Prognoza tygodniowa 3-9.4.2017

Zamieszczony przez dnia Kwi 2, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ekscytacja i chwila refleksji / wielkie plany natrafiają na przeszkody / wartości wystawione na próbę / usunąć stare śmieci i znaleźć skarby

 

Konstelacje tego tygodnia stworzą niezbyt łatwą mieszankę. Z jednej strony będzie nas rozpierać energia, zapragniemy uwolnić się od starych uwarunkowań, wybadać nowe pomysły i opcje, z drugiej grożą opóźnienia i trudności. Te ostatnie zahamują realizację planów lub spowolnią postęp prac. Pewne projekty mogą nawet zostać całkowicie zastopowane. Taka kombinacja sprawi, że będziemy nadpobudliwi, łatwo poczujemy złość i frustrację.


Możliwe są najróżniejsze scenariusze zdarzeń. Przede wszystkim zostaną zakwestionowane wszelkiego rodzaju autorytety. Ewentualnie takie osoby poczują się zaatakowane, będą reagować jeszcze większym uporem niż zwykle, zechcą przejąć kontrolę albo zaczną ostentacyjnie demonstrować swoją władzę, co w efekcie doprowadzi do sytuacji patowych i blokady.


Zgodnie z innym odpowiednikiem tego układu spróbujemy osiągnąć jakiś cel za wszelką cenę i przy pomocy wszystkich możliwych środków, bez względu na straty, a w razie konieczności nawet siłą.
Według trzeciej opcji osoby, które zostały zawiedzione w swoich oczekiwaniach lub nadziejach, mogą teraz stracić wiarę we własne siły lub w jakąś sprawę i rzucić wszystko w diabły. W związku z tym trzeba jednak pamiętać, że w chwili obecnej nie ma pełnego obrazu sytuacji, trudno (jeszcze) zobaczyć, o co chodzi i jakie możliwości niesie przyszłość, ponieważ stare sprawy mącą obraz teraźniejszości.
W wielu kwestiach trzeba będzie ponownie sprawdzić możliwości, oferty i obietnice, które w listopadzie wyglądały bardzo obiecująco, i odpowiedzieć sobie na pytanie, ile z nich nadal jest słusznych. Ewentualnie zobaczycie, że Wasze oczekiwania były wtedy zbyt duże albo koncepcje – błędne.

 

Wenus w ruchu wstecznym


Poza tym tematem rozmów w związkach staną się rozmaite ustalenia, umowy i wiążące zobowiązania. Również w sprawach dotyczących wartości przyjdzie pora na ocenę sytuacji i korektę jej aktualnego stanu. W większości przypadków efekty ujawnią się dopiero w najbliższych tygodniach. Zatem uzbrójcie się w cierpliwość, bądźcie wytrwali, unikajcie też pochopnych wniosków i działań.
Aktualna sytuacja zawieszenia oraz fakt, że dalszy bieg wypadków wciąż pozostaje niejasny, stwarza jednak spore możliwości. Osoby, które poświęcą teraz dostatecznie dużo czasu na sprawdzenie własnej postawy, własnych wartości i celów, aby jednoznacznie określić swoją pozycję, będą bronić tego, co w głębi duszy uważają za istotne, trzymać się wyznawanych prawd i wartości, mogą – nawet jeśli w chwili obecnej sprawy wyglądają inaczej – na dłuższą metę wiele zyskać.
Wykorzystajcie okazję, żeby dokonać generalnej oceny sytuacji: zbadajcie swoją głębszą motywację i prawdziwe zamiary, zastanówcie się, które z rzeczy, jakie nazywacie swoimi, naprawdę mają dla was znaczenie, a które bardziej ciążą niż wspierają i karmią. Poza tym zadbajcie o do tej pory zaniedbywane obowiązki i zadania. Jeśli to zrobicie, to – kiedy już się przejaśni i opadną mgły – warunki pozwolą Wam na osiągnięcie celu. Na poziomie życia codziennego konfiguracje najbardziej nadają się do prac w ogrodzie lub wiosennych porządków.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy silną potrzebę bezpieczeństwa i przynależności, jednocześnie do głosu dojdą nieokreślone tęsknoty lub skryte oczekiwania. Najlepiej, gdybyście w tych dniach mogli świadomie zadbać o swoje dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i duchowe. Niewykluczone, że dadzą teraz o sobie znać trudne uczucia, które do tej pory były ignorowane lub odsuwane na bok, np. rozczarowanie, złość i frustracje. W takich momentach unikajcie przesadnych reakcji emocjonalnych. Dąsami, uporem czy buntem osiągnięcie skutek odwrotny do zamierzonego. W miarę możliwości nie dajcie się wciągnąć w żadne gierki o władzę, powściągnijcie też przemożną chęć zemsty. [Księżyc w Raku]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK nastrój ulegnie poprawie, powrócą radość życia i chęć aktywnego, twórczego działania. Wykorzystajcie dostępne kreatywne impulsy do realizacji projektów, które uważacie za ważne.
Ponieważ w tych dniach Saturn „zatrzyma się”, to trzeba mieć na uwadze, że zewnętrzne przeszkody lub wewnętrzne wymagania i zahamowania mogą zakłócić miły klimat oraz opóźnić realizację pomysłów. Nie zniechęcajcie się! Jeśli będziecie cierpliwi i wytrwali, a wasze plany mają długofalowy charakter, to możecie wiele osiągnąć.[Księżyc w Lwie]

PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA zaserwują nam prawdziwą huśtawkę nastrojów. Z jednej strony wzrosną teraz oczekiwania (wobec siebie, innych oraz życia), z drugiej – poziom wrażliwości. W efekcie byle błahostki mogą nas zranić, zaniepokoić, sfrustrować, wywołać niepewność i gwałtowne reakcje. Najlepiej, gdybyście znaleźli czas i możliwości, żeby w spokoju zająć się tym wszystkim, co Was porusza. Unikajcie pochopnych osądów i reakcji! Warto najpierw pozostawić rzeczy takimi, jakie są. Wtedy będziecie mogli zrozumieć coś ważnego.[Księżyc w Pannie, Słońce w kwadraturze z Plutonem 20°, Wenus Ryby w kwadraturze z Saturnem w Strzelcu 28°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »