Prognoza tygodniowa 30.7. – 5.8.2018 (burze)

Zamieszczony przez dnia Lip 29, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: burze / „gorące lato“ – ciąg dalszy: kreatywny i/albo szalony świat, zmiana perspektywy, co jest „normalne”, co jest genialne, co niedorzeczne, a co po prostu absurdalne?

 

Z astrologicznego punktu widzenia w nadchodzącym tygodniu mogą wystąpić burze oraz gwałtowne wyładowania. Dlatego przygotujcie się na dość niespokojny okres – będzie gorąco, nawet bardzo gorąco!
Ponieważ w przypadku burzy trudno przewidzieć, kiedy i gdzie uderzy piorun, dlatego lepiej unikać potencjalnie niebezpiecznych miejsc, ewentualnie psychicznie „zapiąć pasy”.

Osoby, które lubią przygody i niespodzianki, już mogą się cieszyć – na pewno nie będziemy teraz narzekać na nudę, nie zabraknie nam powodów do pobudzenia i ekscytacji. Odpowiednikiem działających energii będą nieoczekiwane spotkania, zwariowane pomysły albo sytuacje wymuszające porzucenie utartych schematów czy ścieżek oraz wypróbowanie czegoś nowego. Niezadowolenie mogą jednak odczuwać wszyscy łaknący spokoju i odpoczynku. Wewnętrzne pobudzenie, niezwykłe okoliczności lub zakłócenia raczej nie pozwolą na relaks.

 

Wojownik i szalony ekscentryk… czyli Mars z Uranem


Niektóre z nadchodzących wydarzeń będą miały zwariowany lub zabawny charakter, inne zostaną wyśmiane lub zignorowane jako efekt oryginalnych zachowań bądź szalonych eksperymentów, jednak większość raczej nas rozzłości lub zirytuje.
W najlepszym warto wykorzystać te energie w sporcie, potraktować jako wyzwanie dla własnej kreatywności oraz inwencji twórczej. Ponieważ skłonność do nieoczekiwanych, niekontrolowanych impulsów na wielu polach będzie bardzo wysoka, to istnieje większe ryzyko wypadków, zranień czy wybuchów. Szczególną ostrożność warto zachować w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi oraz w sporcie. Może też dojść do nagłych niepowodzeń, zakłóceń, spięć, a nawet awarii systemów.

Najlepiej, jeśli uzbroicie się w dobry humor, cierpliwość, wewnętrzny spokój i przyjmiecie sprawy takimi, jakie są. Ponadto, biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zwrotów akcji, wygospodarujcie nieco więcej czasu na zaplanowane czynności. To teraz najlepsza strategia działania!

Zgodnie z innym odpowiednikiem może się również zdarzyć, że wydarzenia nadchodzących dni rzucą zupełnie nowe światło na to, co zaszło w drugiej połowie maja. Warto teraz nawiązać do przeżyć i zdarzeń z tamtego okresu, wrócić do pomysłów, niepowodzeń czy konfliktów albo po prostu dokładnie zbadać, o co tak naprawdę chodziło w danej sprawie. Jeśli wiecie, co w tym przypadku jest dla Was ważne, to możecie przystąpić do rozwiązania nierozstrzygniętych problemów. Uważajcie jednak na dużą skłonność do przesadnych, zbyt impulsywnych reakcji.
Jeżeli sami czujecie irytację lub napięcie, to najlepiej świadomie poszukajcie jakichś szalonych, zwariowanych form wyładowania energii lub zróbcie coś wykraczającego poza codzienne nawyki. Układy astrologiczne sprzyjają również odnalezieniu zagubionych informacji lub odpowiedzi na otwarte od dłuższego czasu kwestie.

Powyższe szczególnie dotyczy osób, które w swoich horoskopach mają obsadę Barana, Skorpiona i Wodnika, urodzonych w pierwszych dniach Byka i Lwa, a także sportu, branży IT, szeroko pojmowanej komunikacji, żeglugi powietrznej i lotów w kosmos. W miarę możliwości nie rozpoczynajcie w tych dziedzinach nowych projektów, bo grożą błędy, nieporozumienia oraz nieprzewidziane zakłócenia.
„Wytchnienie” od wspomnianych napięć i ekscytacji znajdziecie teraz w związkach (partnerskich bądź przyjacielskich), na łonie natury albo przy wszelkiego rodzaju kreatywnych, artystycznych przedsięwzięciach.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK wyraźnie wzrośnie tęsknota za miłością, pięknem i lepszym światem. Dodatkowo wysoki poziom wrażliwości i wyczulenia sprawi, że będziemy bardziej otwarci i skłonni do wzruszeń. Osoby, które zrobią sobie teraz przerwę od codziennych spraw, mogą liczyć na romantyczne uniesienia albo poruszające przeżycia. Z dostępnej inspiracji na pewno skorzystają artyści i wszyscy pracujący twórczo. Energie mniej sprzyjają działaniom wymagającym precyzji, skrupulatności czy dokładności. [Księżyc w Rybach]

W ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK czas (względnego) spokoju dobiegnie końca. Z jednej strony zacznie nas rozpierać energia, poczujemy ogromną żądzę czynu i chęć zrobienia czegoś, z drugiej – da o sobie znać podwyższona skłonność do ulegania irytacji, a także podejmowania spontanicznych, impulsywnych, zwariowanych lub niekontrolowanych działań.

Opisane na wstępie tendencje osiągną teraz apogeum. Podobnie jak podczas burzy w tych dniach w niektórych sferach życia dojdzie do wyładowań elektrycznych oraz gwałtownych porywów wiatru. Nawet osoby, które lubią takie energie, powinny teraz zachować szczególną ostrożność. Liczcie się z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń czy reakcji. [Księżyc w Baranie, Mars w kwadraturze do Urana 3° Byka]

W czasie WEEKENDU astrologiczne niebo zacznie się przecierać, tumany kurzu wywołane przez wydarzenia poprzednich dni – opadną i powróci spokój. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i pewności, zapragniemy też skorzystać z uroków życia. Warto odpocząć od codziennych obowiązków i stresów, spędzić trochę czasu na łonie natury albo sprawić sobie jakąś przyjemność. Sytuacja może się jednak skomplikować, jeśli górę weźmie  skłonność do dogmatyzmu albo upartego obstawania przy swoim. [Księżyc w Byku]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

Wyślij komentarz

Translate »