogą bowiem pogorszyć sytuację. Jeśli zaakceptujecie niepewność i stan zawieszenia, nie będziecie szukali szybkich rozwiązań ani odpowiedzi albo pogodzicie się z jakimś problemem, dylematem czy ze sprzecznością, wtedy istnieją spore szanse, że sprawy w końcu przybiorą zaskakująco dobry, konstruktywny obrót.
Generalnie w wielu przypadkach, przede wszystkim w odniesieniu do długofalowych przedsięwzięć i kwestii zasadniczych nie będzie jeszcze można udzielić jasnych odpowiedzi ani wyciągnąć definitywnych wniosków. W tym zakresie trzeba skoncentrować się po prostu na następnym kroku, jaki jest do zrobienia, i cieszyć się tym, co oferuje nam życie. Następne tygodnie (do 10 października) pokażą, co jest realne i możliwe do wykonania

Wiele opisanych na wstępie tematów da o sobie znać już na początku tygodnia. I tak PONIEDZIAŁEK i WTOREK zachęcą nas do aktywności, rozbudzą chęć twórczych działań albo potrzebę zrobienia czegoś zwariowanego. Spontaniczne impulsy, pragnienia i ukryte tęsknoty nie pozwolą spojrzeć na rzeczywistość trzeźwym okiem, a jeśli sprawy pójdą niezgodnie z planem, to może brakować cierpliwości i gotowości do zaakceptowania istniejącego stanu rzeczy. W tych dniach wyraźnie zarysuje się też kontrast między wizją i realiami, a długo hołubione marzenie może okazać się iluzją, dlatego trzeba być przygotowanym na gwałtowne reakcje. Energie sprzyjają działaniom artystycznym albo pracy nad innowacyjnym projektem, natomiast mniej nadają się do zadań wymagających precyzji i obiektywności. Przede wszystkim we wtorek liczcie się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. [Księżyc w Baranie, Wenus w koniunkcji z Marsem 15° Lwa, Słońce w opozycji do Neptuna]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK wyraźnie wzrośnie potrzeba spokoju, bezpieczeństwa, zmysłowości i rozkoszy. Byłoby idealnie, gdybyście choć przez chwilę mogli teraz poświęcić się tematom, które Wam służą, cieszą zmysły lub zapewniają stabilizację. Nie dajcie się do niczego zmusić, unikajcie też stresu i pośpiechu. Energie sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, działaniom związanym z przyrodą, a także twórczym, kreatywnym projektom. [Księżyc w Byku]

W PIĄTEK nasze samopoczucie poprawi się, a uwagę przyciągnie wszystko to, co wygląda ciekawie. W PIĄTEK, SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ ogólnie wzrośnie potrzeba kontaktów. Najlepiej poszukać inspiracji w dyskusjach lub wspólnych przedsięwzięciach. Porozmawiajcie o tym, co Was porusza, opowiedzcie o swoich pragnieniach i tęsknotach, bądźcie też gotowi na rozmaite eksperymenty. (Ale) Nie oczekujcie jeszcze konkretnych, wiążących odpowiedzi ani decyzji. Koniec tygodnia nie sprzyja zadaniom wymagającym wyczucia szczegółu, koncentracji ani dokładności. W SOBOTĘ Wenus, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się. Tym samym nastąpi punkt zwrotny w sprawach dotyczących związków i wartości. Spróbujcie tego dnia przystanąć na moment i odpowiedzieć na pytania: co jest dla mnie ważne i cenne? Czego pragnę z całego serca? Jakie kwestie w związku są dla mnie istotne? W następnych tygodniach będzie okazja wykonać w tych sprawach ważne posunięcia.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »