Prognoza tygodniowa 30.3. – 5.4.2015

Zamieszczony przez dnia Mar 29, 2015

Prognoza tygodniowa 30.3. – 5.4.2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: kreatywne impulsy i ważne wnioski / inwencja twórcza i ochota na eksperymenty / co jest możliwe i wykonalne? / dążenie do samodzielności i zapewnienia sobie bezpieczeństwa / zabieganie o uznanie i akceptację

W nadchodzącym tygodniu zostanie dopisany na razie ostatni rozdział w trwającym procesie zmian. Znowu ogarnie nas gorączkowy entuzjazm i potrzeba wyrwania się ze starych wzorców czy ograniczeń, postawienia na swoim, dokonania pionierskich, bohaterskich czynów albo wręcz istnych cudów.
Jednocześnie w trakcie tygodnia nasze podejście do życia zacznie ewoluować w kierunku większej rzeczowości i pragmatyzmu. Po okresie burzy i naporu, przełomów i spontanicznych zrywów do głosu dojdą tzw. zdrowy, chłopski rozum oraz chęć zabezpieczenia i ochrony dotychczasowych osiągnięć.
Taka kombinacja stworzy liczne możliwości. W tych dniach przede wszystkim osoby przedsiębiorcze, ale również patrzące trzeźwo na świat skorzystają z zastrzyku inspiracji oraz energii, mogą też wiele osiągnąć, pod warunkiem, że w odpowiedni sposób połączą całkowite zaangażowanie, kreatywność i gotowość do eksperymentowania z dyscypliną i cierpliwością oraz mają wyczucie tego, co jest możliwe i wykonalne. Jeśli jakaś rzecz faktycznie leży Wam na sercu, chcielibyście zrealizować ważny dla siebie pomysł, a do tego jesteście gotowi głośno wyrazić swoje obawy, wtedy istnieją spore szanse, że znajdziecie wsparcie dla podjętych działań. Gorzej, jeżeli górę weźmie niecierpliwość, żądza władzy, nadszarpnięte ego bądź urażona duma i nie będzie się chciało szukać pragmatycznego wyjścia, które mogłyby zaakceptować wszystkie strony.

Przed szczególnie trudnym wyzwaniem staną w tym tygodniu wszelkiego rodzaju autorytety, liderzy oraz przywódcy (głowy państw, przedsiębiorcy, przedstawiciele elit politycznych i gospodarczych, a także ojcowie). Zostaną oni skonfrontowani ze swoją wspinaczką na szczyt, życie wystawi im rachunek za starania, jakich dołożyli, aby zdobyć uznanie, albo za dawną sławę i autorytet, które dziś uległy zachwianiu, ew. zrodzi frustracje wynikające ze zmarnowania szans lub nieosiągnięcia celów. Teraz może też wyjść na jaw, że pewnych oczekiwań i wymagań po prostu nie da się spełnić. W takim przypadku warto na chwilę spauzować, przyjrzeć się dostępnym środkom oraz zasobom energetycznym i zadać sobie pytanie: co jest obecnie realne i wykonalne, co ma przyszłość, a które stare doświadczenia i wzorce trzeba porzucić.

Jeśli postąpicie w ten sposób i będziecie gotowi podjąć rzeczowe negocjacje ze swoimi (faktycznymi albo rzekomymi) konkurentami czy przeciwnikami, ale również porozmawiać z potencjalnymi sprzymierzeńcami, to może nastąpić ważny przełom. Sytuacja zrobi się trudna, a nawet niebezpieczna, jeśli za wszelką cenę i przy użyciu wszelkich dostępnych środków zechcecie zdobyć władzę lub utrzymać swoją pozycję.
Wykorzystajcie nadarzające się okazje, unikajcie jednak nieprzemyślanych działań. Nie dajcie się sprowokować do zachowania, którego potem możecie żałować!
Konstelacje najbliższych dni nie sprzyjają teoretycznym, abstrakcyjnym zagadnieniom, dodatkowo ograniczone będą umiejętności adaptacyjne i zdolność elastycznego reagowania. Dlatego w miarę możliwości przesuńcie takie tematy i projekty na później, uzbrójcie się w cierpliwość, fakty oraz solidne argumenty.

PONIEDZIAŁEK pod względem energetycznym będzie nawiązywał do tematów niedzieli. Cały ten dzień i część WTORKU zdominują radość życia, kreatywność i żądza przygód. Optymizm pozwoli nam teraz podejść do spraw z zaangażowaniem i zapałem oraz wychwycić nadarzające się możliwości. Warto wykorzystać okazję, żeby zająć się jakimś szczególnie ważnym dla nas tematem. [Słońce w koniunkcji z Ogonem Smoka]

W trakcie WTORKU, a przede wszystkim w ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie – z jednej strony do głosu dojdzie potrzeba rzeczowości i większego spokoju; naszą uwagę przykują codzienne problemy, realia życia, fakty, sprawy, które trzeba załatwić, a także ciało i fizyczność; z drugiej strony wzrośnie potrzeba bezpośredniego wyrażenia i przedyskutowania z innymi swoich pomysłów oraz spontanicznych impulsów. Dodatkowo będziemy skłonni wyjść z własną inicjatywą. Warto znaleźć teraz równowagę między działaniami, które są wyzwaniem dla ducha i pozwalają na spontaniczne, bezpośrednie reakcje, a fazami spokojnej pracy nad wybranym tematem. [31 marca o godz. 3:43 Merkury wejdzie do Barana, o 18:26 Mars do Byka, a o 20:12 Księżyc do Panny]

CZWARTEK zapowiada się bardzo produktywnie. Teraz możemy stosunkowo łatwo poświęcić się zaplanowanym zadaniom i zająć tym, co konieczne. Wyczucie szczegółu będzie wyostrzone, nie zabraknie też siły woli, zaangażowania i zdolności koncentracji, a wysoki poziom wrażliwości pozwoli nam zareagować nawet na subtelne i mało oczywiste komunikaty. Dzięki temu z naciskiem, a jednocześnie delikatnie zdołamy popchnąć naprzód jakąś sprawę. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się czymś ambitnym.

W Wielki PIĄTEK nastrój znowu ulegnie zmianie – wzrośnie potrzeba kontaktów i wymiany myśli. To dobry dzień, żeby spotkać się z innymi i spędzić wspólnie kilka miłych godzin. Energie nadają się również na przeprowadzenie debaty. Jeśli będziecie gotowi rozmawiać jak równy z równym, posłuchać tego, co ktoś ma do powiedzenia, i uszanować cudze stanowisko, to nawet w trudnych kwestiach zostaną znalezione rozwiązania, które będą mogły zaakceptować wszystkie strony. [Księżyc w Pannie]

W SOBOTĘ (o godz. 14:06) nastąpi niewidoczne u nas zaćmienie Księżyca, które „naświetli” doświadczenia, procesy i wydarzenia ostatnich trzech tygodni. Konstelacje SOBOTY i NIEDZIELI zawierają ogromny napięciowy ładunek energetyczny, który wyrazi się w różny sposób. W najlepszym razie może on zostać wykorzystany do osiągniecia upragnionego przełomu w jakiejś od dawna ciągnącej się, skomplikowanej sprawie albo dzięki nowym spostrzeżeniom dostarczy impulsów do wyjścia z patowej sytuacji. Całkiem możliwe też, że wykorzystamy wspomniane energie do tego, aby za jednym zamachem uwolnić się od czegoś, co nam ciążyło, bądź w sposób bezpośredni i gwałtowny damy upust od dawna nagromadzonej frustracji. Gorzej, jeśli zabraknie zdolności czy gotowości do zobaczenia pełnego kontekstu sytuacji, a także rozsądku i rzeczowości. Świadomie poszukajcie więc teraz takich projektów czy działań, które pozwolą skanalizować silne energie. Doskonale nadaje się do tego sport, ale również przedsięwzięcia wymagające silnej woli oraz kreatywnego podejścia. Nie dajcie się sprowokować! [Księżyc w Wadze]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Translate »