Prognoza tygodniowa 3. – 9.6.2019

Zamieszczony przez dnia Maj 30, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nów – koniec i początek / szukanie inspiracji / znaleźć to, co nas łączy / przedyskutować pomysły, pragnienia i wizje / wysondować warianty wspólnej strategii – gdy trzeba dzielić radość i cierpienie / rozmowy i informacje przyczyną frustracji oraz szans

 


Również w tym tygodniu będą zachodzić bardzo różne procesy i na pierwszy rzut oka możemy mieć problem ze wskazaniem dominującej tendencji. Ogólnie rzecz biorąc, czeka nas jednak dość przyjemny czas. Teraz wszystko jest możliwe i każdy może współkształtować rzeczywistość.

Wykorzystajcie okazję, żeby trochę odpocząć albo poświęćcie nieco więcej uwagi rzeczom, które sprawiają Wam przyjemność. Na pierwszy plan wysuną się wspólne przedsięwzięcia i wszelkiego rodzaju związki. Teraz wzrośnie ciekawość świata, pragnienie kontaktów, rozmów i potrzeba inspiracji. Z drugiej strony zaczniemy wzmacniać poczucie przynależności, szukać wspólnych podstaw, celów oraz przedsięwzięć.
W tym zakresie pojawią się ważne impulsy do dalszego działania.

 

Niebawem ważne decyzje!


Wydarzenia i procesy, jakie teraz nastąpią, kontakty, jakie zostaną nawiązane, i poczynione doświadczenia będą przygotowaniem do istotnych decyzji, które niebawem przyjdzie nam podjąć. Pod tym względem najbliższe dni stworzą podstawy dla dalszego biegu wypadków. Bądźcie otwarci na to, co się wydarzy, oraz świadomie wybierajcie z kim i co chcecie robić.

Chociaż najbliższe dni przyniosą nam sporo możliwości i inspiracji, to jednak nie zabraknie też trudnych aspektów. Otwartość czy zainteresowanie drugim człowiekiem mogą kontrastować z niepewnością, rozproszeniem albo podatnością na wpływy. Potrzeby zainteresowanych często okażą się rozbieżne lub stracimy wpływ na bieg zdarzeń. Wtedy optymizm, radość i gotowość niesienia pomocy szybko przejdą we frustrację, agresję bądź rezygnację.

 

Demony przeszłości wciąż żywe


O naszym zachowaniu nadal decyduje silna potrzeba klarowności, bezpieczeństwa i stabilności. Idzie ona w parze z tendencją do nadmiernej ostrożności, a nawet ze strachem. Dlatego sytuacje, które normalnie uznalibyśmy za błahe, łatwo wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje.

Powyższe zamanifestuje się w różny sposób, np. obiecujące negocjacje nagle utkną w martwym punkcie. Poza tym w komunikacji oraz w mediach mogą wystąpić osobliwe incydenty i sytuacje trudne do logicznego wyjaśnienia. Osoby, które w takim przypadku zaczną szukać uzasadnień, spróbują bardziej zaangażować się w sprawę, ew. wymusić rezultat, ryzykują zaostrzeniem problemu.
Jeśli jednak zdołamy spojrzeć na zagmatwaną sytuację ze spokojem i dystansem, to uwikłania czy więzy rozplączą się i ujrzymy nieoczekiwane rozwiązania. W optymalnym przypadku zdołamy zamknąć stare, dotychczas niezałatwione sprawy.

 

Ojczyzna, rodzina, dom…


Zgodnie z inną konfiguracją na znaczeniu zyskają tematy związane z rodziną, ojczyzną i poczuciem bezpieczeństwa. W związku z tym pojawi się gotowość do łączenia sił i zaangażowania w realizację wspólnego celu.
Jednocześnie wzrośnie skłonność do nadmiernego trzymania się tradycji albo porównywania z innymi. Zapragniemy zyskać czyjąś przychylność albo będziemy z zazdrością patrzeć na to, co ktoś potrafi, może lub osiąga. Jeśli takie zachowanie przybierze zdrową postać, to może być bodźcem do poprawy naszej sytuacji. Gorzej, jeśli górę wezmą zawiść lub zazdrość.

Będąc w takim położeniu, spróbujcie uświadomić sobie wyniesione z domu wzorce zachowań. Zadajcie sobie pytanie, czy te nadal mają sens i pasują do aktualnej sytuacji?

Osoby, które zechcą spożytkować korzystne wibracje nadchodzących dni i nie dadzą się zwieść trudniejszym aspektom, mogą liczyć na bardzo przyjemny czas. Wykorzystajcie okazję, żeby przygotować grunt pod nadchodzące zmiany. Większość z nas będzie mogła płynąć z prądem zdarzeń i korzystać z nadarzających się możliwości. Jakość czasu nie sprzyja przedsięwzięciom wymagającym inicjatywy, siły woli albo zorganizowanego podejścia.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK przyniosą powiew przyjemnego, świeżego powietrza. W tych dniach będzie panować luźna, lekka atmosfera, nie zabraknie nam wyobraźni ani kreatywnych pomysłów. Dlatego warto teraz zadbać o kontakty z innymi ludźmi oraz spotkać się z przyjaciółmi. Z działających energii skorzystają też wszelkie dociekania i rozmowy.

 

Poszukać inspiracji


W poniedziałek w samo południe (o 12:02) nastąpi nów w znaku Bliźniąt. Dlatego możemy też liczyć na przypadkowe spotkania, ciekawe pomysły oraz napływ inspiracji. Coś się kończy, coś zaczyna… [Słońce, Księżyc, Merkury w Bliźniętach]
We wtorek wieczorem klimat ulegnie zmianie – na pierwszy plan wysuną się rozmaite uczucia, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i przynależności.

ŚRODĘ i CZWARTEK zdominują kwestie psychiczne i duchowe. Zadbajcie teraz o swoje dobre samopoczucie. Warto spędzić ten czas z ludźmi, których darzymy dużą sympatią. Z działających energii skorzystają również sprawy domowe. Nie jest to jednak pora na zadania wymagające obiektywności ani pragmatyzmu. Głównie tam, gdzie sądzicie, że jesteście rzeczowi i jednoznaczni, istnieje niebezpieczeństwo działania według nieaktualnych już wzorców. Uwaga na skłonność do kierowania się głęboko zakorzenionymi lękami (przed stratą)! [Księżyc w Raku]

W czwartek wieczorem wróci ochota na radość i zabawę. W związku z tym wzrośnie też żądza przygód i potrzeba bycia dostrzeżonym przez innych.

PIĄTEK i SOBOTA przyniosą mieszany program. Teraz zapragniemy „widzieć i być widziani”, poczujemy radość życia oraz chęć realizacji jakichś pragnień czy pomysłów. Z drugiej strony do głosu dojdzie wrażliwość na to, co mówią lub piszą inni.
W efekcie wystarczą byle błahostki, żeby fantastyczny nastrój zamienił się w nieprzyjemne doświadczenie. Sytuacja będzie szczególnie delikatna, jeśli w takim momencie przesadnie zareagujemy, zaczniemy szukać wyjaśnień lub winnych. Jeżeli uda się Wam wziąć głęboki oddech i trochę odczekać z podjęciem działania, to wiele problemów po prostu zniknie i wróci radość życia. Poza tym jakość czasu sprzyja wszelkim kreatywnym i twórczym projektom. [Księżyc w Lwie]

Również NIEDZIELA może obfitować w dość ambiwalentne doświadczenia. Nie zabraknie nam teraz wyobraźni ani inspiracji. Te pójdą w parze z potrzebą kontaktów z osobami o podobnych zapatrywaniach oraz doświadczeń duchowej więzi. Jednocześnie o naszą uwagę upomną się zwykłe, codzienne sprawy.
Warto spędzić ten czas z przyjaciółmi i/lub poświęcić się jakimś inspirującym tematom. Zadbajcie też o potrzeby swojego ciała. Szczególnie dobrze zrobi nam odpoczynek na łonie natury albo aktywność związana z (domowymi) zwierzakami. [Księżyc w Pannie, Wenus Bliźnięta]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »