Prognoza tygodniowa 30.6. – 6.7.2014

Zamieszczony przez dnia Cze 29, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: nowe perspektywy i dalsze posunięcia / jasny obraz sytuacji, debaty i porozumienie / kontrolowanie, manipulacja, ostentacyjne milczenie, przemoc albo wielkie dzieła / kto naprawdę rozdaje karty?

W tym tygodniu będą działać różne siły. Po pierwsze, w wielu dziedzinach sprawy ruszą z miejsca i mamy szansę doprowadzić rozpoczęte zadania do końca, a ponadto wyjaśnić nieporozumienia oraz rozstrzygnąć nierozwiązane problemy. Ogólna gotowość do podjęcia dialogu pozwoli nam przy okazji poruszyć nawet najbardziej drażliwe kwestie. Sukces możliwy jest jednak tylko tam, gdzie rozmowy prowadzone będą po partnersku i z poszanowaniem stron. To również dobra pora, aby podjąć dalsze, istotne kroki w zakresie projektów, które istnieją od początku roku. Każdy, kto dokładnie wie, czego chce, i otwarcie przedstawi swoje zamiary, a przy tym będzie gotowy do rozmów oraz kompromisów, może w tych dniach wiele osiągnąć (zasady, jakie wyznaje, nie powinny jednak zostać naruszone). Zgodnie z innym odpowiednikiem aktualnych układów planetarnych energie sprzyjają też pielęgnowaniu związków i kontaktów, omówieniu wcześniejszych doświadczeń czy nowych pomysłów.
Jednocześnie w trakcie tygodnia mogą odżyć stare historie związane z władzą albo zainteresowanie wzbudzi dotychczas lekceważona walka o władzę i wpływy. W wielu przypadkach źródłem aktualnych historii są styczniowe wydarzenia, doświadczenia i impulsy. Nareszcie wyraźnie zobaczymy, o co w tym wszystkim chodzi. Przy okazji jak bumerang powracać będzie pytanie, kto tak naprawdę rządzi i rozdaje karty, a kto musi słuchać. Omawiany układ może zamanifestować się poprzez próby przejęcia kontroli, opór i bunt, ale również wymuszenia, groźby i zachowania odmowne (np. niechęć do podjęcia rozmowy czy ostentacyjne milczenie) [Słońce w opozycji do Plutona]. W najlepszym razie zdołamy wykorzystać działające teraz energie, żeby osiągnąć od dawna upragniony cel albo zakończyć wielkie dzieło. Jest to możliwe tylko pod warunkiem, jeśli zainteresowani zaangażowali się całym sercem i ze wszystkich sił w coś, co w głębi duszy uznają za właściwe. W miarę możliwości wykorzystajcie dostępne energie do realizacji projektów, które uważacie za istotne. Sprawdźcie przy tym swoje motywy i intencje, bądźcie wobec siebie absolutnie szczerzy i uczciwi, unikajcie też niepotrzebnego demonstrowania władzy (unikanie rozmów czy ostentacyjne milczenie też są przejawem jej manifestacji).

Ogólnie w tych dniach pod ostrzałem znajdą się wszelkiego rodzaju autorytety i przywódcy – zostaną oni przetestowani pod względem swoich kompetencji, siły woli i autentyczności. W niektórych przypadkach mogą nastąpić spektakularne wolty – ktoś zdobędzie się na iście herkulesowy czyn i przezwycięży istniejące trudności, aby zainicjować zmianę. Jeśli jednak zostanie podjęta próba zablokowania wszelkich ruchów i dalszego rozwoju wypadków, to wydarzenia kolejnych tygodni przyniosą zaskakujący zwrot akcji, eksplozję albo uwolnienie z patowej sytuacji.

Początek tygodnia stoi pod znakiem względnego spokoju. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK radość życia i kreatywność stworzą raczej dobry nastrój. Ciekawe spotkania oraz inspirujące pomysły dodadzą nam skrzydeł i możemy w otwartej rozmowie wyjaśnić nierozwiązane kwestie. We wtorek Merkury „stanie” (patrząc z perspektywy Ziemi), a potem przejdzie do ruchu prostego. Oprzyjcie się pokusie, żeby pod wpływem impulsu, z entuzjazmem wejść w coś nowego. Warto nieco odczekać i dokładnie sprawdzić wszystkie fakty oraz ewentualne konsekwencje; niewykluczone, że informacje, jakie wkrótce napłyną, zmienią jeszcze Wasz punkt widzenia. Konstelacje nie sprzyjają również zadaniom wymagającym bystrości i precyzji. [1.7. o godz. 23:23 Księżyc wejdzie do znaku Panny]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zrobi się nieco bardziej konkretnie, poczujemy potrzebę dokładnego przyjrzenia się czemuś/komuś i wyrobienia sobie jasnego obrazu sytuacji. Te dwa dni doskonale nadają się na szukanie konkretnych możliwości wdrożenia pomysłów i wizji albo zajęcie się szczegółami bieżącego projektu. Teraz wyraźnie zobaczymy, co jest wykonalne, a gdzie trzeba dokonać cięć czy wprowadzić poprawki. Działające energie można też wykorzystać na to, żeby zadbać o potrzeby swojego ciała albo zrobić porządki.

Napięcie, które powoli rosło w tle przez ostatnie dni, wyraźnie da o sobie znać w PIĄTEK. Teraz trzeba dokładnie przyjrzeć się zachodzącym wydarzeniom oraz procesom, poradzić sobie z tym, zobaczymy albo poczujemy, ewentualnie zająć konkretnie stanowisko w jakiejś sprawie. W najlepszym razie możemy tego dnia uzyskać ważne wglądy, zrozumieć coś istotnego albo podjąć decyzję w sprawie, która ciągnie się od jakiegoś czasu. Gorzej jeśli spróbujemy uniknąć poważnej i szczerej konfrontacji z samym sobą i z innymi, zaczniemy zachowywać się jak dzieci albo spróbujemy osiągnąć cel groźbą czy szantażem [o godz. 11:43 Księżyc wejdzie do znaku Wagi, Saturn kwinkunks Uran; Słońce opozycja Pluton 12°16 Raka/Koziorożca. 1 stycznia br., podczas nowiu w Koziorożcu, miała miejsce koniunkcja Słońca z Plutonem, stąd powrót do tematów i wątków z tamtego okresu. Omawiany, problematyczny aspekt szczególnie odczują osoby urodzone na początku drugiej dekady Barana, Raka, Wagi i Koziorożca oraz mające obsadę 12°-13° tych znaków w swoim radixie. Co ciekawe dotyczy to również horoskopu IV RP].

WEEKEND przyniesie kontynuację piątkowych tematów i procesów. Osoby, które odważnie stawiły czoła rzeczywistości, mogą w SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wykonać istotne kroki naprzód. W związkach dojdzie do ważnych i zasadniczych rozmów, ewentualnie w jakiejś sprawie zdołamy osiągnąć przełom. Jednak sytuacja może skomplikować się, jeśli nie zechcemy szczerze porozmawiać, a poczucie doznanej niesprawiedliwości skłoni nas do przekory, zemsty bądź buntu. Warto zapanować nad takimi impulsami, mimo wszystko przełamać się i postawić na otwartość. Poza tym układy planetarne sprzyjają teraz artystycznym i kreatywnym projektom [6.7. o godz. 21:33 Księżyc wejdzie do znaku Skorpiona].

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »