Prognoza tygodniowa 30.10.-5.11.2017

Zamieszczony przez dnia paź 29, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: w poszukiwaniu głębszej i pełnej prawdy / podejście do bólu, kryzysów, poczucia braku sensu i wątpliwości / zaskakujące informacje i zmiany w związkach

 

Konfiguracje tego tygodnia zapowiadają dość mieszany program. Ogólnie nadchodzące dni będą przebiegać spokojnie, przyniosą chwile refleksji i głębokie rozmowy, ale również ekscytujące spotkania oraz kreatywne impulsy do działania. Osoby, które poświęcą dostatecznie dużo czasu i wysiłku na to, aby zbadać jakąś kwestię czy temat, mogą teraz zdobyć ważne, szczegółowe informacje i zrozumieć wybraną sprawę w szerszym kontekście.
Również rozmyślania czy dyskusje na najrozmaitsze tematy, poświęcone ziemskim czy niebiańskim prawom, różnicy między opinią, światopoglądem a „prawdą“ przyniosą istotne wglądy albo satysfakcjonujące doświadczenia. Dodatkowo tych dniach pojawi się silna potrzeba klarownych koncepcji, władzy, kontroli i orientacji.

Zdarzenia, jakie nastąpią, przybiorą jednak różny obrót, zależnie od naszego zachowania i postępowania. Ten, kto jest gotowy najpierw zająć się napływającymi impulsami, mniej znanymi albo wypartymi treściami własnej psyche, może z jednej strony zyskać dostęp do swoich psychicznych sił, a z drugiej będzie dobrze przygotowany, aby stawić czoło trudnym sytuacjom.
Natomiast osoby, które kierują się w życiu fiksacjami i utrwalonymi wyobrażeniami na temat życia i świata albo w sposób jawny bądź ukryty próbują manipulować innymi, aby te zachowały się stosownie do ich oczekiwań, mogą uwikłać się w walkę o władzę o trudnym do przewidzenia finale i nieprzyjemnych konsekwencjach.

 

Wenus kontra Uran


W tych dniach wzrośnie również pragnienie niezależności, wolności i sprawiedliwości. Pójdzie ono w parze z dążeniem do nadania związkom partnerskiego charakteru, tak aby obie strony miały te same prawa i możliwość wyrażenia oraz uwzględnienia swoich potrzeb. Warto wykorzystać okazję, aby zapewnić relacjom oraz przyjaźniom większą przejrzystość. Porozmawiajcie o sprawach, które są dla Was ważne, bądźcie gotowi poznać cechy, pragnienia, oczekiwania drugiej osoby, nawet jeśli znacie ją od bardzo dawna. Dzięki temu stworzycie dobre podstawy do zreformowania i ożywienia swojego związku.

Na konkretnym i mundalnym poziomie ważnych wydarzeń możemy oczekiwać szczególnie na dwóch polach. Po pierwsze, rozmaite kryzysy ujawnią słabość struktur, praw i autorytetów. Różne wydarzenia boleśnie uświadomią nam, że przepisy czy przekonania, ale również indywidualne wysiłki jednostek nie odpowiadają już wymogom rzeczywistości.
Jednocześnie właśnie w ciężkich chwilach ludzie mogą przejść samych siebie i w swoim zaangażowaniu na rzecz innych lub „dobrej“ sprawy okażą się bohaterami, ratownikami albo światłymi postaciami.
Po drugie, ważne procesy nastąpią teraz w związkach, partnerstwach i sprawach dotyczących wartości. Niewykluczone, że w sytuacjach kryzysowych albo w kwestiach, które utknęły w martwym punkcie czy zostały zablokowane uda się znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie.

Zgodnie z innym odpowiednikiem aktualnych konfiguracji po demonstracjach władzy, doświadczeniach związanych z bezsilnością albo zależnością, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, teraz nasilą się energie zachęcające do uwolnienia od istniejącej sytuacji, wspierające dążenie do wolności oraz wartości indywidualne. W każdym razie trzeba liczyć się z zaskakującymi zwrotami akcji i informacjami.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy tęsknotę za pokojem i harmonią. To dobry czas dla spraw związanych ze wszelkiego rodzaju ideałami i wizjami czy działań artystycznych. Duża wrażliwość i skłonność do łączenia się z innymi będzie sprzyjać romantykom oraz parom zakochanych, ale niesie ze sobą niebezpieczeństwo zatracenia w świecie marzeń i ideału. Uwaga, wydarzenia i energie tych dni mogą nas też nadmiernie poruszyć.
Najlepiej, jeśli znajdziecie czas, aby zająć się tematami bądź ludźmi, które/którzy są Wam szczególnie bliscy. Warto również odpocząć chwilę na łonie przyrody, poświęcić się działaniom duchowym lub artystycznym. Energie nie sprzyjają projektom wymagającym rzeczowości, obiektywizmu ani precyzji. [Księżyc w Rybach]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK da o sobie znać silna żądza czynu. Oba dni zdominuje potrzeba aktywnego działania i zorganizowania czegoś. Ponieważ poziom tolerancji frustracji będzie jednak bardzo niski, a impulsywność znaczna, to możemy mieć problem z okiełznaniem temperamentu i skłonności do gwałtownych reakcji emocjonalnych, zwłaszcza gdy sprawy nie będą przebiegać po naszej myśli.
Poza tym głównie w czwartek trzeba być przygotowanym na sytuacje, w których nasze wysiłki nie przyniosą spodziewanego rezultatu albo boleśnie uwypuklą ograniczenia i słabości. W takich przypadkach trzeba liczyć się z nieoczekiwanymi reakcjami i irracjonalnymi zachowaniami. Jeśli dotyczy Was to osobiście, to zanim zareagujecie – przystańcie na chwilę i weźcie głęboki wdech, zadbajcie też o odpowiednia dawkę fizycznego ruchu, aby stworzyć wentyl dla silnych, napierających energii. [Księżyc w Baranie]

Również w PIĄTEK rano dadzą o sobie znać tematy oraz energie poprzednich dni. Osoby, które zdołały wcześniej okiełznać sprzeczne, trudne do pogodzenia impulsy, nie dały się ponieść nerwom, nie ferowały pochopnych wyroków, mogą teraz liczyć na nieoczekiwane informacje, ewentualnie znajdą kreatywne rozwiązanie jakiegoś problemu.
Wieczorem nastrój ulegnie zmianie – wzrośnie potrzeba spokoju i bezpieczeństwa, a naszą uwagę przykują relacje i wartości.

 

Pełnia


PIĄTEK i SOBOTA to dwa dobre dni, żeby w związkach oraz w sprawach dla nas ważnych dokonać oceny istniejącej sytuacji, ewentualnie całkowitej reorientacji. Wygospodarujcie trochę czasu, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Was istotne, czego w głębi duszy pragniecie, co zapewnia Wam bezpieczeństwo. Warto zająć się także finansami i sprawami materialnymi. Ponadto możecie wykorzystać energie tych dni, aby poszukać artystycznych inspiracji albo zrobić coś niezwykłego. [Księżyc w Byku, Wenus w opozycji do Urana 26, 4.11. pełnia 12° Byka]

W NIEDZIELĘ po południu do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i rozmów. Warto więc spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi oraz wspólnie coś zorganizować. [Księżyc w Bliźniętach, Merkury wstąpi do znaku Strzelca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »